Ne Nyderlandų piliečių skyrybos Nyderlanduose Image

Ne Nyderlandų piliečių skyrybos Nyderlanduose

Kai du partneriai olandai, susituokę Nyderlanduose ir gyvenantys Nyderlanduose, nori išsiskirti, Nyderlandų teismas, žinoma, turi jurisdikciją paskelbti šias skyrybas. Bet ką daryti, kai kalbama apie du užsienio partnerius, susituokusius užsienyje? Pastaruoju metu nuolat sulaukiame klausimų dėl Ukrainos pabėgėlių, kurie nori skirtis Nyderlanduose. Bet ar tai įmanoma?

Prašymo nutraukti santuoką negalima pateikti jokioje šalyje. Tarp partnerių ir paraiškos padavimo šalies turi būti tam tikras ryšys. Ar Nyderlandų teismas turi jurisdikciją nagrinėti prašymą dėl santuokos nutraukimo, priklauso nuo Europos Briuselio II-ter konvencijos jurisdikcijos taisyklių. Pagal šią konvenciją Nyderlandų teismas, be kita ko, gali nutraukti santuoką, jei sutuoktinių nuolatinė gyvenamoji vieta yra Nyderlanduose.

Norint nustatyti, ar nuolatinė gyvenamoji vieta yra Nyderlanduose, reikia atsižvelgti į tai, kur sutuoktiniai yra įkūrę savo interesų centrą, siekdami jį padaryti nuolatiniu. Norint nustatyti nuolatinę gyvenamąją vietą, reikia atsižvelgti į konkrečios bylos faktines aplinkybes. Tai gali būti registracija savivaldybėje, narystė vietiniame teniso klube, draugai ar giminaičiai, darbas ar studijos. Turi būti asmeninės, socialinės ar profesinės aplinkybės, rodančios ilgalaikius ryšius su konkrečia šalimi. Paprasčiau tariant, įprastinė gyvenamoji vieta yra vieta, kurioje šiuo metu yra žmogaus gyvenimo centras. Jei partnerių nuolatinė gyvenamoji vieta yra Nyderlanduose, Nyderlandų teismas gali paskelbti skyrybas. Kai kuriais atvejais reikalaujama, kad tik vieno iš partnerių nuolatinė gyvenamoji vieta būtų Nyderlanduose.

Nors Ukrainos pabėgėlių apsigyvenimas Nyderlanduose daugeliu atvejų yra laikinas, vis tiek galima nustatyti, kad nuolatinė gyvenamoji vieta yra Nyderlanduose. Ar taip yra, lemia konkretūs asmenų faktai ir aplinkybės.

Ar jūs ir jūsų partneris nesate olandai, bet norite išsiskirti Nyderlanduose? Jei taip, susisiekite su mumis. Mūsų šeimos teisininkai specializuojasi (tarptautinių) skyrybų klausimais ir mielai jums padės!

Law & More