REIKIA DARBO SUTARTIES?
KLAUSTI TEISINĖS PAGALBOS

MŪSŲ TEISĖJAI VEIKLOS TEISĖS SPECIALISTAI

Patikrinta Išvalyti.

Patikrinta Asmeninis ir lengvai pasiekiamas.

Patikrinta Jūsų interesai pirmiausia.

Lengvai prieinamas

Lengvai prieinamas

Law & More galima nuo pirmadienio iki penktadienio
nuo 08:00 iki 22:00 ir savaitgaliais nuo 09:00 iki 17:00

Geras ir greitas bendravimas

Geras ir greitas bendravimas

Mūsų teisininkai išklauso jūsų atvejį ir sugalvoja
su tinkamu veiksmų planu

Asmeninis požiūris

Asmeninis požiūris

Mūsų darbo metodas užtikrina, kad 100% mūsų klientų
rekomenduokite mus ir kad esame įvertinti vidutiniškai 9.4

Darbo sutartis

Darbo sutartis yra rašytinė sutartis, kurioje yra visi susitarimai, sudaryti tarp darbdavio ir darbuotojo. Susitarime nurodytos visos abiejų šalių teisės ir pareigos.

Kartais gali trūkti aiškumo, ar yra darbo sutartis, ar ne. Pagal įstatymą darbo sutartis yra sutartis, pagal kurią viena šalis, darbuotojas, įsipareigoja tam tikrą laiką dirbti kitos šalies, darbdavio, tarnyboje ir gauna užmokestį už šį darbą. Šiame apibrėžime išskiriami penki pagrindiniai elementai:

 • darbuotojas privalo atlikti darbą;
 • darbdavys privalo mokėti atlyginimą už darbą;
 • darbai turi būti atliekami tam tikrą laiką;
 • turi būti valdžios santykiai;
 • darbuotojas privalo pats atlikti darbą.

Tomo Meeviso įvaizdis

Tomas Meevisas

VALDYMAS PARTNERIS / ADVOKATAS

tom.meevis@lwandmore.nl

Advokatų kontora į Eindhoven ir Amsterdam

Įmonių teisininkas

"Law & More teisininkai
dalyvauja ir gali užjausti
su kliento problema“

Darbo sutarčių rūšys

Yra skirtingos darbo sutarčių rūšys, kurios priklauso nuo darbdavio ir darbuotojo darbo santykių. Darbdavys ir darbuotojas gali sudaryti terminuotą darbo sutartį arba neterminuotą darbo sutartį.

Terminuota darbo sutartis

Terminuotos darbo sutarties atveju yra nustatyta darbo sutarties pabaigos data. Kita galimybė - darbdavys ir darbuotojas susitaria sudaryti darbo santykius tam tikram laikotarpiui, pavyzdžiui, tam tikro projekto laikotarpiui. Pasibaigus projektui, sutartis automatiškai pasibaigia.

Ką klientai sako apie mus

[show-testimonials orderby='menu_order' order='DESC' limit='1′ pagination='on' layout='grid' options='theme:none,info-position:info-below,text-alignment:center, stulpeliai:1,filtras:nėra,įvertinimas:įjungtas,citatos turinys:trumpas,charlimitekstra:(…),vaizdas:įjungtas,vaizdo dydis:ttshowcase_small,vaizdo forma:apskritimas,vaizdo efektas:nėra,vaizdas- nuoroda:on']

Mūsų teisininkai pasiruošę jums padėti:

Office Law & More

Darbdavys gali pasiūlyti darbuotojui terminuotą darbo sutartį ne ilgiau kaip tris kartus per 24 mėnesių laikotarpį. Jei tarp terminuotų darbo sutarčių yra laikotarpis, per kurį nėra darbo sutarties, o šis laikotarpis yra ne ilgesnis kaip 6 mėnesiai, vis dėlto laikas tarp sutarčių skaičiuojamas skaičiuojant 24 mėnesių laikotarpį.

Terminuotos darbo sutarties nutraukimas

Terminuota darbo sutartis baigiasi įstatymais. Tai reiškia, kad sutartis automatiškai nutraukiama sutartu laiku, nesiimant jokių veiksmų. Darbdavys prieš mėnesį turi raštu pranešti darbuotojui, ar darbo sutartis bus pratęsta, ir jei taip, kokiomis sąlygomis. Tačiau terminuota darbo sutartis turi būti nutraukta, jei šalys dėl to susitarė arba jei to reikalauja įstatymai.

Terminuota darbo sutartis gali būti nutraukta tik anksčiau laiko, ty nepasibaigus darbo sutarties terminui, jei dėl to abi šalys susitarė raštu. Todėl patartina į terminuotą darbo sutartį visada įtraukti laikinąją sutarties nutraukimo sąlygą su įspėjimo laikotarpiu.

Ar jūs ieškote teisinės pagalbos sudarant terminuotą darbo sutartį? Advokatai Law & More esate jūsų tarnyboje.

Darbo sutartis neterminuota

Neterminuota darbo sutartis taip pat minima kaip nuolatinė darbo sutartis. Jei nėra susitarta dėl laikotarpio, kurį bus sudaroma, darbo sutartis laikoma neterminuota. Šios rūšies darbo sutartis tęsiama iki jos nutraukimo.

Darbo sutarties nutraukimas neterminuotam laikui

Svarbus skirtumas, susijęs su terminuota darbo sutartimi, yra nutraukimo būdas. Išankstinis pranešimas reikalingas nutraukiant darbo sutartį neterminuotam laikui. Darbdavys gali kreiptis dėl leidimo atleisti iš darbo UWV arba paprašyti apylinkės teismo panaikinti sutartį. Tačiau tam reikia pagrįstos priežasties. Jei darbdavys gauna leidimą atleisti iš darbo, jis privalo nutraukti darbo sutartį tinkamai laikydamasis galiojančio įspėjimo laikotarpio.

Neterminuotos darbo sutarties nutraukimo priežastys

Darbdavys gali atleisti darbuotoją tik turėdamas rimtų priežasčių tai padaryti. Todėl turi būti pagrįstas atleidimo pagrindas. Toliau pateikiamos dažniausios atleidimo iš darbo formos.

Atleidimas iš darbo dėl ekonominių priežasčių

Jei aplinkybės darbdavio įmonėje yra pakankama priežastis reikalauti atleisti darbuotoją, tai vadinama atleidimu iš darbo dėl ekonominių priežasčių. Gali būti taikomos įvairios ekonominės priežastys:

 • prasta ar blogėjanti finansinė padėtis;
 • darbo mažinimas;
 • organizaciniai ar technologiniai pokyčiai įmonės viduje;
 • verslo nutraukimas;
 • įmonės perkėlimas.

Darbo sutartisDisfunkcinis atleidimas iš darbo

Atleidimas iš darbo dėl disfunkcijos reiškia, kad darbuotojas neatitinka darbo reikalavimų ir yra netinkamas jo darbui. Darbuotojui turi būti aišku, ką, darbdavio nuomone, reikia tobulinti atsižvelgiant į jo ar jos funkcionavimą. Tobulinimo proceso metu su darbuotoju turi būti reguliariai atliekami veiklos pokalbiai. Reikėtų apsvarstyti galimybę siūlyti kursus ar instruktavimą trečiajai šaliai darbdavio sąskaita. Apie pokalbius turi būti pateikiamos ataskaitos ir jos turi būti įtrauktos į darbuotojo personalo bylą. Be to, darbuotojui turi būti suteikta pakankamai laiko pagerinti savo darbo rezultatus.

Nedelsiant atleisti iš darbo

Nedelsiant atleidžiamas iš darbo, darbdavys nutraukia darbuotojo darbo sutartį nedelsdamas, ty be įspėjimo. Darbdavys tam turi turėti skubią priežastį, o atleidimas turi būti pateiktas „nedelsiant“. Tai reiškia, kad darbdavys privalo nedelsdamas atleisti darbuotoją tuo metu, kai yra aiški neatidėliotina priežastis. Atleidimo priežastis turi būti nurodoma tuo pačiu metu kaip ir atleidimas. Šios priežastys gali būti laikomos neatidėliotinomis:

 • vagystė;
 • grobstymas;
 • netinkamas elgesys;
 • šiurkštus įžeidimas;
 • nesaugo verslo paslapčių.

Atsistatydinimas bendru sutarimu

Jei darbdavys ir darbuotojas susitaria dėl darbo sutarties nutraukimo, abiejų šalių susitarimai išdėstomi taikos sutartyje. Tokiu atveju darbo sutartis baigiasi abipusiu susitarimu. Darbdaviui nereikia reikalauti iš UWV ar seniūnijos teismo nutraukti darbo sutartį.

Ar turite klausimų dėl darbo sutarties? Kreipkitės į teisinę pagalbą iš Law & More.

Ar norite žinoti ką? Law & More gali padėti jums kaip advokatų kontorai Eindhoven ir Amsterdam?
Tada susisiekite su mumis telefonu +31 40 369 06 80 arba atsiųskite el. Laišką šiuo adresu:
Ponas. Tomas Meevisas, advokatas Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
Ponas. Maksimas Hodakas, advokatas & More - maxim.hodak@lawandmore.nl

Law & More