Daugelis didelių gamyklų ir energetikos įmonių išmeta šiltnamio efektą sukeliančias dujas, tokias kaip CO2. Remiantis Kioto protokolu ir Klimato konvencija, prekyba šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis yra naudojama siekiant sumažinti tokių šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą pramonėje ir energetikoje.

BŪTINOS IŠMOKAMOS IŠMETAMOSIOS IŠMOKOS?
NEIŠVENGTI TIKRAI

Išmetamųjų teršalų prekyba (energetikos įstatymai)

Daugelis didelių gamyklų ir energetikos įmonių išmeta šiltnamio efektą sukeliančias dujas, tokias kaip CO2. Remiantis Kioto protokolu ir Klimato konvencija, prekyba šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis yra naudojama siekiant sumažinti tokių šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą pramonėje ir energetikoje. Šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo leidimų prekybą Nyderlanduose reglamentuoja Europos išmetamųjų teršalų prekybos sistema, ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistema. ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje buvo nustatyta išmetamųjų teršalų riba, lygi bendrai leidžiamai išmetamai CO2 daliai. Ši riba išplaukia iš išmetamųjų teršalų mažinimo tikslų, kuriuos nori pasiekti ES, ir užtikrina, kad visų išmetamųjų teršalų leidimų prekybos įmonių išmetami teršalai neviršytų nustatyto tikslo.

Greitasis meniu

Išmetamųjų teršalų leidimai

Bendrovė, dalyvaujanti prekybos apyvartiniais taršos leidimais schemoje, gauna metinį nemokamų apyvartinių taršos leidimų kiekį. Tai iš dalies apskaičiuojama remiantis ankstesniais gamybos lygiais ir įmonės gamybos proceso CO2 efektyvumo rodikliais. Išmetamųjų teršalų leidimas suteikia kiekvienai įmonei teisę išskirti tam tikrą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir reiškia 1 toną CO2. Ar jūsų įmonei gali būti suteiktos emisijos teisės? Tada svarbu tinkamai apskaičiuoti, kiek CO2 įmonė išmeta kiekvienais metais, kad gautų reikiamą kiekį išmetamųjų dujų. Taip yra todėl, kad kiekvienais metais kiekviena įmonė turi atsisakyti tiek pat emisijos teisių, kiek ji išmeta tonomis šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

Tomas Meevisas

Tomas Meevisas

Vadovaujantis partneris / advokatas

 Skambinkite + 31 40 369 06 83

Mūsų patirtis energetikos teisės srityje

Zonos energijos vaizdas

Saulės energija

Mes sutelkiame dėmesį į energetikos įstatymus, kuriuose pagrindinis dėmesys skiriamas vėjo ir saulės energijai

Aplinkosaugos teisė

Aplinkosaugos teisė

Aplinkosaugos teisei taikomi ir Nyderlandų, ir Europos įstatymai. Leiskite mums jus informuoti ir patarti

Emmisierecht / emmisiehandel įvaizdis

Energetikos įstatymas

Ar perkate, tiekiate ar generuojate energiją? Law & More teikia teisinę pagalbą

Energijos gamintojo įvaizdis

Energijos gamintojas

Ar jūs užsiimate vien energija? Mūsų ekspertai mielai jums padės

"Aš norėjau
turėti advokatą, kuris
visada pasiruošęs man,
net savaitgaliais “

Prekyba emisijomis

Bendrovės, kurios išmeta daugiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų, nei turi išmetamųjų teršalų leidimus, rizikuoja būti nubaustos. Ar taip yra jūsų įmonėje? Jei taip, norėdami išvengti baudos, galite nusipirkti papildomų taršos leidimų. Papildomus taršos leidimus galite ne tik nusipirkti, pavyzdžiui, iš prekybos taršos leidimais prekiautojų, tokių kaip bankai, investuotojai ar prekybos agentūros, bet ir galite juos įsigyti aukcione. Tačiau taip pat gali būti, kad jūsų įmonė išmeta mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų, todėl išlaiko taršos leidimus. Tokiu atveju galite pasirinkti pradėti prekybą šiais apyvartiniais taršos leidimais. Prieš pradėdami prekybą apyvartiniais taršos leidimais, turite atidaryti sąskaitą ES registre, kurioje yra leidimai. Taip yra todėl, kad ES ir (arba) JT nori užregistruoti ir patikrinti kiekvieną operaciją.

Emisijos leidimas

Emisijos leidimas

Kad galėtumėte dalyvauti apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje, jūsų įmonė turi turėti galiojantį leidimą. Juk Nyderlandų įmonėms neleidžiama tiesiog išmesti šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir, jei joms taikomas Aplinkosaugos vadybos įstatymas, jos privalo kreiptis į Olandijos išmetamųjų teršalų leidimo (NEa) leidimą. Norėdama gauti išmetamųjų teršalų leidimą, jūsų įmonė turi sudaryti stebėsenos planą ir jį patvirtinti NEa. Jei jūsų stebėsenos planas patvirtinamas ir išmetamas teršalų leidimas, turite nuolat atnaujinti monitoringo planą, kad dokumentas visada atspindėtų realią situaciją. Jūs taip pat privalote pateikti metinę patikrintą išmetamų teršalų ataskaitą NEa ir įvesti išmetamųjų teršalų ataskaitos duomenis į CO2 išmetimo leidimų prekybos registrą.

Ar jūsų verslas susijęs su išmetamųjų teršalų leidimų prekyba ir ar turite dėl to klausimų ar problemų? O gal norite pagalbos teikdami paraišką išmetamųjų teršalų leidimui gauti? Abiem atvejais atvykote į reikiamą vietą. Mūsų specialistai daugiausiai dėmesio skiria apyvartinių taršos leidimų prekybai ir žino, kaip jie gali jums padėti.

Ar norite žinoti ką? Law & More gali padaryti tau kaip advokatų kontora Eindhovene?
Tada susisiekite su mumis telefonu +31 40 369 06 80 el. Paštu naar:

Ponas. Tomas Meevisas, advokatas Law & More - [apsaugotas el. paštu]
Ponas. Maksimas Hodakas, advokatas & More - [apsaugotas el. paštu]

Law & More B.V.