Kada reikalingas advokatas?

Kada reikalingas advokatas?

Gavote šaukimą ir netrukus turite atvykti pas teisėją, kuris spręs jūsų bylą, arba galbūt norėsite pradėti procedūrą patys. Kada pasirinkti teisininką, kuris padėtų jums išspręsti teisinį ginčą, o kada - samdyti advokatą? Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo ginčo pobūdžio.

Baudžiamasis procesas

Kalbant apie baudžiamąjį procesą, advokato įdarbinimas niekada nėra privalomas. Baudžiamajame procese priešinga šalis yra ne pilietis ar organizacija, o Valstybinė prokuratūra. Ši institucija užtikrina, kad nusikalstamos veikos būtų aptiktos ir patrauktos baudžiamojon atsakomybėn, ir glaudžiai bendradarbiauja su policija. Jei asmuo gauna šaukimą iš prokuratūros, jis laikomas įtariamuoju, o prokuroras nusprendė jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn už nusikalstamos veikos padarymą.

Nors į baudžiamąjį procesą įtraukti advokatą nėra privaloma, primygtinai rekomenduojama tai padaryti. Be to, kad teisininkai yra specializuoti ir gali geriausiai atstovauti jūsų interesams, tyrimo metu kartais, pavyzdžiui, policija daro (formalių) klaidų. Pripažįstant šias, dažnai teisiniu požiūriu, klaidas, reikalingos teisininko profesinės žinios ir kai kuriais atvejais tai gali turėti didelį teigiamą poveikį galutiniam nuosprendžiui, pavyzdžiui, išteisinamajam. Advokatas taip pat gali dalyvauti jūsų apklausos (ir liudytojų apklausos) metu ir taip užtikrinti jūsų teises.

Administracinės procedūros

Advokato įdarbinimas taip pat nėra privalomas bylose prieš vyriausybines organizacijas arba kai paduodate apeliacinį skundą Centriniam apeliaciniam teismui arba Valstybės tarybos administracinio jurisdikcijos skyriui. Kaip pilietis ar organizacija jūs priešinatės vyriausybei, pvz., IND, mokesčių institucijoms, savivaldybei ir kt., Sprendžiant klausimus, susijusius su jūsų pašalpa, pašalpa ir leidimu gyventi.

Tačiau samdyti advokatą yra protingas pasirinkimas. Pateikdamas prieštaravimą ar pradėdamas procedūrą teisininkas gali tinkamai įvertinti jūsų sėkmės tikimybę ir žino, kokie argumentai turi būti pateikti. Advokatas taip pat žino formalius reikalavimus ir terminus, kurie taikomi administracinėje teisėje, todėl gali tinkamai valdyti administracinę procedūrą.

Civilinės procedūros

Civilinė byla susijusi su konfliktu tarp privačių asmenų ir (arba) privatinės teisės organizacijų. Atsakymas į klausimą, ar advokato pagalba yra privaloma, yra kiek sudėtingesnis civilinėse bylose.

Jei procedūra vyksta apylinkės teisme, turėti advokatą nėra privaloma. Apylinkės teismas turi jurisdikciją bylose, kurių (apskaičiuotas) ieškinys yra mažesnis nei 25,000 XNUMX EUR, ir visos darbo, nuomos, nedidelės baudžiamosios bylos ir ginčai dėl vartojimo kredito ir pirkimo. Visais kitais atvejais procedūra vyksta teisme arba apeliaciniame teisme, todėl privaloma turėti advokatą.

Santrauka

Esant tam tikroms aplinkybėms, civilinėje byloje galima prašyti teismo greito (laikino) sprendimo skubos tvarka. Neatidėliotina procedūra taip pat žinoma kaip sutrumpinta procedūra. Galima paminėti, pavyzdžiui, „Viruswaarheid“ santrauką dėl komendanto valandos panaikinimo.

Jei civiliniame teisme pats pradedate sutrumpintą procesą, privaloma turėti advokatą. Taip nėra tuo atveju, jei procesą galima pradėti poskyrio teisme arba jei ginatės prieš jus vykstant trumpam procesui.

Nors pasikviesti advokatą ne visada privaloma, dažnai patartina. Advokatai dažnai žino visas profesijos smulkmenas ir tai, kaip jie gali geriausiai užbaigti jūsų bylą. Tačiau pasitelkti advokatą naudinga ne tik tuo atveju, jei turite ar norite kreiptis į teismą. Pavyzdžiui, pagalvokite apie pranešimą apie prieštaravimą vyriausybinei agentūrai arba baudą, pranešimą apie įsipareigojimų nevykdymą dėl nevykdymo ar gynybą, kai jums gresia atleidimas. Atsižvelgiant į jo teisines žinias ir įgūdžius, advokato įdarbinimas suteikia jums geriausias sėkmės galimybes.

Ar manote, kad perskaičius straipsnį jums reikia specialisto patarimo ar teisinės pagalbos iš specializuoto teisininko? Nedvejodami susisiekite Law & More. Law & Moreadvokatai yra aukščiau minėtų teisės sričių ekspertai ir mielai jums padės telefonu arba el. paštu.

Law & More