Leidimas gyventi Nyderlanduose

Skyrybų pasekmės jūsų leidimui gyventi

Ar turite leidimą gyventi Nyderlanduose dėl santuokos su savo partneriu? Tuomet skyrybos gali turėti įtakos jūsų leidimui gyventi. Galų gale, jei esate išsituokę, nebeatitiksite sąlygų, jūsų teisė į leidimą gyventi pasibaigs ir IND gali jį panaikinti. Ar ir dėl kokių priežasčių po skyrybų galite likti Nyderlanduose, priklauso nuo šių situacijų, kurias reikia atskirti.

Turite vaikų

Ar esate išsiskyręs, bet turite nepilnamečių vaikų? Tokiu atveju yra galimybė išlaikyti leidimą gyventi Nyderlanduose šiais atvejais:

Jūs buvote susituokę su Nyderlandų piliečiu, o jūsų vaikai - olandai. Tokiu atveju galite pasilikti savo leidimą gyventi, jei parodysite, kad tarp jūsų nepilnamečio olandų vaiko yra tokie priklausomybės santykiai, kad vaikas bus priverstas palikti ES, jei jums nebus suteikta teisė apsigyventi. Paprastai atliekant faktines priežiūros ir (arba) auklėjimo užduotis yra priklausomybės santykiai.

Skyrybų pasekmės jūsų leidimui gyventi

Jūs buvote susituokę su ES piliečiu, o jūsų vaikai yra ES piliečiai. Tuomet jūs turite galimybę pasilikti leidimą gyventi, jei yra vienašališkas įgaliojimas arba teismo nustatytas susitarimas dėl vizito, kuris turi būti įgyvendinamas Nyderlanduose. Tačiau jūs turite parodyti, kad turite pakankamai išteklių palaikyti šeimą, kad valstybės lėšos nebus naudojamos. Ar jūsų vaikai eina į mokyklą Nyderlanduose? Tuomet jums gali būti taikoma išimtis iš aukščiau išvardytų sąlygų.

Jūs buvote susituokę su ne ES piliečiu, o jūsų vaikai yra ne ES piliečiai. Tokiu atveju tampa sunku išlaikyti savo leidimą gyventi. Tokiu atveju galite tik paprašyti, kad nepilnamečiai vaikai išsaugotų teisę gyventi šalyje pagal EŽTK 8 straipsnį. Šis straipsnis reglamentuoja teisę į šeimos ir šeimos gyvenimo apsaugą. Įvairūs veiksniai yra svarbūs klausimui, ar apeliacija į šį straipsnį iš tikrųjų gerbiama. Todėl tai tikrai nėra lengvas būdas.

Jūs neturite vaikų

Jei neturite vaikų ir ketinate išsiskirti, jūsų leidimo gyventi galiojimas baigsis, nes nebebusite kartu su asmeniu, nuo kurio priklausė jūsų teisė gyventi. Ar po skyrybų norite likti Nyderlanduose? Tuomet jums reikia naujo leidimo gyventi. Norėdami gauti leidimą gyventi, turite atitikti tam tikras sąlygas. IND patikrina, ar jūs atitinkate šias sąlygas. Leidimas gyventi, kuriam jūs turite teisę, priklauso nuo jūsų situacijos. Galima išskirti šias situacijas:

Jūs esate iš ES šalies. Ar turite ES šalies, EEE šalies ar Šveicarijos pilietybę? Tada jūs galite gyventi, dirbti ar pradėti verslą ir studijuoti Nyderlanduose pagal Europos taisykles. Per tą laiką, kurį vykdote vieną iš šių užsiėmimų, galite likti Nyderlanduose be savo partnerio.

Jūs turite leidimą gyventi ilgiau nei 5 metus. Tokiu atveju galite kreiptis dėl leidimo gyventi nepriklausomai. Tačiau jūs turite atitikti šias sąlygas: turite leidimą gyventi bent su tuo pačiu partneriu ne mažiau kaip 5 metus, jūsų partneris yra Nyderlandų pilietis arba turite leidimą gyventi ne laikino buvimo tikslu ir jūs turite integracijos diplomas arba išimtis tam.

Jūs esate Turkijos pilietis. Palankesnės taisyklės taikomos darbuotojams iš Turkijos ir jų šeimos nariams, kurie po skyrybų turi likti Nyderlanduose. Dėl Turkijos ir Europos Sąjungos susitarimų savarankiško leidimo gyventi galite kreiptis tik po 3 metų. Jei esate susituokę trejus metus, galite kreiptis dėl leidimo gyventi po 1 metų ieškodami darbo.

Ar jūsų leidimas gyventi panaikinamas dėl skyrybų ir ar jūsų paraiška dėl kito leidimo gyventi buvo atmesta? Tada yra sprendimas grąžinti ir jums suteikiamas laikotarpis, per kurį turite išvykti iš Nyderlandų. Šis laikotarpis pratęsiamas, jei dėl atmetimo ar atšaukimo pateikiamas prieštaravimas ar apeliacija. Pratęsimas trunka tol, kol bus priimtas sprendimas dėl IND prieštaravimo arba teisėjo sprendimas. Jei išnaudojote teismo procesą Nyderlanduose ir per nustatytą laiką neišvykstate iš Nyderlandų, buvimas Nyderlanduose yra neteisėtas. Tai gali turėti toli siekiančių padarinių.

At Law & More mes suprantame, kad skyrybos tau reiškia emociškai sunkų laiką. Tuo pačiu metu protinga pagalvoti apie savo leidimą gyventi, jei norite likti Nyderlanduose. Svarbu gerai suprasti situaciją ir galimybes. Law & More gali padėti nustatyti jūsų teisinę padėtį ir prireikus pasirūpinti prašymu išsaugoti ar gauti naują leidimą gyventi. Ar turite kitų klausimų, ar atpažįstate save vienoje iš aukščiau išvardytų situacijų? Prašome susisiekti su Law & More.

Law & More