Tekilos konfliktas

Tekilos konfliktas

Žinomas 2019 m [1]: Meksikos reguliavimo institucija CRT („Consejo Regulador de Tequila“) pradėjo teisminį procesą prieš „Heineken“, kuris ant „Desperados“ butelių paminėjo žodį „Tequila“. „Desperados“ priklauso pasirinktai „Heineken“ tarptautinių prekės ženklų grupei ir, pasak alaus darytojo, yra „tekila skonio alus“. „Desperados“ Meksikoje neparduodamas, tačiau parduodamas Nyderlanduose, Ispanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje ir kitose šalyse. Anot Heineken, jų kvapiosiose medžiagose yra tinkamos tekilos, kurią jie perka iš Meksikos tiekėjų, kurie yra CRT nariai. Jie taip pat užtikrina, kad produktas visiškai atitiktų visas ženklinimo taisykles ir reikalavimus. Anot CRT, „Heineken“ nepažeidžia taisyklių, skirtų apsaugoti vietinių produktų pavadinimus. CRT įsitikinęs, kad „Heineken“ „Desperados“ arbatos skonio alus sugadina gerą tekilos vardą.

Tekilos konfliktas

Skonio stiprikliai

Pasak CRT direktoriaus Ramono Gonzalezo, „Heineken“ teigia, kad 75 procentai skonio yra tekila, tačiau CRT ir Madrido sveikatos centro tyrimai rodo, kad „Desperados“ nėra tekilos. Panašu, kad problema yra dėl alaus dedamų skonio stipriklių kiekio ir jam naudojamo recepto. CRT šioje procedūroje nurodo, kad produktas „Desperados“ neatitinka Meksikos taisyklių, kurios reikalaujama visiems produktams, kurių sudėtyje yra tekilos. Tekila yra saugomas geografinis pavadinimas, o tai reiškia, kad tik tekila, kurią gamina tam tikslui Meksikoje sertifikuotos įmonės, gali būti vadinama tekila. Pavyzdžiui, distiliacijos metu naudojamos agavos turi būti iš specialiai pasirinktos Meksikos vietovės. Taip pat 25–51 proc. Mišraus gėrimo turi būti tekila, kad etiketėje būtų vardas. CRT, be kita ko, mano, kad vartotojai yra klaidinami, nes „Heineken“ susidarytų įspūdis, kad alaus tekilos bus daugiau nei yra iš tikrųjų.

Stebėtina, kad CRT ilgai laukė, kol imsis veiksmų. „Desperados“ rinkoje buvo nuo 1996 m. Pasak Gonzalezo, tai įvyko dėl susijusių teisinių išlaidų, nes tai yra tarptautinis atvejis.

Patikrinimas

Teismas nutarė, kad nors žodis „tekila“ matomas gerai matomoje pakuotės priekinėje dalyje ir „Desperados“ reklamose, vartotojai vis tiek supras, kad „tekila“ yra naudojama tik kaip pagardas Desperadose ir kad tekila procentinė dalis yra maža. Teismo tvirtinimas, kad produkte yra tekila, yra teisingas. Tiesą sakant, „Tequila“, kuri buvo pridėta prie „Desperados“, taip pat yra iš CRT patvirtinto gamintojo. Apygardos teismas taip pat neklaidina vartotojo, nes butelio užpakalinėje etiketėje nurodoma, kad tai yra „tekila aromatintas alus“. Vis dėlto neaišku, koks tekilos procentas yra „Desperados“. Iš teismo sprendimo atrodo, kad CRT padarė neaiškų, jog tekila nenaudojama pakankamam kiekiui, kad suteiktų gėrimui būtiną savybę. Tai yra kritinis klausimas siekiant nustatyti, ar specifikacija yra leistina, ar ji laikoma klaidinančia.

Išvada

15 m. gegužės 2019 d. nuosprendyje ECLI:NL:RBAMS:2019:3564 apylinkės teismas XNUMX m. Amsterdam padarė išvadą, kad CRT reikalavimai nebuvo perleidžiami vienu iš CRT nustatytų pagrindų. Teiginiai buvo atmesti. Dėl tokio rezultato CRT buvo nurodyta padengti Heineken teisines išlaidas. Nors „Heineken“ laimėjo šią bylą, „Desperado“ butelių ženklinimas buvo pakoreguotas. Etiketės priekinėje pusėje paryškintas užrašas „Tequila“ pakeistas į „Pagardinta tekila“.

Baigdamas

Jei pastebite, kad kažkas kitas naudojasi ar yra įregistravęs jūsų prekės ženklą, turite imtis veiksmų. Kuo ilgiau lauki, kol pasiseks. Jei norite sužinoti daugiau apie šią temą, susisiekite su mumis. Mes turime tinkamus teisininkus, kurie gali patarti ir palaikyti jus. Galite galvoti apie pagalbą prekės ženklo pažeidimo atveju, sudarant licencijos sutartį, perduodant aktą arba pasirinkus prekės ženklo pavadinimą ir (arba) logotipą.

[1] Teismas Amsterdam, 15 gegužės 2019

ECLI: NL: RBAMS: 2019: 3564

Law & More