Žinių migranto įvaizdis

Žinių migrantas

Ar norėtumėte, kad aukštą išsilavinimą turintis darbuotojas užsienietis atvyktų į Olandiją dirbti jūsų įmonėje? Tai įmanoma! Šiame tinklaraštyje galite paskaityti, kokiomis sąlygomis aukštos kvalifikacijos migrantas gali dirbti Nyderlanduose.

Žinių migrantai su nemokama prieiga

Reikėtų pažymėti, kad žinių migrantai iš tam tikrų šalių neprivalo turėti vizos, leidimo gyventi ar leidimo dirbti. Tai taikoma visoms Europos Sąjungos šalims, Norvegijai, Islandijai, Šveicarijai ir Lichtenšteinui. Jei ketinate atsivežti aukštos kvalifikacijos migrantus iš vienos iš šių šalių, aukštos kvalifikacijos migrantui tereikia turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Žinių migrantai iš už Europos ribų

Jei norite atsivežti aukštos kvalifikacijos migrantą, kuris nėra kilęs iš vienos iš ankstesnėje pastraipoje paminėtų šalių, taikomos griežtesnės taisyklės. Jiems reikės vizos ir leidimo gyventi. Jūs, kaip darbdavys, esate atsakingas už šių dokumentų pareikalavimą iš Imigracijos ir natūralizacijos tarnybos (IND). Be to, darbdavys turi būti IND pripažintas rėmėju. Prieš leisdami aukštos kvalifikacijos migrantams atvykti į Nyderlandus, turite kreiptis dėl šio pripažinimo kaip rėmėjas. Jūs, kaip įmonė, turite atitikti keletą sąlygų, kad gautumėte šį statusą, įskaitant pakankamą organizacijos tęstinumo ir mokumo garantiją, paraiškos mokesčio sumokėjimą, organizacijos, direktorių ir kitų dalyvaujančių (juridinių) asmenų patikimumą. . Net ir po to, kai jūsų įmonė buvo pripažinta rėmėja, turite įvykdyti keletą įsipareigojimų, ty administravimo, informavimo ir rūpestingumo pareigą.

Žinių migrantų atlyginimai

Jums, kaip darbdaviui, aktualu ir tai, kad žinių migrantų atlyginimų lygis buvo tam tikru mastu nustatytas. Nedaromas skirtumas tarp aukštos kvalifikacijos migrantų, turinčių laisvą prieigą, ir aukštos kvalifikacijos migrantų iš ne Europos. Kiekvienam asmeniui nustatytas atlyginimas gali skirtis, atsižvelgiant į žinių migranto amžių ir tai, ar konkretus atvejis atitinka sumažinto atlyginimo kriterijų. Faktines sumas galima rasti IND svetainėje. Bet kuriuo atveju aukštos kvalifikacijos migranto pajamos turi būti bent lygios standartinei sumai, kuri taikoma tam aukštos kvalifikacijos migrantui. 

Europos mėlynoji kortelė

Taip pat įmanoma, kad atvyktų aukštos kvalifikacijos migrantas, turintis Europos mėlynąją kortelę. Tam taikomos kitos sąlygos, nei aptartos aukščiau. ES mėlynoji kortelė yra bendras leidimas gyventi ir dirbti, galiojantis 4 metus. Jis skirtas aukštos kvalifikacijos darbuotojams, kurie yra ne ES, EEE ar Šveicarijos piliečiai. Priešingai nei pirmiau minėtas leidimas gyventi, darbdavys, teikdamas prašymą išduoti ES mėlynąją kortelę, neprivalo būti pripažintu rėmėju. Tačiau yra keletas kitų sąlygų, kurios turi būti įvykdytos prieš suteikiant mėlynąją kortelę. Be kita ko, darbuotojas turi būti sudaręs darbo sutartį ne trumpesniam kaip 12 mėnesių laikotarpiui, o darbuotojas – baigęs ne trumpesnę kaip 3 metų trukmės aukštojo mokslo bakalauro programą. Be to, turint ES mėlynąją kortelę, taip pat yra nustatyta atlyginimo riba, kurią būtina laikytis. Tačiau tai skiriasi nuo ankstesnėje pastraipoje aprašyto kriterijaus.

Įdarbindami aukštos kvalifikacijos migrantą, galite įsipainioti į taisyklių labirintą. Ar svarstote galimybę į Nyderlandus atsivežti aukštos kvalifikacijos migrantą? Tada nedvejodami susisiekite Law & More. Mūsų teisininkai specializuojasi imigracijos teisės srityje ir mielai padės jums atlikti veiksmus. 

Law & More