Tarptautinis surogatinės motinystės įvaizdis

Tarptautinis surogatas

Praktiškai numatyti tėvai vis dažniau nusprendžia pradėti surogatinę programą užsienyje. Jie gali tam turėti įvairių priežasčių, kurios visos yra susijusios su nestabilia numatytų tėvų padėtimi pagal Nyderlandų įstatymus. Tai trumpai aptariama toliau. Šiame straipsnyje mes paaiškiname, kad galimybės užsienyje taip pat gali būti susijusios su įvairiomis problemomis dėl užsienio ir Nyderlandų teisės aktų skirtumų.

Tarptautinis surogatinis atvaizdas

Motyvai

Yra kelios priežastys, kodėl daugelis numatytų tėvų nusprendžia ieškoti pakaitinės motinos užsienyje. Pirma, Nyderlanduose pagal baudžiamąją teisę draudžiama tarpininkauti tarp galimų pakaitinių motinų ir numatytų tėvų, o tai gali apsunkinti pakaitinės motinos paiešką. Antra, praktikoje gestacinei surogatijai taikomi griežti reikalavimai. Šiuos reikalavimus ne visada gali atitikti numatyti tėvai ar pakaitinė motina. Be to, Nyderlanduose taip pat sunku nustatyti pareigas šalims, dalyvaujančioms surogatinėje sutartyje. Todėl, pavyzdžiui, pakaitinė motina negali būti teisiškai priversta perleisti vaiką po gimimo. Kita vertus, yra didesnė tikimybė rasti tarpininkavimo agentūrą užsienyje ir sudaryti privalomus susitarimus. To priežastis yra ta, kad, skirtingai nei Nyderlanduose, komercinis surogatas kartais yra leidžiamas. Norėdami gauti daugiau informacijos apie surogatinę motiną Nyderlanduose, žr šiame straipsnyje.

Tarptautinės surogatinės šeimos spąstai

Taigi nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad kitoje (specializuotoje) šalyje lengviau atlikti sėkmingą surogatinės motinos programą, ketinantiems tėvams po gimimo dažniau kyla problemų. Tai ypač pasakytina apie užsienio ir Nyderlandų teisės aktų skirtumus. Toliau aptarsime dažniausiai pasitaikančias spąstus.

Gimimo liudijimo pripažinimas

Kai kuriose šalyse taip pat įmanoma, kad gimimo liudijime numatyti tėvai būtų paminėti kaip teisėti tėvai (pavyzdžiui, dėl genetinių protėvių). Šiuo atveju pakaitinė motina dažnai įrašoma į gimimų, santuokų ir mirčių registrą. Toks gimimo liudijimas prieštarauja Nyderlandų viešajai tvarkai. Nyderlanduose gimusi motina yra teisiškai vaiko motina ir vaikas taip pat turi teisę žinoti apie savo tėvystę (Tarptautinės vaiko teisių konvencijos 7 straipsnio 1 dalis). Todėl Nyderlanduose toks gimimo liudijimas nebus pripažintas. Tokiu atveju teisėjas turės atkurti vaiko gimimo registrą.

Susituokusio tėvo pripažinimas

Kita problema kyla, kai gimęs tėvas gimimo liudijime nurodomas kaip teisėtas tėvas, o gimimo liudijime esanti motina yra pakaitinė motina. Todėl gimimo liudijimas negali būti pripažintas. Pagal Nyderlandų įstatymus vedęs vyras be teisinio įsikišimo negali atpažinti kitos moters nei sutuoktinis vaiko.

Kelionė atgal į Olandiją

Be to, gali būti problemiška su vaiku grįžti į Olandiją. Jei pirmiau aprašytas gimimo liudijimas prieštarauja viešajai tvarkai, iš Olandijos ambasados ​​nebus galima gauti vaiko kelionės dokumentų. Tai gali užkirsti kelią numatytiems tėvams išvykti iš šalies su naujagimiu. Be to, patys tėvai dažnai turi kelionės vizą, kurios galiojimas baigiasi, o tai blogiausiu atveju gali priversti išvykti iš šalies be vaiko. Galimas sprendimas būtų pradėti sutrumpintą procesą prieš Nyderlandų valstybę ir priversti išduoti skubios pagalbos dokumentą. Tačiau neaišku, ar tai pavyks.

Praktinės problemos

Galiausiai gali kilti praktinių problemų. Pavyzdžiui, kad vaikas neturi piliečio tarnybos numerio (Burgerservicenummer), o tai turi pasekmių sveikatos draudimui ir teisei gauti, pavyzdžiui, vaiko pašalpą. Be to, kaip ir su surogatinė motina Nyderlanduoseteisėtos tėvystės įgijimas gali būti nemenkas darbas.

išvada

Kaip aprašyta aukščiau, iš pirmo žvilgsnio atrodo lengviau pasirinkti surogatą užsienyje. Kadangi tai yra teisiškai reglamentuota ir prekiaujama daugelyje šalių, tai galėtų padėti numatytiems tėvams greičiau surasti pakaitinę motiną, pasirinkti nėštumo surogatą ir palengvinti surogatinės sutarties vykdymą. Nepaisant to, yra daugybė rimtų spąstų, į kuriuos tėvai dažnai neatsižvelgia. Šiame straipsnyje mes išvardijome šias spąstus, kad turint šią informaciją būtų galima gerai apgalvotai pasirinkti.

Kaip jau skaitėte aukščiau, surogatinę motiną pasirinkti tiek Nyderlanduose, tiek užsienyje nėra lengva, iš dalies dėl teisinių pasekmių. Ar norėtumėte daugiau sužinoti apie tai? Tada susisiekite Law & More. Mūsų teisininkai specializuojasi šeimos teisės srityje ir turi tarptautinį dėmesį. Mes mielai suteiksime jums patarimų ir pagalbos atliekant bet kokį teisinį procesą.

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.