Tarptautinių skyrybų vaizdas

Tarptautinės skyrybos

Anksčiau buvo įprasta vesti tos pačios tautybės ar tos pačios kilmės asmenį. Šiais laikais santuokos tarp skirtingų tautybių žmonių vis dažnesnės. Deja, 40% Nyderlandų santuokų baigiasi skyrybomis. Kaip tai veikia, jei žmogus gyvena kitoje šalyje nei ta, kurioje sudarė santuoką?

Prašymo pateikimas ES

Reglamentas (EB) Nr. 2201/2003 (arba: Briuselis II bis) taikomas visoms ES šalims nuo 1 m. Kovo 2015 d. Jis reglamentuoja jurisdikciją, teismo sprendimų, susijusių su santuoka, ir tėvų pareigų pripažinimą bei vykdymą. ES taisyklės taikomos santuokos nutraukimui, gyvenimui skyrium ir santuokos pripažinimui negaliojančia. ES gali būti pateiktas prašymas nutraukti santuoką toje šalyje, kurioje yra teismo jurisdikcija. Teismo jurisdikcija yra šalyje:

  • Kur nuolat gyvena abu sutuoktiniai.
  • Iš kurių abu sutuoktiniai yra piliečiai.
  • Kur skyrybų prašoma kartu.
  • Kai vienas iš partnerių kreipiasi dėl skyrybų, o kitas nuolat gyvena.
  • Jei partnerio nuolatinė gyvenamoji vieta yra mažiausiai 6 mėnesiai ir jis yra šalies pilietis. Jei jis nėra pilietis, peticiją galima pateikti, jei šis asmuo šalyje gyveno mažiausiai vienerius metus.
  • Kur paskutinį kartą nuolat gyveno vienas iš partnerių ir kur vis dar gyvena vienas iš partnerių.

ES teismas, kuris pirmą kartą gauna prašymą dėl santuokos nutraukimo, kuris atitinka sąlygas, turi jurisdikciją spręsti dėl skyrybų. Skyrybą paskelbęs teismas taip pat gali priimti sprendimą dėl tėvų globos teismo šalyje gyvenantiems vaikams. ES taisyklės dėl skyrybų Danijai netaikomos, nes joje nebuvo priimtas Briuselio II bis reglamentas.

Nyderlanduose

Jei pora negyvena Nyderlanduose, skyrybas Nyderlanduose iš esmės įmanoma tik tuo atveju, jei abu sutuoktiniai turi Nyderlandų pilietybę. Jei taip nėra, Nyderlandų teismas gali paskelbti save kompetentingu esant ypatingoms aplinkybėms, pavyzdžiui, jei neįmanoma išsiskirti užsienyje. Net jei pora susituokusi užsienyje, jie gali kreiptis dėl skyrybų Nyderlanduose. Sąlyga yra ta, kad santuoka būtų įregistruota Nyderlandų gyvenamosios vietos civiliniame registre. Skyrybų pasekmės užsienyje gali būti skirtingos. ES valstybės nutartį dėl skyrybų automatiškai pripažįsta kitos ES šalys. Už ES ribų tai gali būti labai skirtinga.

Skyrybos gali turėti pasekmių kažkieno gyvenamosios vietos Nyderlanduose statusui. Jei partneris turi leidimą gyventi dėl to, kad gyveno su savo partneriu Nyderlanduose, svarbu, kad jis prašytų naujo leidimo gyventi kitomis sąlygomis. Jei taip neatsitiks, leidimas gyventi gali būti panaikintas.

Kuris įstatymas galioja?

Šalies, kurioje pateikiamas prašymas nutraukti santuoką, įstatymai nebūtinai taikomi skyryboms. Teismui gali tekti taikyti užsienio teisę. Tai dažniau nutinka Nyderlanduose. Kiekvienoje bylos dalyje reikia įvertinti, ar teismas turi jurisdikciją ir kuris įstatymas turi būti taikomas. Tam svarbų vaidmenį vaidina tarptautinė privatinė teisė. Šis įstatymas yra sutrumpintas terminas teisės sritims, kuriose dalyvauja daugiau nei viena šalis. 1 m. Sausio 2012 d. Nyderlanduose įsigaliojo Nyderlandų civilinio kodekso 10 knyga. Čia pateikiamos tarptautinės privatinės teisės taisyklės. Pagrindinė taisyklė yra ta, kad Nyderlandų teismas taiko Olandijos skyrybų įstatymą, neatsižvelgdamas į sutuoktinių pilietybę ir gyvenamąją vietą. Tai yra kitaip, kai pora turi savo pasirinktą įstatymą. Tuomet sutuoktiniai pasirenka įstatymą, taikomą jų skyrybų procesams. Tai galima padaryti prieš sudarant santuoką, tačiau tai gali būti padaryta ir vėliau. Tai taip pat įmanoma, kai ruošiatės skirtis.

Santuokinio turto režimo reglamentas

Santuokoms, sudarytoms 29 m. Sausio 2019 d. Arba vėliau, bus taikomas Reglamentas (ES) Nr. 2016/1103. Šis reglamentas reglamentuoja taikytiną teisę ir sprendimų vykdymą sutuoktinių turto režimo klausimais. Joje nustatytos taisyklės nustato, kurie teismai gali priimti sprendimą dėl sutuoktinių turto (jurisdikcija), kurie įstatymai taikomi (įstatymų kolizija) ir ar kitos šalies teismo sprendimą turi pripažinti ir vykdyti kitas (pripažinimas) ir vykdymas). Iš esmės tas pats teismas vis dar turi jurisdikciją pagal Briuselio IIa reglamento taisykles. Jei teisė nepasirinkta, bus taikoma tos valstybės, kurioje sutuoktiniai turi pirmą bendrą gyvenamąją vietą, teisė. Jei nėra bendros nuolatinės gyvenamosios vietos, bus taikoma abiejų sutuoktinių pilietybės valstybės teisė. Jei sutuoktiniai neturi tos pačios pilietybės, taikoma valstybės, su kuria sutuoktiniai yra glaudžiausiai susiję, teisė.

Todėl reglamentas taikomas tik santuokinei nuosavybei. Taisyklės nustato, ar reikia taikyti Nyderlandų teisę, taigi ir bendrą nuosavybės bendriją, ribotą nuosavybės bendriją ar užsienio sistemą. Tai gali turėti daug pasekmių jūsų turtui. Todėl protinga kreiptis į teisinę konsultaciją, pavyzdžiui, dėl teisės pasirinkimo susitarimo.

Dėl patarimo prieš santuoką arba dėl patarimo ir pagalbos skyrybų atveju galite kreiptis į šeimos šeimos advokatus. Law & More. At Law & More suprantame, kad skyrybos ir vėlesni įvykiai gali turėti toli siekiančių padarinių jūsų gyvenimui. Štai kodėl mes laikomės asmeninio požiūrio. Kartu su jumis ir galbūt buvusiu partneriu mes galime nustatyti jūsų teisinę situaciją pokalbio metu, remdamiesi dokumentais, ir pabandyti įrašyti jūsų viziją ar norus. Be to, mes galime jums padėti galimai procedūrai atlikti. Advokatai Law & More yra asmeninės ir šeimos teisės srities ekspertai ir mielai jums, galbūt kartu su partneriu, padės jums skyrybų procesą.

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.