Pagalba, aš suimtas Image

Pagalba, aš suimtas

Kai tyrimą atliekantis pareigūnas sustabdo jus kaip įtariamąjį, jis turi teisę nustatyti jūsų tapatybę, kad žinotų, su kuo turi reikalų.

Tačiau įtariamojo suėmimas gali įvykti dviem būdais – kaltu ar ne.

Raudona ranka

Ar buvote aptiktas darant nusikalstamą veiką? Tada bet kas gali tave suimti. Kai tai padarys tyrimą atliekantis pareigūnas, jis nuves jus tiesiai į apklausos vietą. Pirmas dalykas, kurį jums pasakys tyrimą atliekantis pareigūnas, sulaikęs jus piktavališkai, yra: „Jūs turite teisę tylėti ir turite teisę į advokatą“. Kaip įtariamasis, jūs turite teises, kai esate sulaikytas, ir turite į jas atsižvelgti. Pavyzdžiui, jūs neprivalote atsakyti į klausimus, jums gali padėti advokatas, jūs turite teisę į vertėją ir galite susipažinti su savo bylos dokumentais. Tuomet tyrimą atliekantis pareigūnas taip pat turi teises jūsų suėmimo metu. Pavyzdžiui, tyrimą atliekantis pareigūnas gali atlikti kratą bet kurioje vietoje ir apžiūrėti visus jūsų nešiojamus drabužius ar daiktus.

Ne raudona ranka

Jei esate įtariamas padaręs nusikalstamą veiką, prokuroro nurodymu jus sulaikys tyrimą atliekantis pareigūnas. Tačiau šis įtarimas turi būti susijęs su nusikaltimu, už kurį leidžiamas kardomasis kalinimas. Tai yra nusikaltimai, už kuriuos skirta ketverių metų ir daugiau laisvės atėmimo bausmė. Kardomasis kalinimas yra tada, kai įtariamasis laikomas kameroje, kol laukiama teisėjo sprendimo.

Tyrimas

Po to, kai jus sulaikys, tyrimą atliekantis pareigūnas jus nuveš į apklausos vietą. Šis posėdis yra kaltinimas prokuroro padėjėjui arba pačiam prokurorui. Po bylos iškėlimo prokuroras gali nuspręsti, ar įtariamąjį paleisti, ar sulaikyti tolesniam tyrimui. Pastaruoju atveju galite būti sulaikytas iki devynių valandų. Jei nesate įtariamas nusikaltimu, už kurį leidžiamas kardomasis kalinimas, galite būti suimtas iki devynių valandų. Svarbu žinoti, kad laikas nuo 00:00 iki 09:00 neįskaitomas. Taigi, jei esate suimtas 23:00, devynių valandų terminas baigiasi 17:00. Po apklausos prokuroro jis gali nuspręsti, ar tikslinga jus sulaikyti ilgesniam laikui, siekiant tyrimo. Tai vadinama kardomuoju suėmimu ir galima tik dėl nusikaltimų, už kuriuos kardomasis kalinimas leidžiamas. Suėmimas trunka ne ilgiau kaip tris dienas, nebent prokuroras mano, kad tai skubiai būtina. Tokiu atveju trys dienos pratęsiamos dar trimis dienomis. Prokurorui jus apklausus, jus išklausys tyrimą atliekantis teisėjas.

Galite pateikti prašymą paleisti bylą nagrinėjančiam teisėjui, nes sulaikymas buvo neteisėtas. Tai reiškia, kad manote, kad neturėjote būti sulaikytas ir norėtumėte būti paleistas. Tuomet apie tai gali nuspręsti bylą nagrinėjantis teisėjas. Jei tai bus suteikta, būsite paleistas ir grąžintas į policijos areštinę, jei tai bus atsisakyta.

Laikinas sulaikymas

Po kardomosios priemonės – suėmimo, teisėjas prokuroro nurodymu gali priimti nutartį dėl jūsų suėmimo. Tai vyksta sulaikymo namuose arba policijos nuovadoje ir trunka ne ilgiau kaip keturiolika dienų. Suėmimo nutartis yra pirmoji kardomojo kalinimo stadija. Tarkime, prokuroras mano, kad pasibaigus šiam laikotarpiui, jus reikia laikyti kardomajame kalinyje. Tokiu atveju teismas prokuroro prašymu gali skirti suėmimą. Tada būsite sulaikytas ne ilgiau kaip 90 dienų. Po to nuspręs teismas, o jūs žinosite, ar būsite nubaustas, ar paleistas. Dienų skaičius, per kurį buvote sulaikytas policijos, suėmimo ar suėmimo orderis, vadinamas kardomuoju sulaikymu. Teisėjas, skirdamas bausmę, gali nuspręsti sumažinti jums skirtą bausmę, atimdamas kardomąją priemonę iš dienų/mėnesių/metų, kuriuos turėsite praleisti kalėjime, skaičiaus.

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.