Skyrybos ir situacija aplink koronos virusą

Skyrybos ir situacija aplink koronos virusą

Koronavirusas turi toli siekiančių padarinių mums visiems. Turime stengtis kuo daugiau likti namuose ir dirbti iš namų. Tai užtikrina, kad kiekvieną dieną praleidžiate daugiau laiko su savo partneriu nei anksčiau. Daugelis žmonių nėra įpratę tiek daug laiko praleisti kiekvieną dieną. Kai kuriuose namų ūkiuose tokia padėtis sukelia net reikiamą įtampą. Ypač tiems partneriams, kuriems prieš koronos krizę jau reikėjo spręsti santykių problemas, dabartinės aplinkybės gali sukurti nepateisinamą situaciją. Kai kurie partneriai gali net padaryti išvadą, kad geriau išsiskirti. Bet kaipgi tai per koronos krizę? Ar galite kreiptis dėl santuokos nutraukimo, nepaisydami priemonių, susijusių su koronavirusu, kiek įmanoma likti namuose?

Nepaisant griežtesnių RIVM priemonių, vis tiek galite pradėti skyrybų procedūras. Skyrybų advokatai Law & More gali jums patarti ir padėti šiame procese. Vykstant skyrybų procedūroms galima atskirti skyrybas bendru prašymu ir vienašališkas skyrybas. Skyrybų dėl bendro prašymo atveju jūs ir jūsų (buvęs) partneris pateikiate vieną peticiją. Be to, jūs sutinkate dėl visų susitarimų. Vienašalis prašymas nutraukti santuoką yra vieno iš dviejų partnerių prašymas teismui nutraukti santuoką. Skyrybų dėl bendro prašymo atveju teismo posėdis paprastai nėra būtinas. Vienašališko prašymo nutraukti santuoką atveju įprasta žodinį posėdį teisme numatyti po rašytinio raundo. Daugiau informacijos apie skyrybas galite rasti mūsų skyrybų puslapyje.

Dėl koronaviruso protrūkio teismai, tribunolai ir specialiosios kolegijos dirba per atstumą ir kiek įmanoma labiau skaitmeniniais metodais. Šeimos bylose, susijusiose su koronavirusu, taikoma laikina tvarka, pagal kurią apylinkės teismai iš esmės tik žodžiu nagrinėja bylas, kurios laikomos labai skubiomis telefono (vaizdo) ryšiu. Pavyzdžiui, byla laikoma labai skubia, jei teismas laikosi nuomonės, kad pavojus kyla vaikų saugumui. Mažiau skubiose šeimos bylose teismai įvertina, ar bylų pobūdis tinkamas nagrinėti raštu. Jei taip yra, šalių bus paprašyta su tuo susitarti. Jei šalys turi prieštaravimų dėl rašytinės proceso dalies, teismas vis tiek gali planuoti žodinį bylos nagrinėjimą telefono (vaizdo) ryšiu.

Ką tai reiškia jūsų situacijai?

Jei jūs galite aptarti skyrybų procedūrą tarpusavyje ir taip pat įmanoma susitarti kartu, mes rekomenduojame jums pasirinkti bendrą prašymą dėl skyrybų. Dabar, kai tai paprastai nereikalauja teismo posėdžio ir dėl skyrybų galima susitarti raštu, tai yra tinkamiausias būdas skyryboms įvykti koronos krizės metu. Teismai stengiasi priimti sprendimus dėl bendrų prašymų per įstatyme nustatytus terminus, net per koronos krizę.

Jei nepavyksta susitarti su savo (buvusiu) partneriu, būsite priversti pradėti vienašališką skyrybų procedūrą. Tai įmanoma ir koronos krizės metu. Skyrybų procedūra pagal vienašalį prašymą prasideda pateikiant prašymą, kuriame skyrybų ir visas papildomas nuostatas (alimentus, turto padalijimą ir kt.) Prašo vieno iš partnerių advokatas. Tada šią peticiją kitam partneriui pateikia antstolis. Tada kitas partneris gali pateikti atsiliepimą raštu per 6 savaites. Po to paprastai numatomas žodinis bylos nagrinėjimas ir iš esmės priimamas nuosprendis. Dėl koronos priemonių vienašališkas pareiškimas dėl santuokos nutraukimo gali užtrukti ilgiau, kol gali būti surengtas žodinis bylos nagrinėjimas, jei bylos negalima nagrinėti raštu.

Šiomis aplinkybėmis skyrybų bylas galima pradėti ir per koroninę krizę. Tai gali būti bendras prašymas arba vienašalis skyrybų prašymas.

Skyrybos internetu koronos krizės metu Law & More

Taip pat šiais ypatingais laikais Law & More esate jūsų tarnyboje. Mes galime patarti ir nukreipti jus telefonu, vaizdo skambučiu ar el. Paštu. Jei turite klausimų apie savo skyrybas, nedvejodami kreipkitės į mūsų biurą. Mums malonu jums padėti!

Law & More