Kas yra alimentai?

Nyderlanduose alimentai yra finansinis įnašas į jūsų buvusio partnerio ir vaikų pragyvenimo išlaidas po skyrybų. Tai suma, kurią gaunate arba turite mokėti kas mėnesį. Jei neturite pakankamai pajamų pragyvenimui, galite gauti alimentus. Turėsite mokėti alimentus, jei jūsų buvęs partneris neturi pakankamai pajamų išlaikyti save po skyrybų. Bus atsižvelgta į gyvenimo lygį santuokos metu. Jums gali tekti pareiga palaikyti buvusį partnerį, buvusį registruotą partnerį ir savo vaikus.

Alimentai

Vaikų ir partnerių alimentai

Skyrybų atveju galite susidurti su partnerio ir vaiko išlaikymu. Dėl partnerių alimentų galite susitarti dėl to su savo buvusiu partneriu. Šiuos susitarimus gali nustatyti rašytinis advokato ar notaro susitarimas. Jei skyrybų metu nebuvo susitarta dėl partnerio alimentų, vėliau galite kreiptis dėl alimentų, jei, pavyzdžiui, pasikeis jūsų ar buvusio partnerio padėtis. Net jei esama alimentų tvarka nebėra pagrįsta, galite susitarti iš naujo.

Kalbant apie vaikų išlaikymą, skyrybų metu taip pat galima susitarti. Šios sutartys yra nustatytos auklėjimo plane. Šiame plane jūs taip pat pasirūpinsite savo vaiko priežiūros paskirstymu. Daugiau informacijos apie šį planą rasite mūsų puslapyje apie auklėjimo planas. Vaiko alimentai nesibaigia tol, kol vaikui sukanka 21 metai. Gali būti, kad alimentai nutrūksta iki šio amžiaus, ty jei vaikas yra finansiškai nepriklausomas arba turi darbą, kurio minimalus jaunimo atlyginimas yra mažiausias. Rūpestingas tėvas gauna vaiko išlaikymą iki vaiko 18 metų. Po to suma mokama tiesiogiai vaikui, jei išlaikymo pareiga trunka ilgiau. Jei jums ir jūsų buvusiam partneriui nepavyksta susitarti dėl vaiko išlaikymo, teismas gali nuspręsti dėl išlaikymo.

Kaip apskaičiuojate alimentus?

Alimentai apskaičiuojami atsižvelgiant į skolininko veiksnumą ir asmens, turinčio teisę į išlaikymą, poreikius. Pajėgumas yra suma, kurią alimentų mokėtojas gali nepagailėti. Kai kreipiamasi dėl vaiko ir partnerio alimentų, išlaikymas vaikams visada yra prioritetinis. Tai reiškia, kad pirmiausia apskaičiuojami vaiko alimentai ir, jei vėliau jiems yra vietos, galima apskaičiuoti partnerių alimentus. Jūs turite teisę į alimentus partneriui tik tuo atveju, jei esate vedęs arba esate įregistravęs partnerystę. Vaikų alimentų atveju tėvų santykiai nėra svarbūs, net jei tėvai nebuvo santykiuose, teisė į vaiko išlaikymą egzistuoja.

Alimentų dydžiai kasmet keičiasi, nes keičiasi ir darbo užmokestis. Tai vadinama indeksavimu. Kiekvienais metais indekso procentą nustato teisingumo ir saugumo ministras, apskaičiavęs Nyderlandų statistikos departamentą (CBS). CBS stebi atlyginimų pokyčius verslo bendruomenėje, vyriausybėje ir kituose sektoriuose. Dėl to alimentų dydis kasmet sausio 1 d. Padidėja šia procentine dalimi. Galite kartu susitarti, kad įstatymų nustatyta indeksacija netaikoma jūsų alimentams.

Kiek laiko turite teisę į išlaikymą?

Galite susitarti su savo partneriu, kiek laiko mokės alimentai. Taip pat galite paprašyti teismo nustatyti terminą. Jei dėl nieko nebuvo susitarta, įstatymai reglamentuos, kiek laiko reikia mokėti išlaikymą. Dabartinis teisinis reguliavimas reiškia, kad alimentų laikotarpis yra lygus pusei santuokos trukmės, daugiausia - 5 metams. Yra keletas išimčių:

  • Jei pateikiant prašymą nutraukti santuoką santuokos trukmė viršija 15 metų, o išlaikymo kreditoriaus amžius yra ne daugiau kaip 10 metų mažesnis už tuo metu galiojusį valstybinį pensijos amžių, pareiga pasibaigia, kai pasiektas valstybinis pensijos amžius. Taigi tai yra ne daugiau kaip 10 metų, jei skyrybų metu atitinkamam asmeniui sukanka lygiai 10 metų iki valstybinės pensijos amžiaus. Vėliau galimas valstybinės pensijos amžiaus atidėjimas neturi įtakos prievolės trukmei. Todėl ši išimtis taikoma ilgalaikėms santuokoms.
  • Antroji išimtis susijusi su šeimomis su mažais vaikais. Šiuo atveju pareiga tęsiasi tol, kol jauniausias iš santuokos gimęs vaikas sulauks 12 metų. Tai reiškia, kad alimentai gali trukti ne ilgiau kaip 12 metų.
  • Trečioji išimtis yra pereinamojo laikotarpio tvarka ir pratęsiama išlaikymo trukmė 50 metų ir vyresniems išlaikymo kreditoriams, jei santuoka truko mažiausiai 15 metų. Išlaikymo kreditoriai, gimę 1 m. Sausio 1970 d. Arba anksčiau, išlaikymą gaus ne ilgiau kaip 10 metų, o ne ilgiau kaip 5 metus.

Alimentai prasideda, kai skyrybų dekretas įrašomas į civilinės būklės aktų įrašus. Alimentai baigiasi, kai pasibaigia teismo nustatytas terminas. Jis taip pat baigiasi, kai gavėjas vėl susituokia, gyvena kartu ar užmezga registruotą partnerystę. Vienai iš šalių mirus, alimentų mokėjimas taip pat nustoja mokėti.

Kai kuriais atvejais buvęs partneris gali paprašyti teismo pratęsti alimentus. Tai būtų galima padaryti tik iki 1 m. Sausio 2020 d., Jei alimentų nutraukimas būtų toks toli siekiantis, kad nebūtų galima pagrįstai ir teisingai reikalauti. Nuo 1 m. Sausio 2020 d. Šios taisyklės buvo šiek tiek lankstesnės: alimentai dabar gali būti pratęsiami, jei gaunančiajai šaliai nutraukimas nėra pagrįstas.

Alimentų tvarka

Alimentų nustatymui, modifikavimui ar nutraukimui galima pradėti procedūrą. Jums visada reikės advokato. Pirmas žingsnis - paduoti paraišką. Šioje paraiškoje prašote teisėjo nustatyti, pakeisti ar sustabdyti išlaikymą. Jūsų advokatas surašo šią paraišką ir pateikia ją rajono, kuriame gyvenate, ir teismo proceso teismo kanceliarijai. Ar jūs ir jūsų buvęs partneris negyvenate Olandijoje? Tada prašymas bus išsiųstas į Hagos teismą. Tada jūsų buvęs partneris gaus kopiją. Antrasis žingsnis - jūsų buvęs partneris turi galimybę pateikti gynybos pareiškimą. Šioje gynyboje jis gali paaiškinti, kodėl negalima mokėti alimentų arba kodėl alimentai negali būti koreguojami ar sustabdomi. Tokiu atveju vyks teismo posėdis, kuriame abu partneriai galės papasakoti savo istoriją. Vėliau teismas priims sprendimą. Jei viena iš šalių nesutinka su teismo sprendimu, ji gali kreiptis į apeliacinį teismą. Tokiu atveju jūsų advokatas išsiųs kitą peticiją, o byla bus visiškai iš naujo įvertinta teismo. Tada jums bus suteiktas kitas sprendimas. Tada vėl galite kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą, jei vėl nesutinkate su teismo sprendimu. Aukščiausiasis teismas tik tikrina, ar Apeliacinis teismas tinkamai aiškino ir taikė įstatymus ir procesines taisykles ir ar teismo sprendimas yra pakankamai pagrįstas. Todėl Aukščiausiasis Teismas neperžiūri bylos esmės.

Ar turite klausimų dėl alimentų, ar norite kreiptis dėl alimentų, juos pakeisti ar sustabdyti? Tada susisiekite su šeimos teisės advokatais Law & More. Mūsų teisininkai specializuojasi alimentų skaičiavime. Be to, mes galime jums padėti atliekant alimentų nagrinėjimą. Advokatai Law & More yra šeimos teisės srities ekspertai ir mielai jums padės, galbūt kartu su partneriu, šiame procese.

Dalintis
Law & More B.V.