Papildomos sankcijos Rusijai Vaizdas

Papildomos sankcijos Rusijai

Po septynių vyriausybės įvestų sankcijų Rusijai paketų, 6 m. spalio 2022 d. buvo įvestas ir aštuntasis sankcijų paketas. Šios sankcijos papildo 2014 m. Rusijai įvestas priemones dėl Krymo aneksijos ir Minsko susitarimų nevykdymo. Priemonėse daugiausia dėmesio skiriama ekonominėms sankcijoms ir diplomatinėms priemonėms. Naujomis sankcijomis siekiama pripažinti Ukrainos Donecko ir Luhansko sričių nevyriausybines teritorijas ir į jas siųsti Rusijos pajėgas. Šiame tinklaraštyje galite perskaityti, kokios sankcijos buvo pridėtos ir ką tai reiškia tiek Rusijai, tiek ES.

Ankstesnės sankcijos pagal sektorius

Sankcijų sąrašas

ES nustatė apribojimus tam tikriems asmenims, įmonėms ir organizacijoms. Sąrašas[1] apribojimų buvo kelis kartus išplėstas, todėl patartina pasikonsultuoti prieš pradedant verslą su Rusijos subjektu.

Maisto produktai (žemės ūkio maisto produktai)

Žemės ūkio maisto produktų fronte galioja jūros gėrybių ir spiritinių gėrimų importo iš Rusijos draudimas bei įvairių dekoratyvinių augalų produktų eksporto draudimas. Tai yra svogūnėliai, gumbai, rožės, rododendrai ir azalijos.

Gynyba

Ginklams ir susijusiems gaminiams, teikiantiems paslaugas ir paramą, taikomas importo ir eksporto draudimas. Be to, uždrausta parduoti, tiekti, perduoti ir eksportuoti civilinius šaunamuosius ginklus, jų esmines dalis ir šaudmenis, karines transporto priemones ir įrangą, sukarintą įrangą, atsargines dalis. Ji taip pat draudžia tiekti tam tikrus produktus, technologijas, techninę pagalbą ir tarpininkavimą, susijusius su produktais, kurie gali būti naudojami „dvejopo naudojimo“. Dvejopas naudojimas reiškia, kad prekes galima naudoti ne tik įprastai, bet ir kariniam naudojimui.

Energetikos sektorius

Energetikos sektorius apima veiklą, susijusią su naftos, gamtinių dujų ar kietojo iškastinio kuro žvalgymu, gamyba, paskirstymu Rusijoje arba gavyba. Bet taip pat gamyba ar platinimas Rusijoje arba produktai iš kietojo kuro, rafinuotų naftos produktų ar dujų. Taip pat statyba ir įrenginių statyba ar įrangos įrengimas arba paslaugų, įrangos ar technologijų teikimas veiklai, susijusiai su energijos gamyba ar elektros gamyba.

Draudžiama daryti naujas investicijas į visą Rusijos energetikos sektorių. Be to, visame energetikos sektoriuje taikomi dideli įrangos, technologijų ir paslaugų eksporto apribojimai. Taip pat yra uždrausta eksportuoti tam tikrą įrangą, technologijas ir paslaugas, skirtas naftos perdirbimo technologijoms, giliavandenių naftos žvalgybai ir gavybai, Arkties naftos žvalgybai ir gavybai bei skalūnų naftos projektams Rusijoje. Galiausiai bus uždrausta iš Rusijos pirkti, importuoti ir gabenti žalią naftą ir rafinuotus naftos produktus.

Finansų sektorius

Draudžiama teikti paskolas, teikti apskaitos, mokesčių konsultacijas, konsultacijas ir investicinius produktus Rusijos vyriausybei, Centriniam bankui ir susijusiems asmenims / subjektams. Be to, patikos įmonės šiai grupei negali teikti jokių paslaugų. Be to, jiems nebeleidžiama prekiauti vertybiniais popieriais, o keli bankai buvo atjungti nuo tarptautinės mokėjimo sistemos SWIFT.

Pramonė ir žaliavos

Importo draudimas taikomas cementui, trąšoms, iškastiniam kurui, reaktyviniam kurui ir anglims. Didelės mašinų sektoriaus įmonės turi laikytis papildomų sankcijų. Taip pat tam tikros technikos neleidžiama gabenti į Rusiją.

transportas

Aviacijos dalys ir remontas, susijusios finansinės paslaugos bei papildomos aviacijoje naudojamos prekės. ES oro erdvė taip pat uždaryta Rusijos orlaiviams. Taip pat taikomos sankcijos didelėms aviacijos sektoriaus įmonėms. Be to, Rusijos ir Baltarusijos transporto įmonėms draudžiamas kelių transportas. Yra tam tikrų išimčių, įskaitant medicinos, žemės ūkio ir maisto produktus bei humanitarinę pagalbą. Be to, su Rusijos vėliava plaukiojantiems laivams neleidžiama įplaukti į ES uostus. Taip pat taikomos sankcijos didelėms Rusijos laivų statybos sektoriaus įmonėms.

Media

Kai kurioms bendrovėms nebeleidžiama transliuoti ES, kad būtų kovojama su propaganda ir netikromis naujienomis.

Verslo paslaugos

Verslo paslaugų teikimas neleidžiamas, kai tai susiję su apskaitos, audito paslaugomis, mokesčių konsultacijomis, viešaisiais ryšiais, konsultacijomis, debesijos paslaugomis ir valdymo patarimais.

Menas, kultūra ir prabangos prekės

Kalbant apie šį sektorių, užšaldomos prekės, priklausančios asmenims, įtrauktiems į sankcijų sąrašą. Taip pat draudžiami prabangos prekių sandoriai ir eksportas asmenims, įmonėms ir organizacijoms Rusijoje arba naudojimui Rusijoje.

Naujos priemonės nuo 6 m. spalio 2022 d

Naujos prekės įtrauktos į importo ir eksporto sąrašą. Taip pat buvo nustatyta viršutinė riba Rusijos naftos gabenimui jūra į trečiąsias šalis. Taip pat nustatyti papildomi Rusijos prekybos ir paslaugų apribojimai.

Importo ir eksporto draudimo pratęsimas

Įvežti plieno gaminius, medienos plaušienos, popieriaus, plastiko, papuošalų pramonės elementus, kosmetiką ir cigaretes taps neteisėta. Šios prekės bus įtrauktos į esamą sąrašą kaip plėtiniai. Taip pat bus ribojamas papildomų aviacijos sektoriuje naudojamų prekių gabenimas. Be to, eksporto draudimas buvo pratęstas prekėms, kurios gali būti naudojamos dvejopo naudojimo tikslais. Taip siekiama apriboti Rusijos karinį ir technologinį stiprėjimą bei gynybos ir saugumo sektoriaus plėtrą. Į sąrašą dabar įtraukti tam tikri elektroniniai komponentai, papildomos cheminės medžiagos ir prekės, kurios gali būti naudojamos mirties bausmei vykdyti, kankinimui ar kitokiam žiauriam, nežmoniškam ar žeminančiam elgesiui.

Rusijos jūrų transportas

Rusijos laivybos registrui taip pat bus uždrausta vykdyti sandorius. Naujosios sankcijos draudžia prekiauti jūra į trečiąsias šalis žalia nafta (nuo 2022 m. gruodžio mėn.) ir naftos produktais (nuo 2023 m. vasario mėn.), kurios kilmės šalis arba eksportuojama iš Rusijos. Taip pat negali būti teikiama techninė pagalba, tarpininkavimo paslaugų finansavimas ir finansinė pagalba. Tačiau toks pervežimas ir paslaugos gali būti teikiamos, kai nafta arba naftos produktai perkami už iš anksto nustatytą viršutinę kainą arba žemiau jos. Ši sankcija dar neįgyvendinta, bet teisinis pagrindas jau yra. Jis įsigalios tik tada, kai Europos lygiu bus nustatytos lubos.

Teisinis patarimas

Dabar Rusijai draudžiama teikti teisines konsultavimo paslaugas. Tačiau atstovavimas, konsultavimas dokumentų rengimas ar dokumentų tikrinimas teisinio atstovavimo kontekste nepriklauso teisinėms konsultacijoms. Tai matyti iš naujojo sankcijų paketo paaiškinimo dėl teisinių konsultacijų paslaugų. Bylos ar procesai administracinėse institucijose, teismuose ar kituose tinkamai sudarytuose oficialiuose tribunoluose arba arbitražo ar tarpininkavimo procese taip pat nelaikomi teisine konsultacija. 6 m. spalio 2022 d. Nyderlandų advokatūra nurodė, kad vis dar svarsto šios sankcijos įsigaliojimo pasekmes teisininkų profesijai. Kol kas, norint padėti/patarti Rusijos klientui, patariama pasitarti su Olandijos advokatūros dekanu.

Architektų ir inžinierių

Architektūros ir inžinerijos paslaugos apima miestų planavimo ir kraštovaizdžio architektūros paslaugas bei su inžinerija susijusias mokslinių ir techninių konsultacijų paslaugas. Jis ribojamas uždraudžiant teikti architektūrines ir inžinerines bei IT konsultavimo ir teisinio konsultavimo paslaugas. Tačiau techninės pagalbos teikimas vis tiek bus leidžiamas dėl į Rusiją eksportuojamų prekių. Tuomet pagal šį reglamentą neturėtų būti draudžiamas tų prekių pardavimas, tiekimas, perdavimas ar eksportas, kai teikiama techninė pagalba.

IT konsultavimo paslaugos

Tai apima kompiuterinės įrangos diegimą. Taip pat apsvarstykite pagalbą sprendžiant skundus dėl techninės įrangos ir tinklų diegimo, „IT konsultacinės paslaugos“ apima konsultavimo paslaugas, susijusias su kompiuterinės įrangos diegimu, programinės įrangos diegimo paslaugas. Apskritai tai taip pat apima programinės įrangos kūrimą ir diegimą. Taip pat draudžiama teikti piniginės, sąskaitos ir kriptovaliutų turto saugojimo paslaugas Rusijos ar Rusijoje gyvenantiems asmenims, neatsižvelgiant į bendrą kriptovaliutų turto vertę.

Kitos sankcijos

Kitos taikomos priemonės – galimybė į sankcijų sąrašą įtraukti asmenis ir subjektus, kurie palengvina sankcijų vengimą. Be to, ES gyventojams draudžiama būti tam tikrų Rusijos valstybinių įmonių direktorių valdybose. Į sankcijų sąrašą taip pat įtraukti keli asmenys ir subjektai. Tarp jų – Rusijos gynybos sektoriaus atstovai, žinomi asmenys, skleidžiantys dezinformaciją apie karą ir dalyvaujantys nelegalių referendumų organizavime.

Taryba taip pat nusprendė išplėsti vasario 23 d. sankcijų geografinę taikymo sritį, įskaitant draudimą importuoti prekes iš nevyriausybinių Donecko ir Luhansko sričių, įtraukiant nekontroliuojamas Zaporožės ir Chersono sritis. Priemonės prieš asmenis, atsakingus už grėsmę Ukrainos teritoriniam vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei, galioja iki 15 m. kovo 2023 d.

Susisiekite su mumis

Tam tikromis aplinkybėmis pirmiau nurodytoms sankcijoms taikomos išimtys. Ar norėtumėte daugiau sužinoti apie tai? Tada nedvejodami susisiekite su mūsų Tomu Meevis adresu tom.meevis@lwandmore.nl arba Maksimui Hodakui adresu maxim.hodak@lwandmore.nl arba skambinkite mums +31 (0) 40-3690680.

[1] https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX%3A02014R0269-20220721

Law & More