Roterdamo uostas ir TNT pasaulyje įsilaužėlių atakos auka

27 m. Birželio 2017 d. Tarptautinės kompanijos turėjo IT sutrikimus dėl išpirkos programų išpuolio.

Nyderlanduose APM (didžiausia Roterdamo konteinerių pervežimo įmonė), TNT ir farmacijos produktų gamintojas MSD pranešė apie savo IT sistemos gedimą dėl viruso, vadinamo „Petya“. Kompiuterinis virusas prasidėjo Ukrainoje, kur jis paveikė bankus, įmones ir Ukrainos elektros tinklą, o paskui paplito visame pasaulyje.

Anot kibernetinio saugumo bendrovės ESET direktoriaus Dave'o Maaslando, naudojama išpirkos programa yra panaši į „WannaCry“ virusą. Tačiau skirtingai nuo savo pirmtako, jis nekeičia duomenų, bet iškart ištrina visą informaciją.

Incidentas dar kartą patvirtina poreikį bendradarbiauti kibernetinio saugumo srityje.

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.