„Google“ skyrė baudas už rekordinę 2,42 milijardo ES sumą

Tai tik pradžia, gali būti skirtos dar dvi nuobaudos

Pagal Europos Komisijos sprendimą „Google“ turi sumokėti 2,42 milijardo eurų baudą už antimonopolinių įstatymų pažeidimą.

Europos Komisija teigia, kad „Google“ paieškos sistemos rezultatuose „Google“ privertė savo pačių „Google Shopping“ produktus pakenkti kitiems prekių tiekėjams. Nuorodos į „Google Shopping“ produktus buvo ir yra paieškos rezultatų puslapio viršuje, o konkuruojančių paslaugų pozicijos, nustatytos „Google“ paieškos algoritmų, rodomos tik žemesnėse pozicijose.

Per 90 dienų „Google“ turės pakeisti savo paieškos algoritmų reitingavimo sistemą. Priešingu atveju bus paskirta bauda, ​​sudaranti iki 5% vidutinės dienos „Google“ patronuojančios bendrovės „Alphabet“ pardavimo dienos.

Europos konkurencijos komisarė Margrethe Vestager teigė, kad tai, ką „Google“ padarė, buvo neteisėta pagal ES antimonopolines taisykles. Šiuo sprendimu buvo sudarytas precedentas būsimiems tyrimams.

Europos Komisija tiria dar du atvejus, kai „Google“ tariamai pažeidžia konkurencijos laisvojoje rinkoje taisykles: „Android“ operacinę sistemą ir „AdSense“.

Skaitykite daugiau: https://rechtennieuws.nl/54679/commissie-legt-google-geldboete-op-242-miljard-eur-misbruik-machtspositie-als-zoekmachine-eigen-prijsvergelijkingsdienst-illegaal-bevoordelen/

Law & More