Jei turite savo įmonę, visada gali ateiti laikas, kai norite nutraukti įmonės veiklą. Kita vertus, taip pat įmanoma, kad norite nusipirkti esamą įmonę. Abiem atvejais verslo įsigijimas yra sprendimas.

ĮSIPIRKITE AR PARDUODATE VERSLĄ?
KLAUSTI TEISINĖS PAGALBOS

Verslo įsigijimo teisininkas

Jei turite savo įmonę, visada gali ateiti laikas, kai norite nutraukti įmonės veiklą. Kita vertus, taip pat įmanoma, kad norite nusipirkti esamą įmonę. Abiem atvejais verslo įsigijimas yra sprendimas.

Verslo įsigijimas yra sudėtingas procesas, kuris lengvai užtrunka nuo šešių mėnesių iki metų. Todėl svarbu paskirti konsultantą įsigijimo klausimais, kuris galėtų patarti ir palaikyti, tačiau taip pat galėtų perimti užduotis iš jūsų. Specialistai Law & More kartu su jumis nustatys optimalią įmonės pirkimo ar pardavimo taktiką ir galės jums pasiūlyti teisinę paramą.

Verslo įsigijimo planas

Nors kiekvienas verslo įsigijimas yra skirtingas, atsižvelgiant į atvejo aplinkybes, yra visuotinis veiksmų planas, kurio laikomasi, kai norima pirkti ar parduoti įmonę. Law & Moreadvokatai padės jums kiekviename šio žingsnio po žingsnio vadove.

Tomas Meevisas

Tomas Meevisas

Vadovaujantis partneris / advokatas

 Skambinkite + 31 40 369 06 83

Mūsų teisininkai yra pasirengę jums

Įmonių teisininkas

Įmonių teisininkas

Kiekviena įmonė yra unikali. Todėl gausite teisinę konsultaciją, tiesiogiai susijusią su jūsų įmone

Pranešimas apie įsipareigojimų nevykdymą

Pranešimas apie įsipareigojimų nevykdymą

Ar kas nors nesilaiko jų susitarimų? Mes galime atsiųsti priminimus ir bylinėtis

Dėl tinkamo valymo

Dėl tinkamo valymo

Geras tinkamo patikrinimo tyrimas suteikia tikrumo. Mes jums padedame

Akcininkų sutartis

Akcininkų sutartis

Ar norėtumėte be savo įstatų nustatyti atskiras taisykles akcininkams? Kreipkitės į teisinę pagalbą

"Law & More yra įtrauktas

ir gali įsijausti

su kliento problemomis “

1 žingsnis: Pasirengimas įsigijimui

Prieš įsigyjant verslą, svarbu tinkamai pasiruošti. Parengimo etape suformuluojami jūsų asmeniniai reikalavimai ir norai. Tai taikoma tiek šaliai, norinčiai parduoti įmonę, tiek partijai, norinčiai pirkti įmonę. Visų pirma, svarbu nustatyti, kokia verslo veikla įmonė užsiima, kurioje rinkoje įmonė yra aktyvi ir kiek norite gauti ar sumokėti už įmonę. Tik tada, kai tai aišku, įsigijimas gali būti iškristalizuotas. Tai nustačius, turi būti ištirta teisinė bendrovės struktūra ir direktoriaus (-ių) ir akcininko (-ų) vaidmuo. Taip pat reikia nustatyti, ar pageidautina, kad įsigijimas vyktų iškart ar palaipsniui. Pasirengimo etape labai svarbu, kad neleistumėte sau sukelti emocijų, o priimtumėte gerai apgalvotą sprendimą. Advokatai Law & More padės jums tai padaryti.

2 žingsnis: surasti pirkėją ar įmonę

Kai jūsų norai bus aiškiai išdėstyti, kitas žingsnis yra ieškoti tinkamo pirkėjo. Tuo tikslu gali būti sudaromas anoniminis įmonės profilis, kurio pagrindu galima pasirinkti tinkamus pirkėjus. Kai rastas rimtas kandidatas, pirmiausia svarbu pasirašyti neatskleidimo susitarimą. Vėliau potencialiam pirkėjui bus prieinama tinkama informacija apie įmonę. Kai norite perimti įmonę, svarbu gauti visą reikiamą informaciją apie įmonę.

3 žingsnis: tiriamoji diskusija

Kai bus rastas potencialus pirkėjas ar potenciali įmonė, kurią galėtų perimti, ir šalys pasikeitė informacija viena su kita, laikas pradėti tiriamąją diskusiją. Įprasta, kad dalyvauja ne tik potencialus pirkėjas ir pardavėjas, bet ir bet kurie patarėjai, finansininkai ir notaras.

Verslo įsigijimo įvaizdis14 žingsnis: derybos

Derybos dėl įsigijimo prasideda tada, kai pirkėjas ar pardavėjas yra tikrai suinteresuoti. Rekomenduojama, kad derybas vestų įsigijimo specialistas. Law & Moreadvokatai gali jūsų vardu derėtis dėl perėmimo sąlygų ir kainos. Kai abi šalys susitaria, sudaromas ketinimų protokolas. Šiame ketinimų protokole pateikiamos įsigijimo sąlygos ir finansavimo tvarka.

5 žingsnis: verslo įsigijimo pabaiga

Prieš sudarant galutinę pirkimo-pardavimo sutartį, reikia atlikti deramo patikrinimo tyrimą. Šiuo deramu patikrinimu patikrinama, ar visi bendrovės duomenys yra teisingi ir išsamūs. Didelis dėmesys yra skiriamas deramam rūpestingumui. Jei dėl deramo patikrinimo nepadaromi pažeidimai, gali būti sudaryta galutinė pirkimo-pardavimo sutartis. Notarui užfiksavus nuosavybės perdavimą, akcijos buvo perleistos ir sumokėta pirkimo kaina, įmonės įsigijimas baigtas.

6 žingsnis: įvadas

Pardavėjo įsitraukimas dažnai nesibaigia iškart, kai perleidžiamas verslas. Dažnai sutariama, kad pardavėjas pristato savo įpėdinį ir paruošia jį darbui. Šio įgyvendinimo laikotarpio trukmė turėjo būti iš anksto aptarta derybų metu.

Verslo įsigijimo įvaizdis2Verslo įsigijimo planas

Yra keletas būdų, kaip finansuoti verslo įsigijimą, kiekvienas iš jų turi savo privalumų ir trūkumų. Šios finansavimo galimybės taip pat gali būti derinamos. Galite apsvarstyti šias verslo įsigijimo finansavimo galimybes.

Nuosavos pirkėjo lėšos

Prieš įsigydami įmonę, svarbu ištirti, kiek savo pinigų galite ar norite prisidėti. Praktiškai dažnai labai sunku įvykdyti verslo įsigijimą be jokio savo turto įvedimo. Tačiau jūsų paties įnašo dydis priklauso nuo jūsų situacijos.

Paskola iš pardavėjo

Praktiškai verslo įsigijimą taip pat dažnai finansuoja pardavėjas, teikdamas dalinį finansavimą paskolos forma įpėdiniui. Tai taip pat žinoma kaip pardavėjo paskola. Dalis, kurią finansuoja pardavėjas, dažnai nėra didesnė už tą, kurią prisideda pats pirkėjas. Be to, taip pat reguliariai sutariama, kad mokėjimas bus atliekamas dalimis. Paskolos sutartis sudaroma, kai yra susitarta dėl pardavėjo paskolos.

Akcijų pirkimas

Taip pat pirkėjui yra galimybė perimti įmonės akcijas iš pardavėjo etapais. Tam gali būti pasirinktas uždarbio būdas. Uždirbimo susitarimo atveju mokėjimas priklauso nuo to, ar pirkėjas pasieks tam tikrą rezultatą. Tačiau šis verslo perėmimo susitarimas apima didelę riziką kilus ginčui, nes pirkėjas gali paveikti įmonės rezultatus. Kita vertus, pardavėjo pranašumas gali būti tas, kad daugiau mokama, kai gaunama daug pelno. Bet kokiu atveju yra protinga nepriklausomai stebėti pardavimus, pirkimus ir grąžinimus pagal uždarbio schemą.

Oficialūs investuotojai

Finansavimas gali būti neoficialių ar oficialių investuotojų paskolų forma. Neoficialūs investuotojai yra draugai, šeima ir pažįstami. Tokios paskolos yra įprastos įsigyjant šeimos verslą. Tačiau labai svarbu tinkamai registruoti neoficialių investuotojų finansavimą, kad tarp šeimos narių ar draugų nekiltų nesusipratimų ar ginčų.

Be to, galimas finansavimas iš oficialių investuotojų. Tai yra šalys, kurios suteikia paskolą paskolas. Pirkėjui nepalanki aplinkybė yra tai, kad oficialūs investuotojai taip pat dažnai tampa bendrovės akcininkais, o tai jiems suteikia tam tikrą kontrolę. Kita vertus, oficialūs investuotojai dažnai gali prisidėti prie didelio tinklo ir žinių apie rinką.

Crowdfunding

Vis populiarėjantis finansavimo metodas yra bendras finansavimas. Trumpai tariant, bendras finansavimas reiškia, kad vykdant internetinę kampaniją daugybės žmonių prašoma investuoti pinigus į jūsų įsigijimą. Vis dėlto bendras finansavimo šaltinis yra konfidencialumas; norint realizuoti bendrąjį finansavimą, turite iš anksto pranešti, kad įmonė parduodama.

Law & More padės išsiaiškinti verslo įsigijimo finansavimo galimybes. Mūsų teisininkai gali patarti dėl jūsų situacijai tinkamų galimybių ir padėti susitarti dėl finansavimo.

Ar norite žinoti ką? Law & More gali padaryti tau kaip advokatų kontora Eindhovene?
Tada susisiekite su mumis telefonu +31 40 369 06 80 el. Paštu naar:

Ponas. Tomas Meevisas, advokatas Law & More - [apsaugotas el. paštu]
Ponas. Maksimas Hodakas, advokatas & More - [apsaugotas el. paštu]

Law & More B.V.