Kada jums leidžiama nutraukti savo partnerio alimentų prievolę?

Kada jums leidžiama nutraukti savo partnerio alimentų prievolę?

Jei teismas po skyrybų nusprendžia, kad jūs privalote mokėti alimentus savo buvusiam partneriui, tai yra tam tikras laikotarpis. Nepaisant šio laikotarpio, praktiškai dažnai nutinka taip, kad po kurio laiko jūs galite vienašališkai sumažinti arba net visiškai nutraukti alimentus. Ar privalote mokėti alimentus savo buvusiam partneriui ir ar sužinojote, pavyzdžiui, kad jis gyvena su nauju partneriu? Tokiu atveju turite pagrindą nutraukti alimentų prievolę. Tačiau jūs turite sugebėti įrodyti, kad egzistuoja bendras gyvenimas. Jei netekote darbo ar kitaip turite mažiau finansinių galimybių, tai taip pat yra priežastis sumažinti partnerio alimentus. Jei jūsų buvęs partneris nesutinka pakeisti ar nutraukti alimentų, galite tai susitarti teisme. Tam jums reikės advokato. Advokatas turės pateikti prašymą teismui. Remdamasis šiuo prašymu ir priešingos šalies gynyba, teismas priims sprendimą. Law & Moreskyrybų advokatai specializuojasi klausimuose, susijusiuose su partnerio alimentais. Jei manote, kad jūsų buvusiam partneriui nebeleidžiama gauti alimentų iš partnerio, arba jei manote, kad suma turėtų būti sumažinta, susisiekite tiesiogiai su mūsų patyrusiais teisininkais, kad nereikėtų nemokėti alimentų.

Kada jums leidžiama nutraukti savo partnerio alimentų prievolę?

Pareiga išlaikyti savo buvusį partnerį gali baigtis šiais būdais:

  • Vienas iš buvusių partnerių miršta;
  • Alimentų gavėjas iš naujo susituokia, sugyvena ar sudaro registruotą partnerystę;
  • Alimentų gavėjas turi pakankamai pajamų pats arba asmuo, kuris privalo mokėti alimentus, nebegali mokėti alimentų;
  • Pasibaigia abipusiai sutarta arba teisinė terminas.

Prievolės mokėti alimentus nutraukimas turi didelių pasekmių alimentų gavėjui. Jis ar ji turės praleisti tam tikrą sumą per mėnesį. Todėl prieš priimdamas tokį sprendimą teisėjas atidžiai įvertins.

Nauji santykiai su buvusiu partneriu

Bendras praktinių diskusijų punktas susijęs su alimentų gavėjų sugyvenimu. Norint nutraukti partnerio alimentus, reikia sugyventi taip, tarsi jie būtų susituokę arba tartum registruotoje partnerystėje. Yra tik sugyventinis, tarsi jie būtų susituokę, kai sugyventiniai turi bendrą ūkį, kai jie palaiko afektinius santykius, kurie taip pat yra ilgalaikiai, ir kai paaiškėja, kad sugyventiniai rūpinasi vienas kitu. Todėl tai turi būti ilgalaikis sugyvenimas, laikini santykiai šio tikslo neturi. Ar visi šie reikalavimai įvykdyti, dažnai nusprendžia teisėjas. Teisėjas kriterijus aiškins ribotai. Tai reiškia, kad teisėjas nelengvai nusprendžia, kad yra sugyventinis, tarsi jie būtų vedę. Jei norite nutraukti partnerio alimentų prievolę, turite įrodyti sugyventinį.

Jei iš tiesų yra atvejų, kai „vėl gyvename kartu“ su nauju partneriu, asmuo, turintis teisę į partnerio alimentus, netenka savo teisės į alimentus. Taip yra ir tuo atveju, kai nauji jūsų buvusio partnerio santykiai vėl nutrūksta. Todėl jūs negalite būti įpareigoti mokėti alimentus savo buvusiam partneriui dar kartą, nes pasibaigė jo nauji santykiai.

Naujų santykių alimentų mokėtojas

Taip pat yra tikimybė, kad jūs, kaip alimentų mokėtojas, gausite naują partnerį, su kuriuo tursitės, sugyvensite ar sudarysite registruotą partnerystę. Tokiu atveju, be jūsų įsipareigojimo mokėti alimentus buvusiam partneriui, jūs taip pat turėsite išlaikymo prievolę savo naujajam partneriui. Kai kuriose situacijose dėl to gali sumažėti alimentų, mokamų jūsų buvusiam partneriui, suma, nes jūsų darbingumas turi būti padalytas tarp dviejų žmonių. Priklausomai nuo jūsų pajamų, tai taip pat gali reikšti, kad galite nutraukti alimentų įpareigojimą savo buvusiam partneriui, nes jūsų galimybės mokėti nėra pakankamos.

Partnerio alimentų prievolės pabaiga kartu

Jei jūsų buvęs partneris sutinka su partnerio alimentų nutraukimu, galite tai išdėstyti rašytinėje sutartyje. Law & Moreadvokatai gali sudaryti jums oficialų susitarimą. Tuomet šią sutartį turi pasirašyti jūs ir jūsų buvęs partneris.

Susitarimas dėl partnerio alimentų

Jūs ir jūsų buvęs partneris galite laisvai susitarti dėl partnerio alimentų trukmės ir dydžio kartu. Jei dėl alimentų trukmės nieko nebuvo susitarta, teisinis terminas taikomas automatiškai. Pasibaigus šiam laikotarpiui, pareiga mokėti alimentus baigiasi.

Teisinis partnerio alimentų terminas

Jei esate išsiskyrę iki 1 m. Sausio 2020 d., Ilgiausia partnerio alimentų trukmė yra 12 metų. Jei santuoka truko ne ilgiau kaip penkerius metus ir jūs neturite vaikų, alimentų terminas yra lygus santuokos trukmei. Šios teisinės sąlygos taip pat galioja registruotos partnerystės pabaigoje.

nuo 1 m. sausio 2020 d. galioja kitos taisyklės. Jei esate išsiskyrę po 1 m. Sausio 2020 d., Alimentų laikotarpis yra lygus pusei santuokos trukmės, bet ne ilgiau kaip 5 metams. Tačiau padaryta keletas šios taisyklės išimčių:

  • Jei esate vedęs 15 metų ir senatvės pensiją galite reikalauti per 10 metų, galite reikalauti alimentų, kol senatvės pensija įsigalios.
  • Ar esate vyresnis nei 50 metų ir ar esate vedęs bent 15 metų? Tokiu atveju maksimalus alimentų laikotarpis yra 10 metų.
  • Ar turite vaikų iki 12 metų? Tokiu atveju partnerio alimentai tęsiasi iki mažiausiam vaikui sukanka 12 metų.

Jei esate situacijoje, kuri pateisina partnerio alimentų nutraukimą ar sumažinimą, nedvejodami susisiekite Law & More. Law & MoreSpecializuoti teisininkai gali jums patarti, ar protinga pradėti bylą dėl alimentų sumažinimo ar net nutraukimo.

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.