Ką turėtumėte daryti, jei negalite vykdyti savo įsipareigojimų dėl alimentų? Vaizdas

Ką turėtumėte daryti, jei negalite įvykdyti savo įsipareigojimų dėl alimentų?

Alimentai yra išmoka buvusiam sutuoktiniui ir vaikams kaip indėlis į išlaikymą. Asmuo, kuris turi mokėti alimentus, taip pat vadinamas išlaikymo skolininku. Alimentų gavėjas dažnai vadinamas asmeniu, turinčiu teisę į išlaikymą. Alimentai yra suma, kurią turite mokėti reguliariai. Praktiškai alimentai mokami kas mėnesį. Esate skolingas alimentus, jei turite išlaikymo prievolę buvusio partnerio ar vaiko atžvilgiu. Išlaikymo pareiga jūsų buvusiam partneriui atsiranda, jei jis pats negali apsirūpinti. Aplinkybės gali trukdyti mokėti alimentus buvusiam partneriui. Jūsų pajamos galėjo pasikeisti dėl, pavyzdžiui, Koronos krizės. Kaip geriausiai elgtis, jei turite pareigą mokėti alimentus, kurių negalite įvykdyti?

Alimentų įsipareigojimai 1X1_Vaizdas

Išlaikymo pareiga

Visų pirma, išmintinga kreiptis į išlaikymo kreditorių, buvusį partnerį. Galite jiems pranešti, kad pasikeitė jūsų pajamos ir jūs negalite įvykdyti išlaikymo prievolės. Galite pabandyti susitarti. Pavyzdžiui, galite susitarti, kad įvykdysite įsipareigojimą vėliau arba sumažės alimentai. Geriausia, kad šios sutartys būtų užfiksuotos raštu. Jei jums reikia pagalbos, nes galbūt nepavyks susitarti kartu, galite pasikviesti tarpininką, kad susitartų.

Jei nepavyksta susitarti kartu, reikėtų patikrinti, ar išlaikymo prievolę patvirtino teismas. Tai reiškia, kad išlaikymo prievolę oficialiai nustatė teismas. Jei prievolė nebuvo patvirtinta, išlaikymo kreditorius negalės taip lengvai įvykdyti mokėjimo. Tokiu atveju nėra teisiškai tiesiogiai vykdomo teismo sprendimo. Surinkimo agentūra, tokia kaip LBIO („Landelijk Bureau Inning Onderhouddsbijdragen“), negali surinkti pinigų. Jei prievolė yra teisiškai vykdoma, išlaikymo kreditorius turi veikti kuo greičiau. Tada asmuo, turintis teisę į išlaikymą, gali inicijuoti surinkimą, kad sulaikytų, pavyzdžiui, jūsų pajamas ar automobilį. Jei norite to išvengti, protinga kuo greičiau kreiptis į teisininką.

Vėliau vykdymo ginčas gali būti pradėtas vykdant sutrumpintą procesą. Ši procedūra taip pat vadinama skubos tvarka. Šioje procedūroje prašote teisėjo atimti išlaikymo kreditoriui galimybę sumokėti. Iš esmės teisėjas turės laikytis išlaikymo prievolės. Tačiau jei yra finansinis poreikis, atsiradęs priėmus sprendimą dėl išlaikymo, gali būti piktnaudžiaujama įstatymais. Todėl ypatingais atvejais išlaikymo prievolei gali būti taikomos išimtys. Koronos krizė gali būti to priežastis. Geriausia, kad tai įvertintų advokatas.

Taip pat galite pabandyti pakeisti alimentus. Jei tikitės, kad finansinės problemos tęsis ilgiau, tai yra realus pasirinkimas. Tada turėsite pradėti procedūrą, kad pakeistumėte pareigą išlaikyti. Alimentų dydis gali būti pakeistas, jei pasikeis „aplinkybės“. Taip yra tuo atveju, jei priėmus išlaikymo prievolę jūsų pajamos labai pasikeitė.

Nedarbas ar skolų sureguliavimas paprastai nėra nuolatinė situacija. Tokiais atvejais teisėjas gali laikinai sumažinti jūsų išlaikymo prievolę. Teisėjas taip pat gali nuspręsti, kad nereikia nieko mokėti. Ar pasirenkate mažiau dirbti ar net nustojate dirbti? Tada tai yra jūsų pačių sprendimas. Tuomet teisėjas nesutiks koreguoti jūsų pareigos mokėti alimentus.

Taip pat gali būti, kad jūs mokate vaiko išlaikymą ir (arba) išlaikymą sutuoktiniui, kai teisėjas niekada nedalyvavo. Tokiu atveju iš esmės galite sustabdyti arba sumažinti alimentų mokėjimą, neturėdami jokių tiesioginių pasekmių. Taip yra todėl, kad jūsų buvęs partneris neturi vykdytojo teisių, todėl negali imtis jokių inkasavimo priemonių ir areštuoti jūsų pajamų ar turto. Tačiau šiuo atveju jūsų buvęs partneris gali padaryti peticiją (arba pateikti teismo šaukimą), prašydamas įvykdyti / atšaukti išlaikymo sutartį.

Nepaisant to, ar išlaikymo prievolę teismas paskyrė, ar ne, mūsų patarimas išlieka: nenustokite mokėti staiga! Pirmiausia pasitarkite su buvusiu partneriu. Jei ši konsultacija nepasieks sprendimo, visada galite pradėti teisminį procesą teisme.

Ar turite klausimų dėl alimentų, ar norite kreiptis dėl alimentų, juos pakeisti ar sustabdyti? Tada susisiekite Law & More. Prie Law & More suprantame, kad skyrybos ir vėlesni įvykiai gali turėti toli siekiančių padarinių jūsų gyvenimui. Štai kodėl mes laikomės asmeninio požiūrio. Kartu su jumis ir galbūt jūsų buvusiu partneriu mes galime nustatyti jūsų teisinę situaciją susitikimo metu, remdamiesi dokumentais, ir pabandyti pažvelgti į jūsų viziją ar norus dėl alimentų ((perskaičiavimo)) ir tada užfiksuoti juos. Be to, mes galime jums padėti atliekant alimentų procedūrą. Advokatai Law & More yra šeimos teisės srities ekspertai ir mielai jums padės, galbūt kartu su partneriu, šiame procese.

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.