Kas yra teistumas?

Kas yra teistumas?

Ar jūs pažeidėte vainikinių vainikėlių taisykles ir gavote baudą? Tada dar neseniai rizikavote turėti teistumą. Vainikinės baudos ir toliau egzistuoja, tačiau nuosprendžių registre nėra jokio užrašo. Kodėl nuosprendžių registras buvo toks spyglis Atstovų rūmuose ir ar jie nusprendė panaikinti šią priemonę?

Kas yra teistumas?

Naujienos

Pažeidę įstatymą galite gauti teistumą. Teistumas taip pat vadinamas „teismo dokumentų išrašu“. Tai yra teisminių dokumentų sistemoje užregistruotų pažeidimų apžvalga. Čia svarbus skirtumas tarp nusikaltimų ir nusikaltimų. Jei padarei nusikaltimą, jis visada bus įrašytas į tavo teistumą. Jei padarėte pažeidimą, tai taip pat įmanoma, tačiau taip turi būti ne visada. Nusikalstamos veikos yra nesunkūs nusikaltimai. Pažeidimai gali būti užfiksuoti, kai už juos baudžiama didesne nei 100 eurų bausme, atleidimu iš darbo arba didesne nei 100 eurų bauda. Nusikaltimai yra sunkesni nusikaltimai, tokie kaip vagystės, nužudymai ir išžaginimas. Baudos už koroną taip pat yra baudžiamieji sprendimai, viršijantys 100 eurų. Todėl iki šiol teisminiuose dokumentuose buvo daroma pastaba, kai buvo paskirta bauda. Liepos mėnesį baudų buvo daugiau nei 15 000. Teisingumo ir saugumo ministerijos ministras Grapperhausas to reikalavo po to, kai pats gavo baudą ir todėl teistumą už tai, kad savo vestuvėse nesilaikė vainikinių vainikėlių taisyklių.

Pasekmės

Teismo nuosprendžių registrai gali turėti didelę įtaką pažeidėjams. Kreipiantis dėl darbo, kartais kreipiamasi į VOG (Geros Elgesio Sertifikatas). Tai pareiškimas, parodantis, kad jūsų elgesys nėra prieštaravimas tam tikros užduoties ar padėties visuomenėje atlikimui. Teistumas gali reikšti, kad negaunate VOG. Tokiu atveju jums nebeleidžiama verstis profesija, pavyzdžiui, advokatu, mokytoju ar antstoliu. Kartais vizos ar leidimo gyventi gali būti atsisakyta. Draudimo bendrovė taip pat gali jūsų paklausti, ar turite teistumą, kai kreipiatės dėl draudimo. Tokiu atveju jūs privalote pasakyti tiesą. Dėl teistumo negalite apsidrausti.

Prieiga prie kriminalinių duomenų ir jų saugojimas

Ar nežinote, ar turite teistumą? Su nuosprendžių registru galite susipažinti siųsdami laišką arba el. Laišką Teisėjų informacijos tarnybai (Justid). „Justid“ yra Teisingumo ir saugumo ministerijos dalis. Jei nesutinkate su tuo, kas įrašyta į jūsų teistumą, galite kreiptis dėl pakeitimo. Tai vadinama prašymu pataisyti. Šis prašymas turi būti pateiktas Justido atstovybei. Rašytinį sprendimą dėl prašymo gausite per keturias savaites. Teismo duomenims apie nuosprendžių registrus taikomi tam tikri saugojimo laikotarpiai. Įstatymas nustato, kiek laiko ši informacija turi išlikti. Šie laikotarpiai yra trumpesni už nusikaltimus nei už nusikaltimus. Baudžiamojo sprendimo atveju, pavyzdžiui, vainikinės baudos atveju, duomenys bus ištrinti praėjus 5 metams po baudos sumokėjimo.

Susisiekite su advokatu

Kadangi teistumas sukelia tokias dideles pasekmes, tikslinga kuo greičiau kreiptis į advokatą, jei, pavyzdžiui, gavote koronafiną arba padarėte nusikaltimą. Iš tikrųjų gali būti tam tikras laikotarpis, per kurį protestas turi būti pateiktas prokurorui. Kartais gali atrodyti paprasčiau sumokėti baudą arba laikytis viešųjų darbų, pavyzdžiui, baudžiamojo sprendimo atveju. Nepaisant to, geriau, kad situaciją įvertintų advokatas. Juk prokuroras taip pat gali padaryti klaidų ar nustatyti neteisėtą kaltę. Be to, prokuroras ar teisėjas kartais gali būti švelnesnis nei baudą paskyręs ar pažeidimą užfiksavęs pareigūnas. Advokatas gali patikrinti, ar bauda yra pagrįsta, ir pranešti, ar tai geras sprendimas apskųsti. Advokatas gali parašyti protestą ir prireikus padėti teisėjui.

Ar turite klausimų dėl pirmiau nurodytos temos, ar norėtumėte sužinoti, ką galime padaryti jums? Prašome susisiekti su advokatais Law & More Daugiau informacijos. Net jei nesate tikras, ar jums reikia advokato. Mūsų ekspertai ir specializuoti teisininkai baudžiamosios teisės srityje mielai jums padės.

Law & More