laikina sutartis

Pereinamojo laikotarpio kompensacija už darbo sutartį: kaip ji veikia?

Tam tikromis aplinkybėmis darbuotojas, kurio darbo sutartis baigiasi, turi teisę į teisiškai nustatytą kompensaciją. Tai taip pat vadinama pereinamojo laikotarpio išmoka, skirta palengvinti perėjimą į kitą darbą arba galimą mokymą. Tačiau kokios yra šios pereinamojo laikotarpio išmokos taisyklės: kada darbuotojas turi teisę į ją ir kiek tiksliai mokama pereinamojo laikotarpio išmoka? Šiame dienoraštyje nuosekliai aptariamos pereinamojo laikotarpio išmokos (laikinosios sutarties) taisyklės.

Pereinamojo laikotarpio kompensacija už darbo sutartį: kaip ji veikia?

Teisė pereiti prie mokėjimo

Vadovaujantis menu. 7: 673 Nyderlandų civilinio kodekso 1 dalį darbuotojas turi teisę į pereinamojo laikotarpio išmoką, kuri taip pat gali būti naudojama su darbu nesusijusiems tikslams. Art. 7: 673 BW nurodo, kokiais atvejais darbdavys privalo tai sumokėti.

Darbo sutarties pabaiga darbdavio iniciatyva darbuotojo iniciatyva
atšaukiant teisę į pereinamąjį mokėjimą neteisingai*
tirpstant teisę į pereinamąjį mokėjimą neteisingai*
veikiant įstatymui be tęsinio teisę į pereinamąjį mokėjimą neteisingai *

* Darbuotojas turi teisę gauti pereinamojo laikotarpio išmoką tik tuo atveju, jei tai yra rimtų darbdavio veiksmų ar neveikimo rezultatas. Taip yra tik labai rimtais atvejais, tokiais kaip seksualinis priekabiavimas ir rasizmas.

išimtys

Tačiau kai kuriais atvejais darbdavys neprivalo mokėti pereinamojo laikotarpio išmokos. Išimtys yra šios:

  • darbuotojas yra jaunesnis nei aštuoniolikos ir vidutiniškai dirba mažiau nei dvylika valandų per savaitę;
  • nutraukiama darbo sutartis su darbuotoju, sulaukusiu pensinio amžiaus;
  • darbo sutarties nutraukimas yra darbuotojo labai kaltų veiksmų rezultatas;
  • darbdaviui buvo paskelbtas bankrotas arba moratoriumas;
  • kolektyvinėje darbo sutartyje nustatyta, kad vietoj pereinamojo laikotarpio išmokos galite gauti pakeitimo nuostatą, jei atleidimas įvyko dėl ekonominių priežasčių. Šiam pakeitimo įrenginiui, žinoma, taikomos tam tikros sąlygos.

Pereinamojo laikotarpio mokėjimo suma

Pereinamojo laikotarpio išmoka sudaro 1/3 bendrosios mėnesinės algos už darbo metus (nuo pirmosios darbo dienos).

Ši formulė naudojama visoms likusioms dienoms, bet ir mažiau nei metus trunkančiam darbui: (bendrasis darbo užmokestis, gautas už likusią darbo sutarties dalį /bendrasis mėnesinis atlyginimas) x (1/3 bruto mėnesio atlyginimo /12) .

Todėl tiksli pereinamojo laikotarpio išmokos suma priklauso nuo atlyginimo ir darbuotojo darbdavio darbo trukmės. Kalbant apie mėnesinį atlyginimą, taip pat turi būti pridėta atostogų pašalpa ir kitos pašalpos, tokios kaip priemokos ir priedai už viršvalandžius. Kalbant apie darbo laiką, skaičiuojant darbo stažo skaičių, taip pat turi būti pridėtos iš eilės sudarytos darbuotojo sutartys su tuo pačiu darbdaviu. Taip pat turi būti sudedamos tolesnio darbdavio sutartys, pavyzdžiui, jei darbuotojas iš pradžių dirbo pas darbdavį per įdarbinimo agentūrą. Jei tarp dviejų darbuotojo darbo sutarčių buvo daugiau nei 6 mėnesių intervalas, skaičiuojant pereinamojo laikotarpio išmoką, senoji sutartis nebėra įtraukta į stažą. Darbuotojo stažo metai taip pat įskaičiuojami į dirbtų metų skaičių. Galų gale, jei darbuotojas ilgą laiką sirgo mokėdamas darbo užmokestį ir darbdavys jį atleidžia po dvejų metų, darbuotojas vis tiek turi teisę į pereinamojo laikotarpio išmoką.

Didžiausia pereinamojo laikotarpio išmoka, kurią turi sumokėti darbdavys, yra 84,000 2021 eurų (84,000 m.) Ir yra koreguojama kasmet. Jei darbuotojas viršys šią maksimalią sumą, pagrįstą aukščiau pateiktu skaičiavimo metodu, 2021 m. Jis gaus tik XNUMX XNUMX eurų pereinamojo laikotarpio išmoką.

Nuo 1 m. Sausio 2020 d. Nebetaikoma nuostata, kad darbo sutartis turi trukti mažiausiai dvejus metus, kad būtų suteikta teisė gauti pereinamojo laikotarpio išmoką. Nuo 2020 m. Kiekvienas darbuotojas, įskaitant darbuotoją, turintį laikiną sutartį, turi teisę gauti pereinamojo laikotarpio išmoką nuo pirmosios darbo dienos.

Ar esate darbuotojas ir ar manote, kad turite teisę gauti pereinamojo laikotarpio išmoką (ir jos negavote)? Arba esate darbdavys ir galvojate, ar privalote mokėti darbuotojui pereinamojo laikotarpio išmoką? Prašau susisiekti Law & More telefonu arba el. Mūsų specializuoti ir patyrę teisininkai darbo teisės srityje mielai jums padės.

Law & More