Bankroto įstatymas ir jo procedūros

Bankroto įstatymas ir jo procedūros

Anksčiau rašėme a tinklaraštyje apie aplinkybes, kuriomis galima pareikšti bankrotą ir kaip ši procedūra veikia. Be bankroto (reglamentuojamas I antraštinėje dalyje), Bankroto įstatymas (olandų kalba „Faillissementswet“, toliau vadinamas „Fw“) turi dar dvi procedūras. Būtent: moratoriumas (II antraštinė dalis) ir fizinių asmenų skolų restruktūrizavimo schema (III antraštinė dalis, taip pat žinoma kaip fizinių asmenų skolų pertvarkymo įstatymas arba olandų kalba Wet Schuldsanering Natuurlijke Personen „WSNP“). Kuo skiriasi šios procedūros? Šiame straipsnyje mes tai paaiškinsime.

Bankroto įstatymas ir jo procedūros

bankroto

Visų pirma, Fw reglamentuoja bankroto procedūrą. Šios procedūros apima bendrą skolininko viso turto areštą kreditorių naudai. Tai susiję su kolektyviniu žalos atlyginimu. Nors kreditoriai visada turi galimybę individualiai reikalauti žalos atlyginimo ne bankroto metu, remiantis Civilinio proceso kodekso nuostatomis (olandų kalba „Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering“ arba „Rv“), tai ne visada yra socialiai pageidautinas pasirinkimas. Jei bus sukurtas kolektyvinio žalos atlyginimo mechanizmas, tai sutaupys daug atskirų procedūrų, susijusių su vykdomojo dokumento įgijimu ir jo vykdymu. Be to, skolininko turtas yra teisingai paskirstytas tarp kreditorių, priešingai nei individualus reikalavimas, kai nėra pirmenybės.

Įstatymas apima keletą šios kolektyvinio žalos atlyginimo procedūros nuostatų. Jei priteisiamas bankrotas, skolininkas praranda disponavimą ir valdymą turto (turto), kurį galima išieškoti pagal 23 straipsnio F punktą. Be to, kreditoriams nebeįmanoma individualiai reikalauti žalos atlyginimo, o visi areštai, padaryti iki bankroto, panaikinami (Fw 33 straipsnis). Vienintelė galimybė bankrutavusiems kreditoriams sumokėti savo reikalavimus yra pateikti šiuos reikalavimus patikrinti (Fw 26 straipsnis). Paskirtas bankroto tarpininkas likvidatorius, kuris nusprendžia dėl patikrinimo ir valdo bei atsiskaityia už turtą bendrų kreditorių naudai (Fw 68 straipsnis).

Mokėjimo sustabdymas

Antra, FW siūlo kitą procedūrą: mokėjimų sustabdymą. Ši procedūra skirta ne paskirstyti skolininko pajamas kaip bankroto atveju, o išlaikyti. Jei vis dar įmanoma išlipti iš raudonojo taško ir taip išvengti bankroto, skolininkui tai įmanoma tik tuo atveju, jei jis iš tikrųjų išsaugo savo turtą. Todėl skolininkas gali kreiptis dėl moratoriumo, jei jis nėra tokioje situacijoje, kai nustojo mokėti skolas, bet jei numato kad ateityje jis atsidurs tokioje situacijoje (Fw 214 straipsnis).

Jei prašymas dėl moratoriumo patenkinamas, skolininkas negali būti įpareigotas sumokėti moratoriumo padengtų reikalavimų, sustabdomas turto areštas, o visi areštai (prevenciniai ir vykdytini) atšaukiami. Pagrindinė idėja yra ta, kad pašalinus spaudimą yra vietos pertvarkyti. Tačiau daugeliu atvejų tai nepavyksta, nes vis tiek galima įvykdyti reikalavimus, kuriems suteiktas prioritetas (pavyzdžiui, sulaikymo teisės arba įkeitimo ar hipotekos teisės atveju). Paraiška dėl moratoriumo gali skambinti šių kreditorių pavojaus varpais ir paskatinti juos reikalauti sumokėti. Be to, skolininkas gali reorganizuoti savo darbuotojus tik ribotai.

Fizinių asmenų skolų restruktūrizavimas

Trečioji Fw procedūra - fizinių asmenų skolų restruktūrizavimas - panaši į bankroto procedūrą. Kadangi įmonės likviduojamos nutraukus bankroto procedūrą, kreditoriai nebeturi skolininko ir negali gauti savo pinigų. Žinoma, taip nėra fizinio asmens atveju, o tai reiškia, kad kai kuriuos skolininkus kreditoriai galėtų persekioti visą gyvenimą. Štai kodėl po sėkmingos išvados skolininkas gali pradėti švarų lapą su skolos restruktūrizavimo procedūra.

Švarus lapas reiškia, kad nesumokėtos skolininko skolos paverčiamos prigimtiniais įsipareigojimais (FW 358 straipsnis). Jie nėra vykdomi pagal įstatymą, todėl gali būti vertinami kaip tik moraliniai įsipareigojimai. Norint gauti šį švarų lapą, svarbu, kad skolininkas per susitarimo galiojimo laiką dėtų kuo daugiau pastangų, kad surinktų kuo daugiau pajamų. Didelė šio turto dalis likviduojama, kaip ir bankroto procedūros metu.

Skolos restruktūrizavimo prašymas bus patenkintas tik tuo atveju, jei per penkerius metus iki prašymo skolininkas elgėsi sąžiningai. Atliekant šį vertinimą atsižvelgiama į daugelį aplinkybių, įskaitant tai, ar skolos ar nesumokėjimas yra smerktini, ir pastangų sumokėti šias skolas mastas. Sąžiningumas taip pat svarbus proceso metu ir po jo. Jei proceso metu trūksta sąžiningumo, procesas gali būti nutrauktas (350 straipsnio 3 dalis Fw). Sąžiningumas proceso pabaigoje ir po jo taip pat yra išankstinė sąlyga suteikiant ir išlaikant švarų skalūną.

Šiame straipsnyje mes trumpai paaiškinome įvairias Fw procedūras. Viena vertus, yra likvidavimo procedūros: bendroji bankroto procedūra ir skolos atnaujinimo procedūra, taikoma tik fiziniams asmenims. Šioje byloje skolininko turtas yra bendrai likviduojamas bendrų kreditorių naudai. Kita vertus, sustabdoma mokėjimo procedūra, kuri, sustabdžiusi mokėjimo įsipareigojimus neužtikrintiems kreditoriams, gali padėti skolininkui susitvarkyti reikalus ir taip išvengti galimo bankroto. Ar turite klausimų apie Fw ir jo teikiamas procedūras? Tada prašome susisiekti Law & More. Mūsų teisininkai specializuojasi nemokumo teisės srityje ir mielai jums padės!

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.