Nutraukimo sąlygos darbo sutartyje

Nutraukimo sąlygos darbo sutartyje

Vienas iš darbo sutarties nutraukimo būdų yra sprendžiamosios sąlygos įrašymas. Bet kokiomis sąlygomis į darbo sutartį gali būti įtraukta sprendžiamoji sąlyga, o kada darbo sutartis baigiasi įvykus šiai sąlygai?

Kas yra ryžtinga sąlyga? 

Sudarant darbo sutarties projektą šalims galioja sutarties laisvė. Tai reiškia, kad šalys pačios gali nustatyti, kas yra įtraukta į susitarimą. Pavyzdžiui, yra galimybė darbo sutartyje turėti sprendžiamąją sąlygą.

Rezoliucinė sąlyga reiškia, kad į sutartį įtraukta nuostata, kurioje yra įvykis ar sąlyga. Kai šis įvykis įvyksta arba atsiranda sąlyga, darbo sutartis pasibaigia pagal įstatymą. Tai reiškia, kad sutartis baigiasi be įspėjimo ar nutraukimo.

Naudojant ryžtingą sąlygą, ji turi būti neaiškus kad sąlyga įsigalios. Todėl neužtenka to, kad jau yra tikras, kad sąlyga įsigalios, o tik to, kad laikas, kada ji įsigalios, dar nustatomas.

Kokioje darbo sutartyje gali būti įtraukta sprendžiamoji sąlyga?

Sudarant neterminuotą darbo sutartį gali būti įtraukta sprendžiamoji sąlyga. Darbo sutartis galioja toliau (neįsigaliojant nutraukimo sąlygai) neterminuotai. Tik esant sprendžiamajai sąlygai, darbo sutartis pasibaigia pagal įstatymą.

Tas pats pasiūlymas galioja ir terminuotai darbo sutarčiai. Į sutartį gali būti įtraukta sprendžiamoji sąlyga. Darbo sutartis galioja kaip įprasta sutartis (neįrašant sprendžiamosios sąlygos) visą sutarties galiojimo laiką. Tik esant sprendžiamajai sąlygai, darbo sutartis pasibaigia pagal įstatymą.

Rezoliucinės sąlygos pavyzdžiai

Ryžtingos sąlygos pavyzdys yra diplomo gavimas. Pavyzdžiui, darbdavys gali būti įpareigotas įdarbinti darbuotojus, turinčius konkretų diplomą. Tokiu atveju darbo sutartyje gali būti nustatyta sąlyga, kad darbuotojas diplomą turi turėti per tam tikrą laikotarpį. Jei per tą laikotarpį jis neįgauna diplomo, darbo sutartis pasibaigia pagal įstatymą.

Kitas pavyzdys – vairuotojo pažymėjimo turėjimas. Jei atimamas taksi vairuotojo pažymėjimas, kuris yra įtrauktas į jo darbo sutartį kaip lemiama sąlyga, jis pasibaigia pagal įstatymą.

Paskutinis pavyzdys yra įpareigojimas pateikti VOG ataskaitą. Tam tikrose pareigose (pavyzdžiui, mokytojų, mokytojų padėjėjų ir slaugytojų) gero elgesio pažymėjimas reikalingas pagal įstatymą.

Tada į darbo sutartį galima įrašyti, kad darbuotojas privalo per tam tikrą laikotarpį išduoti VOG. Ar darbuotojas to nepadaro? Tada darbo sutartis pasibaigia pagal įstatymą.

Kokie yra sprendžiamosios sąlygos įtraukimo reikalavimai?

Rezoliucinė sąlyga gali būti įtraukta į darbo sutartį tik esant tam tikroms sąlygoms.

  • Pirma, sąlyga turi būti objektyviai nustatoma. Visiems turi būti aišku, kada sprendžiamoji sąlyga įsigaliojo. Darbdavio nuomonei neturėtų likti vietos (pavyzdžiui, darbo sutartis pasibaigia pagal įstatymą, jei darbuotojas nevykdo savo pareigų).
  • Antra, sąlyga neturi pažeisti atleidimo iš darbo draudimų pagal atleidimo iš darbo įstatymą (pvz., išankstinė sąlyga neturi būti skaitoma: darbo sutartis pagal įstatymą baigiasi nėštumo ar ligos atveju).
  • Trečia, turi būti neaišku, ar tokia būsena įvyks. Taigi, neturėtų būti taip, kad būtų daroma prielaida, kad būklė įvyks, o neaiškus tik atsiradimo laikas.
  • Galiausiai, darbdavys privalo nedelsdamas taikyti sprendžiamąją sąlygą, kai tik ji įvyksta. Taigi įspėjimo terminas netaikomas.

Ar turite daugiau klausimų dėl sprendžiamosios sąlygos arba bendrų klausimų apie an darbo sutartis ir noretum sulaukti patarimo? Jei taip, susisiekite su mumis. Mūsų darbo teisininkai mielai jums padės!

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.