Surogacija Nyderlanduose

Surogacija Nyderlanduose

Nėštumas, deja, nėra savaime suprantamas dalykas kiekvienam iš tėvų, norinčiam turėti vaikų. Be galimybės įvaikinti, numatytam tėvui galėtų būti surogatinė motina. Šiuo metu surogatinė motina nereglamentuojama Nyderlandų įstatymais, todėl neaiškus tiek numatytų tėvų, tiek pakaitinės motinos teisinis statusas. Pavyzdžiui, ką daryti, jei pakaitinė motina nori pasilikti vaiką po gimimo arba numatyti tėvai nenori priimti vaiko į savo šeimą? O ar jūs taip pat automatiškai tampate teisėtas vaiko tėvas gimdamas? Šis straipsnis jums atsakys į šiuos ir daugelį kitų klausimų. Be to, aptariamas projektas „Vaikas, surogatinė motina ir tėvų sąskaita“.

Ar Olandijoje leidžiama surogatinė motina?

Praktikoje siūlomos dvi surogatinės motinos formos, kurios abi yra leidžiamos Nyderlanduose. Šios formos yra tradicinė ir gestacinė surogatinė motina.

Tradicinis surogatas

Esant tradiciniam surogatui, naudojamas pakaitinės motinos kiaušinis. Tai lemia tai, kad su tradicine surogatine motina pakaitinė motina visada yra genetinė motina. Nėštumas atsiranda apvaisinant norimo tėvo ar donoro sėklomis (arba natūraliai). Tradiciniam surogatui atlikti nėra jokių specialių teisinių reikalavimų. Be to, nereikia medicininės pagalbos.

Nėščiųjų surogatinė motina

Kita vertus, medicininė pagalba yra būtina nėštumo pakaitinės motinos atveju. Šiuo atveju negimdinis apvaisinimas pirmiausia atliekamas naudojant IVF. Vėliau apvaisintas embrionas dedamas į pakaitinės motinos gimdą, todėl daugeliu atvejų tai nėra genetinė vaiko motina. Dėl būtinos medicininės intervencijos Nyderlanduose šiai surogato formai taikomi griežti reikalavimai. Tai apima tai, kad abu numatyti tėvai yra genetiškai susiję su vaiku, kad reikalinga motina yra medicininė būtinybė, kad numatyti tėvai patys susiranda pakaitinę motiną ir kad abi moterys patenka į amžiaus ribas (iki 43 metų kiaušinėlio donoro ir pakaitinei motinai iki 45 metų).

Draudimas skatinti (komercinį) surogatą

Tai, kad Nyderlanduose leidžiama tiek tradicinė, tiek gestacinė surogatinė motina, dar nereiškia, kad surogatinė motina visada leidžiama. Iš tiesų Baudžiamasis kodeksas numato, kad (komercinės) surogatinės motinos propagavimas yra draudžiamas. Tai reiškia, kad jokios svetainės negali reklamuotis, kad skatintų surogatinės motinos pasiūlą ir paklausą. Be to, numatytiems tėvams neleidžiama viešai ieškoti pakaitinės motinos, pvz., Per socialinę žiniasklaidą. Tai galioja ir atvirkščiai: pakaitinei motinai neleidžiama viešai ieškoti numatytų tėvų. Be to, pakaitinės motinos negali gauti jokios finansinės kompensacijos, išskyrus patirtas (medicinos) išlaidas.

Surogatizmo sutartis

Jei pasirenkama surogatinė motina, labai svarbu sudaryti aiškius susitarimus. Paprastai tai daroma sudarant surogatinę sutartį. Tai yra formos neturinti sutartis, todėl galima sudaryti įvairius susitarimus tiek dėl pakaitinės motinos, tiek dėl numatytų tėvų. Praktiškai tokią sutartį sunku įgyvendinti teisiškai, nes ji vertinama kaip priešinga moralei. Dėl šios priežasties tiek pakaitinių, tiek numatytų tėvų savanoriškas bendradarbiavimas per surogacijos procesą yra labai svarbus. Pakaitinė motina negali būti įpareigota atiduoti vaiką po gimimo, o numatyti tėvai negali būti įpareigoti priimti vaiką į savo šeimą. Dėl šios problemos numatyti tėvai vis dažniau renkasi pakaitinės motinos paiešką užsienyje. Tai sukelia problemų praktikoje. Norėtume kreiptis į mūsų straipsnį apie tarptautinis surogatas.

Teisėta tėvystė

Dėl to, kad nėra specialaus surogatinės motinystės teisinio reguliavimo, jūs, kaip numatytas tėvas, automatiškai netampate teisėtas tėvas gimus vaikui. Taip yra todėl, kad Nyderlandų tėvystės įstatymai grindžiami principu, kad gimusi motina visada yra teisėta vaiko motina, taip pat ir surogatinės motinos atveju. Jei pakaitinė motina gimimo metu yra ištekėjusi, pakaitinės motinos partneris automatiškai pripažįstamas tėvu.

Štai kodėl praktikoje taikoma ši procedūra. Po gimimo ir (teisėtos) deklaravimo vaikas, gavus Vaiko priežiūros ir apsaugos valdybos sutikimą, integruojamas į numatomų tėvų šeimą. Teisėjas pašalina pakaitinę motiną (ir galbūt jos sutuoktinį) iš tėvų valdžios, o paskui globėjais paskiriami numatyti tėvai. Numatytiems tėvams prižiūrint ir auginant vaiką vienerius metus, galima vaiką įvaikinti kartu. Kita galimybė yra tai, kad numatytas tėvas pripažįsta vaiką arba jo tėvystė yra teisiškai nustatyta (tuo atveju, jei pakaitinė motina yra netekėjusi arba atsisakoma jos vyro tėvystės). Tuomet motina gali įvaikinti vaiką po vienerių metų vaiko auginimo ir priežiūros.

Teisėkūros pasiūlymo projektas

„Vaiko, surogatinės motinystės ir tėvystės įstatymo projekto“ projektu siekiama supaprastinti pirmiau nurodytą tėvystės gavimo procedūrą. Remiantis tuo, įtraukiama išimtis, pagal kurią motina, kuri gimė, visada yra teisėta motina, būtent suteikdama tėvystę po surogatinės motinos. Tai gali būti surengta prieš pastojant specialia peticijos procedūra, kurią gali atlikti pakaitinė motina ir numatyti tėvai. Turi būti pateikta surogatinės motinos sutartis, kurią teismas išnagrinės atsižvelgdamas į teisines sąlygas. Tai apima: visos šalys turi sutikimo amžių ir sutinka konsultuoti, be to, vienas iš numatytų tėvų yra genetiškai susijęs su vaiku.

Jei teismas patvirtina surogatinės motinos programą, numatyti tėvai vaiko gimimo metu tampa tėvais, todėl yra įrašyti į vaiko gimimo liudijimą. Pagal JT vaiko teisių konvenciją vaikas turi teisę žinoti apie savo pačių tėvystę. Dėl šios priežasties yra sukurtas registras, kuriame laikoma informacija, susijusi su biologine ir teisine kilme, jei ji skiriasi. Galiausiai įstatymo projekte numatyta išimtis dėl tarpininkavimo surogatinėse motinose draudimo, jei tai atlieka ministro paskirtas nepriklausomas juridinis asmuo.

išvada

Nors Nyderlanduose leidžiama naudoti (nekomercinį tradicinį ir gestacinį) surogatą, jei nėra specialių reglamentų, tai gali sukelti probleminį procesą. Surogacijos procese dalyvaujančios šalys (nepaisant pakaitalų sutarties) yra priklausomos nuo savanoriško tarpusavio bendradarbiavimo. Be to, automatiškai nenumatoma, kad tėvai, gimę, įgytų teisėtą vaiko tėvystę. Įstatymo projekte, pavadintame „Vaikas, surogatinė motina ir tėvystė“, bandoma paaiškinti teisinį procesą visoms dalyvaujančioms šalims, numatant surogatinės motinos teisines taisykles. Tačiau parlamentinis svarstymas apie tai greičiausiai vyks tik vėliau.

Ar ketinate pradėti surogatinės motinos programą kaip numatytas tėvas ar pakaitinė motina ir ar norėtumėte toliau reglamentuoti savo teisinę padėtį sutartimi? Ar jums reikia pagalbos įgyjant teisėtą tėvystę gimus vaikui? Tada susisiekite Law & More. Mūsų teisininkai specializuojasi šeimos teisės srityje ir džiaugiasi galėdami pasitarnauti.

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.