Įstatyminis alimentų indeksavimas 2023 Paveikslėlis

Įstatyminis alimentų indeksavimas 2023 m

Kiekvienais metais valdžia tam tikru procentu padidina alimentų sumas. Tai vadinama alimentų indeksavimu. Padidėjimas priklauso nuo vidutinio darbo užmokesčio padidėjimo Nyderlanduose. Vaiko ir partnerio alimentų indeksavimas skirtas atlyginimų ir pragyvenimo išlaidų padidėjimui koreguoti. Procentus nustato teisingumo ministras. Ministras nustato įstatyme numatytą indeksavimo procentą, alimentų indeksavimą pagal Tremos standartus ateinantiems metams.

Indeksavimo norma 2023 metams nustatyta 3.4%. Tai reiškia, kad nuo 1 metų sausio 2023 dienos taikomas alimentų dydis didinamas 3.4 proc. Šį padidinimą išlaikymo mokėtojas turi įgyvendinti pats.

Kiekvienas alimentų mokėtojas yra teisiškai įpareigotas taikyti šį padidinimą. Net jei jūsų darbo užmokestis nepadidėjo arba išlaidos padidėjo, jūs privalote naudoti alimentų indeksavimą. Jei nesumokėsite padidinimo, jūsų buvęs partneris gali reikalauti sumos. Prievolė indeksuoti alimentus taikoma tiek vaiko, tiek partnerio alimentams. Net jei dėl to nesusitarėte tėvystės plane ir (arba) santuokos nutraukimo sutartyje ir (arba) teismo nutartyje nenurodytas indeksavimas, indeksavimas taikomas pagal įstatymą. Tik tais atvejais, kai pagal susitarimą ar teismo įsakymą vaiko ir sutuoktinio išlaikymo teisinis indeksavimas yra aiškiai neįtrauktas, jo mokėti nereikia.

Alimentų indeksavimas 2023 m. pats skaičiuoja

Partnerio ir vaiko alimentų indeksavimą skaičiuojate taip: esama alimentų suma/100 x indeksavimo procentas 2023 + esama alimentų suma. Pavyzdys: tarkime, kad dabartinio partnerio alimentų suma yra 300 EUR, o nauja alimentų suma po indeksavimo yra (300/100) x 3.4 + 300 = 310.20 EUR.

Ankstesniais metais nebuvo taikomas indeksavimas?

Ar tu alimentų mokėtojas? Tada būtų geriausia, jei jūs visada atidžiai stebėtumėte alimentų indeksavimą. Pranešimo apie tai negausite ir suma nebus koreguojama automatiškai. Jei neindeksuosite jo kasmet, jūsų buvęs partneris gali susigrąžinti indeksavimą iki penkerių metų. Tuomet sumos gali būti nemažos. Patariame paskaičiuoti naują alimentų dydį ir pasirūpinti, kad naują alimentų sumą sumokėtumėte buvusiam partneriui ar vaikams iki 1 m. sausio 2023 d.

Turite klausimų dėl teisinio alimentų indeksavimo ar alimentų įsiskolinimo išieškojimo? O gal norėtumėte, kad alimentų suma būtų nustatyta ar pakeista? Prašome susisiekti su mūsų šeimos teisės teisininkai.

Law & More