Prašymo dėl darbo užmokesčio pavyzdys

Prašymo dėl darbo užmokesčio pavyzdys

Kai dirbate kaip darbuotojas, turite teisę į darbo užmokestį. Darbo užmokesčio mokėjimo sąlygos reglamentuojamos darbo sutartyje. Jei darbdavys nemoka darbo užmokesčio (laiku), tai yra įsipareigojimų nevykdymas ir galite pateikti prašymą dėl darbo užmokesčio.

Kada pateikti prašymą dėl atlyginimo?

Yra keletas priežasčių, kodėl darbdavys atsisako mokėti atlyginimą. Pirma, gali būti, kad darbdavys negali mokėti. Tokiu atveju darbdavys neturi pinigų atlyginimams mokėti. Ieškinys dėl darbo užmokesčio šiuo atveju nebus sprendimas. Šioje situacijoje geriau iškelti darbdavio bankroto bylą.

Be to, darbo sutartyje taip pat gali būti numatyta išimtis dėl atlyginimo. Tai reiškia, kad jums nebus mokama už valandas, kai nedirbote. Tada taip pat galite nereikalauti atlyginimo už šias valandas.

Pagrindinė taisyklė sprendžiant, ar galima pareikšti ieškinį dėl darbo užmokesčio, yra ta, kad jūs turite teisę gauti darbo užmokestį mainais už atliktą darbą. Jei darbo užmokestis nebuvo sumokėtas, ieškinys dėl atlyginimo greičiausiai bus sėkmingas.

Ligos

Net ir sirgdamas darbdavys privalo (išskyrus laukimo dienas) toliau mokėti atlyginimą. Ši pareiga galioja iki 2 metų nuo 1e pranešimo apie negalavimą diena. Tokiu būdu darbdaviui neleidžiama nustoti mokėti darbo užmokesčio. Jei taip atsitiks, galite pateikti prašymą dėl atlyginimo. Tačiau čia gali būti išimtis per pirmąsias dvi „ligos“ dienas. Taip yra, jei sąvoka „laukimo dienos“ yra įtraukta į darbo sutartį arba CAO. Tai reiškia, kad per pirmąsias 2 dienas po pranešimo apie ligą darbdavys neprivalo mokėti darbo užmokesčio. Tada negalite reikalauti atlyginimo per šias 2 dienas.

Atleidimas iš darbo

Taip pat atleidimo atveju darbdavys privalo ir toliau mokėti darbo užmokestį iki dienos iki atleidimo iš darbo įsigaliojimo. Ši pareiga taikoma ir tuo atveju, jei jūs, kaip darbuotojas, esate nušalintas iki atleidimo iš darbo dienos, todėl iki tol nedirbate jokio darbo. Jei darbdavys atsisako mokėti darbo užmokestį už laikotarpį iki atleidimo iš darbo dienos, galite pateikti prašymą dėl atlyginimo.

Prašymo dėl darbo užmokesčio pavyzdys

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta pirmiau, ar turite teisę reikalauti atlyginimo? Jei taip, pirmiausia susisiekite su savo darbdaviu (telefonu) ir paklauskite, ar jis vis tiek perves atlyginimą. Ar pradelsta suma vis dar nesumokėta? Tada galite nusiųsti savo darbdaviui prašymą dėl atlyginimo. Šiame laiške suteikiate savo darbdaviui (paprastai) 7 dienas, kad jis vis tiek išmokėtų atlyginimą.

Atminkite, kad jei per 5 metus nepateiksite ieškinio dėl atlyginimo grąžinimo, ieškinio senaties terminas bus praleistas! Taigi protinga laiku pateikti prašymą dėl atlyginimo.

Šiuo tikslu galite naudoti mūsų laiško pavyzdį:

Jūsų vardas

Adresas

Pašto kodas ir miestas

Iki

Darbdavio vardas

Adresas

Pašto kodas ir miestas

Tema: laiškas darbo užmokesčio reikalavimas

Gerbiamas pone/ponia [darbdavio vardas],

Nuo [įdarbinimo data] dirbau [įmonės pavadinimas] pagal darbo sutartį. Esu įdarbintas [valandų skaičius] per savaitę pareigose [pozicija].

Šiuo laišku noriu Jus informuoti, kad iki šiol negavau atlyginimo už laikotarpį nuo [duomenys] iki [duomenys]. Dėl šios priežasties siunčiu jums prašymą dėl darbo užmokesčio.

Su jumis susisiekus telefonu, jūs neapmokėjote. Atlyginimas pagal darbo sutartį turėjo būti sumokėtas [duomenys], bet taip neatsitiko. Jūs taip [dienų/mėnesių] nevykdomas mokėjimas ir darbo užmokesčio įsiskolinimas padidėjo iki [suma].

Prašau ir prireikus šaukiu nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 7 dienas nuo šio laiško gavimo dienos, pervesti nesumokėtą darbo užmokestį į [paskyros numeris] ir atsiųsti man atlyginimo žiniaraščius už [mėnesių)].

Nesumokėjus per minėtą laikotarpį, reikalauju įstatyme nustatyto padidinimo (CK 7:625 str.) ir įstatyminių palūkanų.

Laukiu jūsų atsakymo,

[Tavo vardas]

[Parašas]

Ar perskaičius šį tinklaraštį vis dar kyla klausimų dėl ieškinio dėl darbo užmokesčio pateikimo ar klausimų dėl darbo užmokesčio prašymo tvarkos? Jei taip, susisiekite su mumis. Mūsų darbo teisininkai mielai jums padės!

Law & More