Pavadinimo atvaizdo išlaikymas

Nuosavybės išsaugojimas

Pagal Civilinį kodeksą nuosavybės teisė yra plačiausia teisė, kurią asmuo gali turėti. Pirmiausia tai reiškia, kad kiti turi gerbti to asmens nuosavybę. Dėl šios teisės savininkas turi nuspręsti, kas nutiks jo prekėms. Pavyzdžiui, savininkas pirkimo sutartimi gali nuspręsti perduoti savo prekės nuosavybę kitam asmeniui. Tačiau norint atlikti galiojantį pervedimą, turi būti įvykdytos kelios teisinės sąlygos. Sąlyga, galiausiai perduodanti prekės nuosavybės teisę, yra nagrinėjamos prekės pristatymas, pavyzdžiui, pažodžiui ją perduodant pirkėjui, o ne pirkimo kainos mokėjimas, kaip paprastai manoma. Kitaip tariant, pirkėjas prekės pristatymo metu tampa prekės savininku.

Pavadinimo atvaizdo išlaikymas

Dėl nuosavybės teisių išsaugojimo nebuvo susitarta

Visų pirma, tai bus tuo atveju, jei nesutarėte su pirkėju dėl nuosavybės teisių išsaugojimo. Tiesa, be pristatymo, pirkimo sutartyje yra sutarta ir pirkimo kaina, ir terminas, per kurį pirkėjas turi ją sumokėti. Tačiau, skirtingai nei pristatymas, pirkimo kaina (sumokėjimas) nėra teisinis reikalavimas perduoti nuosavybę. Todėl gali būti, kad pirkėjas iš pradžių tampa jūsų prekių savininku, už tai nesumokėjęs (visos sumos). Ar po to pirkėjas nemokės? Tada jūs negalite paprasčiausiai susigrąžinti savo prekių, pavyzdžiui. Juk nemokantis pirkėjas gali paprasčiausiai remtis įgyta nuosavybės teise į tą prekę ir tikimasi, kad šį kartą jūs gerbsite jo nuosavybės teisę į nagrinėjamą daiktą. Kitaip tariant, tokiu atveju jūs būsite be savo prekės ar mokėjimo, taigi tuščiomis rankomis. Tas pats pasakytina, jei pirkėjas ketina mokėti, bet prieš faktinį mokėjimą susiduria su bankrotu. Tai nemaloni situacija, kurios, beje, galima išvengti.

Nuosavybės išsaugojimas kaip atsargumo priemonė

Juk prevencija geriau nei gydymas. Štai kodėl protinga pasinaudoti turimomis galimybėmis. Pavyzdžiui, prekės savininkas gali susitarti su pirkėju, kad nuosavybė pirkėjui pereis tik tuo atveju, jei pirkėjas įvykdys tam tikras sąlygas. Tokia sąlyga taip pat gali būti susijusi su pirkimo kainos sumokėjimu ir dar vadinama nuosavybės teisių išlaikymu. Nuosavybės išlaikymas yra reglamentuotas Nyderlandų civilinio kodekso 3:92 straipsnyje, todėl, jei susitarta, pardavėjas lieka teisėtas prekių savininkas tol, kol pirkėjas sumokės visą sutartą prekių kainą. Tuomet nuosavybės teisių išsaugojimas yra atsargumo priemonė: ar pirkėjas nesumoka? Arba prieš sumokėdamas pardavėjui pirkėjui iškils bankrotas? Tokiu atveju pardavėjas turi teisę susigrąžinti savo prekes iš pirkėjo, nes išsaugo nuosavybės teisę. Jei pirkėjas nebendradarbiauja pristatydamas prekes, pardavėjas gali pradėti areštuoti ir įvykdyti teisinėmis priemonėmis. Kadangi pardavėjas visada išliko savininku, jo gėrybės nepatenka į pirkėjo bankrotą ir jį galima reikalauti iš šio turto. Ar pirkėjas įvykdo mokėjimo sąlygą? Tada (tik) prekės nuosavybė pereis pirkėjui.

Nuosavybės išsaugojimo pavyzdys: pirkimas išsimokėtinai

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių sandorių, kai šalys naudojasi nuosavybės teisių išsaugojimu, yra išsimokėtinis pirkimas arba, pavyzdžiui, automobilio išsimokėtinai įsigijimas, kuris reglamentuojamas 7A straipsnyje: 1576 BW. Taigi pirkimas išsimokėtinai apima pirkimą ir pardavimą išsimokėtinai, kai šalys susitaria, kad parduotos prekės nuosavybė perduodama ne tik pristatant, bet tik įvykdžius sąlygą, pagal kurią pirkėjas turi sumokėti pagal pirkimo sutartį. Tai neapima sandorių, susijusių su visu nekilnojamuoju ir labiausiai registruotu turtu. Šiems sandoriams įstatymai neleidžia pirkti išsimokėtinai. Galiausiai išsimokėtinai pirkimo schema savo privalomomis nuostatomis siekia apsaugoti, pavyzdžiui, automobilio pirkėją nuo pernelyg lengvabūdiško pirkimo išsimokėtinai, taip pat pardavėją nuo pernelyg vienpusės ir tvirtos pirkėjo pozicijos. .

Nuosavybės išlaikymo veiksmingumas

Norint veiksmingai išsaugoti nuosavybės teises, svarbu, kad ji būtų užfiksuota raštu. Tai galima padaryti pačioje pirkimo sutartyje arba visiškai atskiroje sutartyje. Tačiau nuosavybės teisių išsaugojimas paprastai nustatomas bendrosiose sąlygose. Tačiau tokiu atveju reikia nepamiršti, kad turi būti laikomasi teisinių reikalavimų dėl bendrųjų sąlygų. Daugiau informacijos apie bendrąsias sąlygas ir taikomus teisinius reikalavimus rasite viename iš ankstesnių mūsų tinklaraščių: Bendrosios sąlygos: ką apie jas turite žinoti.

Veiksmingumo kontekste taip pat svarbu, kad galiojantis nuosavybės teisių išsaugojimas taip pat galioja. Šiuo tikslu turi būti įvykdyti šie reikalavimai:

  • atvejis turi būti nustatomas arba atpažįstamas (aprašytas)
  • byla galėjo būti neįtraukta į naują bylą
  • byla galbūt nebuvo paversta nauja byla

Be to, svarbu suformuluoti nuostatas dėl nuosavybės teisių išlaikymo per siaurai. Kuo siauresnis formuluojamas nuosavybės teisių išlaikymas, tuo daugiau rizikų paliekama atvira. Jei pardavėjui pristatomos kelios prekės, protinga, pavyzdžiui, susitarti, kad pardavėjas išliktų visų pristatytų daiktų savininku, kol bus sumokėta visa pirkimo kaina, net jei dalį šių daiktų jau sumokėjo Pirkėjas. Tas pats pasakytina ir apie pirkėjo prekes, kuriose yra ar bent jau yra perdirbamos pardavėjo pristatytos prekės. Šiuo atveju tai taip pat vadinama išplėstu nuosavybės teisių išsaugojimu.

Pirkėjo susvetimėjimas, išlaikant nuosavybės teises kaip svarbų dėmesį

Kadangi pirkėjas dar nėra savininkas dėl sutarto nuosavybės teisių išsaugojimo, jis iš esmės taip pat negali tapti kitu legaliu savininku. Tiesą sakant, pirkėjas, žinoma, gali tai padaryti parduodamas prekes trečiosioms šalims, o tai taip pat vyksta reguliariai. Beje, atsižvelgiant į vidinius santykius su pardavėju, pirkėjui vis dėlto gali būti suteikta teisė perduoti prekes. Abiem atvejais savininkas negali susigrąžinti savo prekių iš trečiojo asmens. Juk nuosavybės teisių išsaugojimą pardavėjas nurodė tik pirkėjui. Be to, trečiasis asmuo, gindamasis nuo tokio pirkėjo reikalavimo, gali remtis Civilinio kodekso 3:86 straipsnio nuostata arba, kitaip tariant, sąžiningai. Tai būtų kitaip tik tuo atveju, jei ši trečioji šalis žinotų, kad nuosavybė išlieka tarp pirkėjo ir pardavėjo, arba žino, kad pramonėje yra įprasta, kad pristatytos prekės pristatomos išlaikant nuosavybės teisę ir kad pirkėjas yra finansiškai blogas.

Nuosavybės išsaugojimas yra teisiškai naudinga, tačiau sudėtinga konstrukcija. Todėl protinga pasikonsultuoti su teisininku ekspertu prieš pradedant išsaugoti nuosavybės teisę. Ar jūs susiduriate su nuosavybės teisių išsaugojimu, ar jums reikia pagalbos jį rengiant? Tada susisiekite Law & More. Prie Law & More suprantame, kad tokio nuosavybės nesilaikymo nebuvimas ar neteisingas jo įrašymas gali turėti toli siekiančių pasekmių. Mūsų teisininkai yra sutarčių teisės ekspertai ir mielai jums padės asmeniškai.

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.