Verslo patalpų nuoma koronos krizės metu

Verslo patalpų nuoma koronos krizės metu

Visas pasaulis šiuo metu patiria neįsivaizduojamo masto krizę. Tai reiškia, kad vyriausybės taip pat turi imtis nepaprastų priemonių. Žala, kurią padarė ir toliau padarys ši padėtis, gali būti didžiulė. Faktas yra tas, kad šiuo metu niekas negali įvertinti krizės masto ar jos trukmės. Nepaisant situacijos, verslo patalpų nuoma vis dar galioja. Tai kelia keletą klausimų. Šiame straipsnyje norėtume atsakyti į keletą klausimų, kurie gali kilti dėl verslo patalpų nuomininkų ar nuomotojų.

Nuomos mokesčio mokėjimas

Ar vis dar turite mokėti nuomą? Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo bylos aplinkybių. Bet kokiu atveju reikia atskirti dvi situacijas. Pirma, verslo patalpos, kurios nebegali būti naudojamos verslo tikslams, tokios kaip restoranai ir kavinės. Antra, yra parduotuvių, kurios vis dar gali būti atidarytos, tačiau pačios nusprendžia uždaryti duris.

Verslo patalpų nuoma koronos krizės metu

Nuomininkas privalo mokėti nuomą pagal nuomos sutartį. Jei taip neatsitinka, tai yra sutarties pažeidimas. Dabar kyla klausimas, ar gali būti nenugalima jėga? Gal nuomos sutartyje yra susitarimų dėl aplinkybių, kuriomis gali būti taikoma nenugalima jėga. Jei ne, galioja įstatymai. Įstatyme teigiama, kad egzistuoja nenugalima jėga, jei nuomininkas negali būti laikomas atsakingu už nesilaikymą; kitaip tariant, ne nuomininkas kaltas, kad jis negali mokėti nuomos mokesčio. Neaišku, ar įsipareigojimų nevykdymas dėl koronaviruso sukelia nenugalimą jėgą. Kadangi tam nėra precedento, sunku nuspręsti, koks bus rezultatas šioje byloje. Vis dėlto vaidmuo yra dažnai naudojama ROZ (nekilnojamojo turto tarybos) sutartis tokio tipo nuomos santykiuose. Šioje sutartyje reikalavimas sumažinti nuomą neįtrauktas kaip standartas. Kyla klausimas, ar nuomotojas gali pagrįstai išlaikyti šį požiūrį dabartinėje situacijoje.

Jei nuomininkas nuspręs uždaryti savo parduotuvę, situacija bus kitokia. Tačiau šiuo metu to neprivaloma daryti, realybė tokia, kad lankytojų yra mažiau, taigi ir mažiau pelno. Kyla klausimas, ar aplinkybė turėtų būti padaryta tik nuomininko sąskaita. Neįmanoma aiškiai atsakyti į šį klausimą, nes kiekviena situacija yra skirtinga. Tai turi būti įvertinta kiekvienu konkrečiu atveju.

Netikėtos aplinkybės

Ir nuomininkas, ir nuomotojas gali remtis nenumatytomis aplinkybėmis. Apskritai, ekonominė krizė yra atskaitinga verslininko vardu, nors daugeliu atvejų dėl koronos krizės ji gali skirtis. Taip pat gali būti atsižvelgiama į vyriausybės įgyvendinamas priemones. Ieškinys, pagrįstas nenumatytomis aplinkybėmis, suteikia galimybę teismui pakeisti ar panaikinti nuomos sutartį. Tai įmanoma tuo atveju, jei nuomininkui nebeįmanoma pagrįstai reikalauti pratęsti susitarimą. Remiantis parlamento istorija, teisėjas šiuo klausimu turi elgtis santūriai. Dabar taip pat esame uždaromi teismai: todėl greitai paskelbti nuosprendį nebus lengva.

Nuomojamo turto trūkumai

Nuomininkas gali reikalauti sumažinti nuomos mokestį arba kompensuoti trūkumą. Turto būklės trūkumas ar bet kokia kita sąlyga lemia, kad nuomininkas negalėjo naudotis nuompinigiais, sudarydamas nuomos sutartį. Pavyzdžiui, trūkumas gali būti: konstrukcijos trūkumai, nesandarus stogas, pelėsiai ir negalėjimas gauti eksploatavimo leidimo, nes nėra avarinio išėjimo. Paprastai teismai nesiryžta spręsti, kad tam tikros aplinkybės turi būti susijusios su savininku. Bet kokiu atveju, prastas verslas dėl visuomenės nebuvimo nėra aplinkybė, kurią reikėtų priskaičiuoti savininkui. Tai yra verslumo rizikos dalis. Svarbus vaidmuo yra tas, kad daugeliu atvejų nuomotu turtu vis tiek galima naudotis. Todėl daugiau restoranų pristato ar pasiima maistą kaip alternatyvą.

Išnaudojimo pareiga

Daugumoje verslo patalpų nuomos įpareigojama vykdyti veiklą. Tai reiškia, kad nuomininkas privalo naudotis nuomojamomis verslo patalpomis. Ypatingomis aplinkybėmis prievolė išnaudoti gali atsirasti iš įstatymų, tačiau taip nėra visada. Beveik visi verslo ir biurų patalpų savininkai naudojasi ROZ modeliais. Bendrosiose nuostatose, susijusiose su ROZ modeliais, teigiama, kad nuomininkas nuomojamą plotą naudos „efektyviai, visiškai, tinkamai ir asmeniškai“. Tai reiškia, kad nuomininkui taikoma veiklos pareiga.

Kol kas Nyderlanduose nėra vyriausybės priemonės, nurodančios uždaryti prekybos centrą ar biurų patalpas. Tačiau vyriausybė paskelbė, kad visos mokyklos, valgymo ir gėrimo įstaigos, sporto ir kūno rengybos klubai, saunos, sekso klubai ir kavos parduotuvės turėtų būti uždarytos visoje šalyje iki tol, kol apie tai bus pranešta. Jei nuomininkas vyriausybės įsakymu įpareigojamas uždaryti nuomojamą turtą, nuomininkas už tai neatsako. Tai yra aplinkybė, dėl kurios, atsižvelgiant į dabartinę situaciją, nuomininkas neturėtų būti atsakingas. Pagal bendrąsias nuostatas nuomininkas taip pat privalo vykdyti vyriausybės nurodymus. Jis, kaip darbdavys, taip pat privalo užtikrinti saugią darbo aplinką. Ši pareiga kyla iš neapsaugojus darbuotojų nuo koronaviruso pavojaus. Esant tokioms aplinkybėms, nuomotojas negali priversti nuomininko eksploatuoti.

Dėl personalo ir (arba) klientų sveikatos priežiūros matome, kad patys nuomininkai taip pat pasirenka savo noru uždaryti nuomojamą turtą, net jei vyriausybė jiems to nepadarė. Manome, kad esamomis aplinkybėmis žemės savininkai negalės pateikti ieškinio dėl prievolės įvykdymo, baudų sumokėjimo ar žalos atlyginimo. Remiantis racionalumu ir teisingumu, taip pat įpareigojimu kuo labiau apriboti nuomininko žalą, mums sunku įsivaizduoti, kad nuomotojas prieštarautų (laikinam) uždarymui.

Skirtingas nuomojamo turto panaudojimas

Šiuo metu maisto ir gėrimų įstaigos nedirba. Tačiau vis tiek leidžiama pasiimti ir pristatyti maistą. Tačiau nuomos sutartyje dažniausiai numatyta griežta tikslo politika; kuo pasiėmimas skiriasi nuo restorano. Todėl nuomininkas gali elgtis priešingai nuomos sutarčiai ir, galbūt, netekti baudų.

Esant dabartinei situacijai, kiekvienas asmuo privalo kuo labiau apriboti savo žalą. Perjungdamas į atsiėmimo / pristatymo funkciją, nuomininkas to įvykdo. Tokiomis aplinkybėmis sunku pagrįstai ginti požiūrį, kad tai prieštarauja sutarties tikslui. Tiesą sakant, labiau tikėtina, kad nuomininkas turi pretenzijų nuomininkui, jei nuomininkas nepadaro visko, kas įmanoma, kad verslas vyktų toliau, kad galėtų mokėti nuomos mokestį.

Išvada

Kitaip tariant, visi privalo kiek įmanoma labiau apriboti savo žalą. Vyriausybė jau paskelbė plataus masto priemones, skirtas padėti verslininkams ir sumažinti jų finansinį spaudimą. Rekomenduojama išnaudoti šių priemonių galimybes. Nuomininkui atsisakius tai padaryti, gali būti laikoma, kad sunku nuostolius perduoti savininkui. Tai taip pat taikoma atvirkščiai. Tuo tarpu politikai taip pat ragino savininkus per ateinantį laikotarpį susiaurinti nuomą, kad rizika būtų pasidalijama.

Nors nuomininkas ir nuomotojas palaiko sutartinius santykius ir „sandoris yra sandoris“ principas. Mes rekomenduojame pasikalbėti ir pažvelgti į galimybes. Šiais išskirtiniais laikais nuomininkas ir savininkas gali susitikti. Nors dėl uždarymo nuomininkas neturi pajamų, nuomotojo išlaidos taip pat tęsiasi. Visi suinteresuoti, kad abu verslai išgyventų ir įveiktų šią krizę. Tokiu būdu nuomininkas ir nuomotojas gali susitarti, kad nuomos mokestis bus laikinai sumokėtas iš dalies, o trūkumas pasivys, kai verslo patalpos bus atidarytos. Turime padėti vieni kitiems, kur tai įmanoma, be to, nuomotojai neturi naudos iš bankrutavusių nuomininkų. Juk šiais laikais naują nuomininką rasti nėra lengva. Nepriklausomai nuo pasirinkimo, nepriimkite skubotų sprendimų ir leiskite mums patarti dėl galimybių.

Susisiekite su mumis

Kadangi dabartinė padėtis yra tokia nenuspėjama, galime įsivaizduoti, kad tai gali jums sukelti daug klausimų. Mes atidžiai stebime pokyčius ir džiaugiamės galėdami jus informuoti apie naujausias situacijas. Jei turite klausimų apie šį straipsnį, nedvejodami susisiekite su Law & More.

Law & More