Atsisakymas dirbti - Vaizdas

Atsisakymas dirbti

Labai erzina, jei jūsų darbuotojas nesilaiko jūsų nurodymų. Pavyzdžiui, vienas darbuotojas, į kurį negalima tikėtis pasirodyti ant darbo grindų maždaug savaitgalį, arba tas, kuris mano, kad jūsų tvarkingas aprangos kodas jam netaikomas. Jei tai atsitiks pakartotinai, tai gali būti labai apmaudu. Laimei, įstatymas siūlo tam sprendimą. Abiem atvejais ir daugeliu kitų atvejų jums gali būti neleista dirbti. Šiame straipsnyje mes paaiškiname, kada taip yra, ir ką galite padaryti, kaip darbdavys. Pirmiausia mes atsižvelgsime į tai, kokias instrukcijas galite duoti jūs, kaip darbdavys. Toliau aptarsime, kokių nurodymų darbuotojas gali atsisakyti, o iš kitos pusės - atsisakyti darbo. Galiausiai aptarsime, kokias galimybes jūs, kaip darbdavys, turite dirbti atsisakydami darbo.

Kokius nurodymus jums leidžia duoti kaip darbdaviui?

Kaip darbdavys, jūs turite teisę pavesti paskatinti darbuotoją dirbti. Iš esmės jūsų darbuotojas turi laikytis šių nurodymų. Tai išplaukia iš darbuotojo ir darbdavio valdžios santykių pagal darbo sutartį. Ši instrukcijų teisė taikoma tiek reglamentams, susijusiems su darbu (pvz., Darbo užduotys ir aprangos reglamentai), tiek geros tvarkos įmonėje skatinimui (pvz., Darbo valandos, kolegialūs elgesio standartai ir pareiškimai socialinėje žiniasklaidoje). Jūsų darbuotojas privalo vykdyti šias instrukcijas, net jei jos nėra aiškios iš darbo sutarties formuluotės. Jei jis to nepadaro ir atkakliai daro, tai yra atsisakymo dirbti atvejis. Nepaisant to, čia galioja keletas niuansų, kurie paaiškinti toliau.

Pagrįsta misija

Jūsų, kaip darbdavio, pavedimo nereikia vykdyti, jei jis yra nepagrįstas. Paskyrimas yra pagrįstas, jei jis gali būti vertinamas kaip darbo sutarties dalis gero darbuotojo kontekste. Pavyzdžiui, prašymas dirbti viršvalandžius parduotuvėje užimtu Kalėdų laikotarpiu gali būti pagrįstas uždavinys, bet ne tuo atveju, jei dėl to ilgesnė nei 48 valandų darbo savaitė (be to, tai yra neteisėta remiantis 24 straipsnio 1 dalimi). Darbo įstatymo XNUMX str.). Ar paskyrimas yra pagrįstas, todėl atsisakoma dirbti, priklauso nuo bylos aplinkybių ir susijusių interesų. Būtina atsižvelgti į darbuotojo prieštaravimus ir darbdavio priežastis, dėl kurių paskirta užduotis. Jei galima daryti prielaidą, kad darbuotojas turi neatidėliotiną priežastį atsisakyti paskyrimo, apie atsisakymą dirbti nekyla klausimas.

Vienpusis darbo sąlygų pakeitimas

Be to, darbdavys negali vienašališkai keisti darbo sąlygų. Pavyzdžiui, atlyginimas ar darbo vieta. Bet kokie pakeitimai visada turi būti atliekami pasitarus su darbuotoju. Išimtis yra ta, kad kai kuriais atvejais tai leidžiama, jei ji yra įtraukta į darbo sutartį arba jei jūs, kaip darbdavys, esate suinteresuotas tai padaryti. Jei turite klausimų apie tai, mes adresu Law & More yra pasirengę atsakyti į juos už jus.

Kada darbuotojas gali atsisakyti jūsų nurodymų?

Be to, kad darbuotojas gali atsisakyti nepagrįstos paskyrimo ir, be to, negali vienašališkai pakeisti darbo sąlygų, yra ir papildomų įsipareigojimų, kylančių iš gero darbuotojo ir darbdavio statuso reikalavimų. Tai apima sveikatos ir saugos standartus. Pavyzdžiui, darbuotojas, atsižvelgdamas į nėštumą ar nedarbingumą, turi atsižvelgti į darbuotojų fizinę būklę. Darbuotojas negali paprašyti darbuotojo vykdyti nurodymus, keliančius pavojų jo sveikatai, ir turi užtikrinti saugias darbo sąlygas. Taip pat reikia atsižvelgti į sąžiningus prieštaravimus, jei darbus galima atlikti tinkama forma.

Bylos aplinkybės

Jei jūsų nurodymai atitinka aukščiau aprašytus standartus ir darbuotojas jų nuolatos atsisako, tai reiškia atsisakymą dirbti. Yra keletas įprastų atvejų, kai kyla klausimas, ar atsisakoma dirbti. Pavyzdžiui, nedarbingumo, (ligos) nebuvimo atveju ar darbuotojo, kuris nenori atlikti pagrįstų užduočių, nes jos paprasčiausiai nėra įprastos jo pareigos. Ar atsisakoma dirbti, labai priklauso nuo bylos aplinkybių ir jūsų darbuotojo prieštaravimų, todėl protinga elgtis atsargiai ir prireikus kreiptis į teisinę konsultaciją. Tai tikrai taikoma, kai svarstote tolesnius veiksmus. Be to, jei abejojate, ar iš tikrųjų yra nedarbingumas, jei jūsų darbuotojas atsisako darbo dėl šios priežasties, visada svarbu laukti darbuotojų sveikatos ir saugos gydytojo ar įmonės gydytojo nuomonės. Kiti atvejai iš tikrųjų yra labai aiškūs atsisakymo dirbti atvejai. Pavyzdžiui, jei per mažai darbuotojų jūs išimtinai suteikėte darbuotojui leidimą laisvalaikiui, jei jį gali pasiekti klientai, tačiau vėliau jis atostogauja atokioje vietovėje ir yra visiškai nepasiekiamas.

Atsisakymo dirbti pasekmės

Jei jūsų darbuotojas atsisako savo darbo, jūs, kaip darbdavys, natūraliai norite kuo greičiau įsikišti, kad išsaugotumėte savo autoritetą. Šiuo atveju svarbu imtis tinkamų priemonių. Darbuotojui galite skirti drausminę priemonę. Tai gali būti oficialus įspėjimas arba darbo užmokesčio už atsisakytą darbo laiką sulaikymas. Pakartotinai atsisakius dirbti, galima imtis platesnio masto priemonių, tokių kaip atleidimas iš darbo ar santrauka atleidimas iš darbo. Iš esmės atsisakymas dirbti yra neatidėliotina atleidimo priežastis.

Kaip jau skaitėte aukščiau, klausimas, kada atsisakoma dirbti ir kokių tinkamų priemonių šiuo atveju galima imtis, labai priklauso nuo konkrečių darbdavio ir darbuotojo sudarytų aplinkybių ir susitarimų. Ar turite klausimų apie tai? Prašau susisiekti Law & More. Mūsų specializuota komanda naudojasi asmeniniu požiūriu. Kartu su jumis įvertinsime jūsų galimybes. Remdamiesi šia analize, mes mielai patarsime jums apie tolesnius veiksmus. Jei tai bus būtina, procedūros metu taip pat suteiksime jums patarimų ir pagalbos.

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.