Turtas santuokoje (ir po jos).

Turtas santuokoje (ir po jos).

Tuoktis yra tai, ką darote, kai esate beprotiškai įsimylėję vienas kitą. Deja, pakankamai dažnai nutinka taip, kad po kurio laiko žmonės nebenori būti susituokę vienas su kitu. Skyrybos paprastai nevyksta taip sklandžiai, kaip santuokos sudarymas. Daugeliu atvejų žmonės ginčijasi beveik dėl visko, kas susiję su skyrybomis. Vienas iš šių dalykų yra nuosavybė. Kas turi teisę į ką, jei jūs ir jūsų partneris išsiskiria?

Sudarant santuoką gali būti sudaryti keli susitarimai, kurie turi didelės įtakos jūsų ir (buvusio) partnerio turtui santuokos metu ir po jos. Būtų protinga apie tai gerai pagalvoti prieš santuoką, nes tai gali turėti toli siekiančių pasekmių. Šiame tinklaraštyje aptariami skirtingi sutuoktinių turto režimai ir jų pasekmės nuosavybei. Reikėtų pažymėti, kad viskas, kas aptariama šiame tinklaraštyje, panašiai taikoma ir registruotai partnerystei.

Prekių bendrija

Pagal įstatymą, šalims susituokus, automatiškai taikoma teisinė nuosavybės bendrija. Tai reiškia, kad visas jums ir jūsų partneriui priklausantis turtas nuo santuokos momento priklauso jums bendrai. Tačiau čia svarbu atskirti santuokas iki ir po 1 m. sausio 2018 d. Jei susituokėte iki 1 m. sausio 2018 d. bendroji turto bendrija taikoma. Tai reiškia, kad VISAS turtas priklauso jums kartu. Nesvarbu, ar jį įsigijote prieš santuoką, ar per santuoką. Tai nesiskiria, kai kalbama apie dovaną ar palikimą. Kai vėliau išsituokiate, visas turtas turi būti padalytas. Jūs abu turite teisę į pusę turto. Ar susituokėte po 1 m. sausio 2018 d.? Tada ribota turto bendrija taikoma. Jums kartu priklauso tik turtas, kurį įsigijote santuokos metu. Iki santuokos turtas lieka partneriui, kuriam jie priklausė iki santuokos. Tai reiškia, kad po skyrybų turėsite mažiau turto, kurį padalinsite.

Santuokos sąlygos

Ar jūs ir jūsų partneris norite išlaikyti savo turtą nepažeistą? Jei taip, santuokos metu galite sudaryti ikivedybines sutartis. Tai tiesiog dviejų sutuoktinių sutartis, kurioje, be kita ko, sudaromi susitarimai dėl turto. Galima išskirti tris skirtingus ikivedybinių sutarčių tipus.

Šalta atskirtis

Pirmoji galimybė yra šalčio pašalinimas. Tai reiškia, kad ikivedybinėje sutartyje susitariama, kad nuosavybės bendrijos apskritai nėra. Tada partneriai susitaria, kad jų pajamos ir turtas neplauktų kartu arba jokiu būdu nebūtų užskaitomi. Kai baigiasi šalta atskirties santuoka, buvę partneriai turi mažai ką skirstyti. Taip yra todėl, kad nėra bendros nuosavybės.

Periodinio atsiskaitymo sąlyga

Be to, iki vedybų sutartyje gali būti numatyta periodinio atsiskaitymo sąlyga. Tai reiškia, kad yra atskiras turtas, taigi ir turtas, tačiau tos pajamos santuokos metu turi būti dalijamos kasmet. Tai reiškia, kad santuokos metu kiekvienais metais reikia susitarti, kokie pinigai tais metais buvo uždirbti ir kokie nauji daiktai kam priklauso. Išsiskyrus, todėl tokiu atveju reikia padalyti tik tų metų daiktus ir pinigus. Tačiau praktikoje sutuoktiniai dažnai neatsiskaito kasmet santuokos metu. Dėl to skyrybų metu visus santuokos metu nupirktus ar gautus pinigus ir daiktus vis tiek tenka padalyti. Kadangi vėliau sunku nustatyti, kada buvo įgytas turtas, dėl to dažnai kyla diskusijų skyrybų metu. Todėl, jei į ikivedybinę sutartį įtraukta periodinio atsiskaitymo sąlyga, svarbu iš tikrųjų atlikti padalijimą kasmet.

Galutinė atsiskaitymo sąlyga

Galiausiai į ikivedybinę sutartį galima įtraukti galutinę apskaičiavimo sąlygą. Tai reiškia, kad išsituokus visas turtas, tinkamas atsiskaityti, bus padalytas taip, lyg būtų turto bendrija. Ikivedybinėje sutartyje dažnai taip pat nurodoma, kuris turtas patenka į šią taikos sutartį. Pavyzdžiui, galima susitarti, kad tam tikras turtas priklauso vienam iš sutuoktinių ir su juo nereikia atsiskaityti arba bus atsiskaitoma tik su tuo turtu, įgytu santuokos metu. Turtas, kuriam taikoma susitarimo sąlyga, po santuokos nutraukimo bus padalintas per pusę.

Ar norėtumėte patarimo dėl skirtingų santuokinio turto sutarčių tipų? O gal jums reikia teisinių patarimų dėl skyrybų? Tada susisiekite Law & More. Mūsų šeimos teisininkai mielai jums padės!

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.