Prevencinė globa: kada tai leidžiama?

Prevencinė globa: kada tai leidžiama?

Ar policija tave sulaikė dienomis ir ar dabar įdomu, ar tai daroma griežtai knygoje? Pavyzdžiui, dėl to, kad abejojate jų veiksmų teisėtumu arba kad manote, kad trukmė buvo per ilga. Visiškai normalu, kad jums ar jūsų draugams ir šeimos nariams kyla klausimų apie tai. Žemiau mes jums pasakysime, kada teisminės institucijos gali nuspręsti sulaikyti įtariamąjį nuo arešto iki įkalinimo ir kokie galimi terminai.

Prevencinė globa: kada tai leidžiama?

Suėmimas ir tardymas

Jei esate areštuotas, tai yra todėl, kad yra / buvo įtarimas dėl nusikalstamos veikos. Esant tokiam įtarimui, įtariamasis kuo greičiau nuvežamas į policijos komisariatą. Ten patekęs jis arba ji sulaikoma apklausai. Maksimali leidžiama trukmė - 9 valandos. Tai yra sprendimas, kurį gali priimti pats (pagalbinis) pareigūnas ir jam nereikia teisėjo leidimo.

Prieš manydami, kad areštas yra ilgesnis nei leidžiama: laikas tarp 12.00 ir 09 val. neskaičiuojamas devynių valandų link. Pavyzdžiui, jei įtariamasis sulaikomas apklausai 11 val., Tarp 00 ir 11.00 val. Praeis viena valanda ir laikotarpis vėl nebus pradėtas iki kitos dienos 12 val. Devynių valandų laikotarpis baigiasi kitą dieną 00:09

Sulaikymo apklausai laikotarpiu pareigūnas turi pasirinkti: jis gali nuspręsti, kad įtariamasis gali grįžti namo, tačiau kai kuriais atvejais jis taip pat gali nuspręsti, kad įtariamasis turėtų būti suimtas.

Apribojimai

Jei sulaikant jums nebuvo leista susisiekti su kuo nors kitu, išskyrus jūsų advokatą, tai susiję su prokuroro galia nustatyti ribojančias priemones. Prokuroras gali tai padaryti nuo įtariamojo arešto momento, jei tai atitinka tyrimo interesus. Tai saistoma ir įtariamojo advokatui. Tai reiškia, kad kai advokatui paskambina, pavyzdžiui, įtariamojo artimieji, jam neleidžiama skelbti jokių pranešimų, kol nebus panaikinti apribojimai. Advokatas gali bandyti pasiekti pastarąjį pateikdamas prieštaravimo dėl apribojimų pranešimą. Paprastai šis prieštaravimas sprendžiamas per savaitę.

Laikinas sulaikymas

Prevencinė globa yra prevencinės globos etapas nuo kardomojo kalinimo iki egzaminuojančio teisėjo globos. Tai reiškia, kad įtariamasis sulaikomas, kol vyksta baudžiamasis procesas. Ar jums buvo paskirta kardomoji priemonė - suėmimas? Tai neleidžiama visiems! Tai leidžiama tik tada, kai padaromos nusikalstamos veikos, konkrečiai išvardytos įstatymuose, jei yra rimtas įtarimas dėl dalyvavimo nusikalstamoje veikoje, taip pat yra rimtų priežasčių laikyti asmenį ilgesniam prevenciniam areštui. Prevencinę globą įstatymai reglamentuoja 63 ir paskesniuose straipsniuose. Tiksliai, kiek turi būti įrodymų šiam rimtam įtarimui, įstatymai ar teismų praktika plačiau nepaaiškina. Teisinių ir įtikinamų įrodymų bet kuriuo atveju nereikia. Turi būti didelė tikimybė, kad įtariamasis yra susijęs su nusikaltimu.

Globa

Prevencinė globa pradedama nuo kardomosios priemonės. Tai reiškia, kad įtariamasis gali būti sulaikytas ne ilgiau kaip tris dienas. Tai maksimalus terminas, todėl tai nereiškia, kad įtariamasis tris dienas po kardomosios priemonės skyrimo visada bus toli nuo namų. Sprendimą dėl įtariamojo kardomosios priemonės skyrimo priima ir prokuroras (pavaduotojas) ir tam nereikia teisėjo leidimo.

Įtariamajam dėl visų įtarimų negali būti skiriama kardomoji priemonė. Įstatyme yra trys galimybės:

  1. Prevencinė globa yra įmanoma įtariant nusikalstamą veiką, už kurią numatyta maksimali laisvės atėmimo bausmė - ketveri ir daugiau metų.
  2. Sulaikymas dėl kardomosios priemonės yra galimas dėl kelių konkrečiai išvardytų nusikalstamų veikų, tokių kaip grasinimas (Baudžiamojo kodekso 285 str. 1 d.), Grobstymas (Baudžiamojo kodekso 321 str.), Derybos dėl kaltės (Baudžiamojo kodekso 417 bis), mirtis ar kt. sunkus kūno sužalojimas vairuojant apsvaigus (BK 175 str. 2 d.) ir kt.
  3. Laikinas sulaikymas yra įmanomas, jei įtariamasis Nyderlanduose neturi nustatytos gyvenamosios vietos ir už nusikaltimą, kurį jis įtariamas padarius, gali būti skirta laisvės atėmimo bausmė.

Taip pat turi būti priežasčių, kodėl kažkas sulaikomas ilgiau. Laikinas sulaikymas gali būti taikomas tik tuo atveju, jei yra vienas ar keli Nyderlandų baudžiamojo proceso kodekso 67a straipsnyje nurodyti pagrindai, tokie kaip:

  • rimtas pavojus skrydžiui,
  • nusikaltimas, už kurį baudžiama laisvės atėmimu iki 12 metų,
  • - rizika pakartotinai padaryti nusikalstamą veiką, už kurią numatyta laisvės atėmimo bausmė, neviršijanti 6 metų, arba
  • anksčiau teistas mažiau nei prieš 5 metus už konkrečiai įvardytus nusikaltimus, tokius kaip užpuolimas, grobstymas ir kt.

Jei yra tikimybė, kad įtariamojo paleidimas gali sužlugdyti ar sutrukdyti atlikti policijos tyrimą, greičiausiai bus pasirenkama įtariamoji sulaikyti prevenciškai.

Kai praeis trys dienos, pareigūnas turi keletą galimybių. Pirmiausia jis gali išsiųsti įtariamąjį namo. Jei tyrimas dar nebaigtas, pareigūnas gali vieną kartą nuspręsti pratęsti sulaikymo laikotarpį daugiausiai tris kartus per 24 valandas. Praktiškai šis sprendimas vargu ar kada priimamas. Jei pareigūnas mano, kad tyrimas yra pakankamai aiškus, jis gali paprašyti egzaminuojančio magistrato įtariamąjį sulaikyti.

Sulaikymas

Pareigūnas užtikrina, kad bylos kopija pasiektų nagrinėjantį teisėją ir advokatą, ir prašo jį nagrinėjančio teisėjo sulaikyti įtariamąjį keturiolikai dienų. Įtariamasis atvežamas iš policijos komisariato į teismą ir jį išklauso teisėjas. Taip pat dalyvauja advokatas, kuris gali kalbėti įtariamojo vardu. Posėdis nėra viešas.

Egzaminuojantis teisėjas gali priimti tris sprendimus:

  1. Jis gali nuspręsti, kad pareigūno reikalavimas turėtų būti patenkintas. Tada įtariamasis visam laikui nuvežamas į areštinę keturiolika dienų;
  2. Jis gali nuspręsti, kad pareigūno ieškinys turėtų būti atmestas. Tada įtariamajam dažnai leidžiama nedelsiant grįžti namo.
  3. Jis gali nuspręsti patenkinti prokuroro reikalavimą, tačiau įtariamajam sustabdyti prevencinę kardomąją priemonę. Tai reiškia, kad nagrinėjantis teisėjas sudaro susitarimus su įtariamuoju. Kol jis laikosi sudarytų susitarimų, jam nereikia praleisti teisėjo paskirtų keturiolikos dienų.

Ilgesnis sulaikymas

Paskutinė prevencinės arešto dalis yra ilgalaikis sulaikymas. Jei prokuroras mano, kad įtariamasis turėtų likti areštinėje net ir po keturiolikos dienų, jis gali prašyti teismo sulaikyti. Tai įmanoma daugiausia devyniasdešimt dienų. Trys teisėjai įvertina šį prašymą, o įtariamasis ir jo advokatas išklausomi prieš priimant sprendimą. Vėlgi yra trys variantai: leisti, atmesti arba leisti kartu su suspensija. Prevencinė globa gali būti sustabdyta dėl asmeninių įtariamojo aplinkybių. Visuomenės interesai tęsti prevencinę globą visada yra lyginami su įtariamojo išlaisvinimo interesais. Priežastys, dėl kurių taikoma sustabdymas, gali būti vaikų priežiūra, darbo ir (arba) studijų sąlygos, finansiniai įsipareigojimai ir tam tikros priežiūros programos. Prevencinės globos sustabdymas gali būti susijęs su tokiomis sąlygomis kaip draudimas gatvėje ar susisiekimas, paso atidavimas, bendradarbiavimas atliekant tam tikrus psichologinius ar kitokius tyrimus ar probacijos tarnybą ir galbūt sumokant užstatą. 

Praėjus maksimaliam 104 dienų laikotarpiui iš viso byla turi būti nagrinėjama. Tai dar vadinama pro forma bylos nagrinėjimu. Pro forma posėdyje teisėjas gali nuspręsti, ar įtariamasis turėtų būti prevenciškai kalinamas ilgesnį laiką, visada daugiausia 3 mėnesius.

Ar perskaičius šį straipsnį vis dar kyla klausimų apie prevencinę globą? Tada susisiekite Law & More. Mūsų teisininkai turi daug baudžiamosios teisės patirties. Esame pasirengę atsakyti į visus jūsų klausimus ir mielai pasisakysime už jūsų teises, jei būsite įtariamas nusikalstama veika.

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.