Išankstinio sprendimo areštas

Išankstinio sprendimo areštas

Išankstinis areštas: laikinas užstatas nemokančios šalies atveju

Išankstinis areštas gali būti laikomas konservatyvia, laikina arešto forma. Išankstinis areštas gali padėti užtikrinti, kad skolininkas neatsikratys savo daiktų prieš tai, kai kreditorius gali kreiptis į teismą dėl arešto pagal arešto aktą, dėl kurio teisėjas privalo išduoti vykdomąjį raštą. Priešingai, nei dažnai manoma, priekabiavimas dėl prietarų būtent ir nereiškia, kad ieškinys bus patenkintas iš karto. Išankstinis areštas yra plačiai naudojama priemonė, kuri taip pat gali būti naudojama kaip svertas skolininkui susikurti ir priversti jį sumokėti. Palyginti su kitomis šalimis, prekių pritvirtinimas Nyderlanduose yra gana paprastas. Kaip prekės gali būti areštuojamos, prisiimant išankstinį nusistatymą, ir kokios yra pasekmės?

Išankstinio sprendimo areštas

Išankstinio sprendimo areštas

Kai asmuo nori sulaikyti prekes pridedant išankstinį nusistatymą, jis turės pateikti prašymą pirminiam pagalbos teisėjui. Ši programa turės atitikti tam tikrus reikalavimus. Pvz., Prašyme turi būti nurodytas pageidaujamo arešto pobūdis, informacija, kuria teise pasinaudojama (pavyzdžiui, nuosavybė ar teisė į žalos atlyginimą) ir suma, už kurią kreditorius nori areštuoti skolininko prekes. Teisėjas, nusprendęs dėl prašymo, neatlieka išsamių tyrimų. Atlikti tyrimai yra trumpi. Tačiau prašymas dėl išankstinio sprendimo arešto bus patvirtintas tik tada, kai bus galima įrodyti, kad yra pagrįstas nuogąstavimas, jog skolininkas ar trečioji šalis, kuriai priklauso prekės, atsikratys prekių. Iš dalies dėl šios priežasties skolininkas nėra informuojamas apie prašymą dėl teismo sprendimo arešto; priepuolis bus netikėtas.

Tuo metu, kai paraiška bus patvirtinta, pagrindinė byla, susijusi su ieškiniu, kuriam taikomas išankstinio įsiskolinimo priedas, turės būti pradėta per teisėjo nustatytą laikotarpį, kuris yra mažiausiai 8 dienos nuo prašymo dėl išankstinio nusistatymo priėmimo patvirtinimo momento. . Paprastai teisėjas nustato šį terminą 14 dienų. Apie areštą skolininkui pranešama antstolio jam įteiktu pranešimu apie areštą. Paprastai areštas liks galioti tol, kol nebus gautas vykdomasis raštas. Gavus šį raštą, išankstinis areštas paverčiamas areštu pagal vykdomąjį raštą, o kreditorius gali reikalauti areštuotų skolininko daiktų. Teisėjui atsisakius vykdyti vykdomąjį raštą, išankstinio arešto aktas baigsis. Pažymėtina tai, kad areštas iš anksto nereiškia, kad skolininkas negali parduoti pridedamų prekių. Tai reiškia, kad priedas liks prekėms, jei jos bus parduotos.

Kurias prekes galima konfiskuoti?

Visas skolininko turtas gali būti areštuotas. Tai reiškia, kad areštas gali būti vykdomas atsižvelgiant į atsargas, darbo užmokestį (uždarbį), banko sąskaitas, namus, automobilius ir kt. Pajamos gali būti areštuojamos. Tai reiškia, kad prekės (šiuo atveju pajamos) priklauso trečiajai šaliai (darbdaviui).

Arešto panaikinimas

Taip pat gali būti atšauktas skolininko prekių areštas. Pirma, taip gali nutikti, jei pagrindinės bylos teismas nusprendžia, kad areštas turėtų būti panaikintas. Suinteresuotoji šalis (paprastai skolininkas) taip pat gali prašyti panaikinti areštą. Priežastis gali būti ta, kad skolininkas pateikia alternatyvų užstatą, kad atlikus apibendrinus patikrinimą paaiškėja, kad areštas nereikalingas arba kad buvo padaryta procedūrinė, formali klaida.

Išankstinio nusistatymo trūkumai

Nepaisant to, kad išankstinio nusistatymo areštas atrodo puikus pasirinkimas, taip pat turės būti atsižvelgiama į tai, kad gali būti padaromos pasekmės, kai prašoma išankstinio nusistatymo arešto per švelniai. Tuo metu, kai pagrindinėje byloje reikalavimas, kuriam taikoma išankstinė nuostata, yra atmestas, kreditorius, pateikęs nutartį dėl arešto, bus atsakingas už skolininko patirtą žalą. Be to, išankstinio arešto aktai kainuoja pinigus (pagalvokite apie antstolių mokesčius, teismo mokesčius ir advokato mokesčius), kuriuos ne visas skolininkas grąžins. Be to, kreditorius visada rizikuoja, kad nebus ko reikalauti, pavyzdžiui, dėl to, kad areštuotame turte yra hipoteka, viršijanti jo vertę ir turinti prioritetą vykdant, arba - areštuojant banko sąskaitą - dėl to, kad ten yra nėra pinigų skolininko banko sąskaitoje.

Susisiekite su mumis

Jei turite daugiau klausimų ar komentarų, perskaitę šį straipsnį, susisiekite su p. Maxim Hodak, advokatas Law & More per maxim.hodak@lawandmore.nl arba p. Tomas Meevisas, advokatas Law & More per tom.meevis@lawandmore.nl arba skambinkite mums telefonu +31 (0) 40-3690680.

Law & More