Olandijos pilietybės įgijimas

Olandijos pilietybės įgijimas

Ar norite atvykti į Olandiją dirbti, mokytis ar apsistoti su šeima/partneriu? Leidimas gyventi gali būti išduotas, jei turite teisėtą buvimo tikslą. Imigracijos ir natūralizacijos tarnyba (IND) išduoda leidimus gyventi laikinai ir nuolat, priklausomai nuo jūsų situacijos.

Nepertraukiamai legaliai pragyvenus Nyderlanduose bent penkerius metus, galima kreiptis dėl leidimo nuolat gyventi. Jei tenkinamos kai kurios papildomos griežtos sąlygos, netgi galima kreiptis dėl Nyderlandų pilietybės natūralizacijos būdu. Natūralizacija yra sudėtinga ir brangi prašymo pateikimo procedūra, teikiama savivaldybei. Procedūra gali trukti nuo vienerių iki dvejų metų. Šiame tinklaraštyje aptarsiu, kokias sąlygas, be kita ko, turite atitikti, norėdami kreiptis dėl natūralizacijos.

Atsižvelgiant į sudėtingą procedūros pobūdį, patartina samdyti teisininką, kuris padėtų jums atlikti procesą ir sutelktų dėmesį į jūsų konkrečią ir individualią situaciją. Juk neigiamo sprendimo atveju didelio paraiškos mokesčio neatgausite.

Natūralizacija

Sąlygos

Natūralumo įgijimas reikalauja, kad jums būtų 18 metų ar vyresni ir 5 ar daugiau metų nepertraukiamai gyventumėte Nyderlanduose, turėdami galiojantį leidimą gyventi. Šiuo metu, kai kreipiatės dėl natūralizacijos, svarbu, kad turėtumėte vieną iš toliau nurodytų leidimų gyventi:

  • Leidimas gyventi prieglobstis neterminuotas arba įprastas neterminuotas;
  • ES leidimas ilgalaikiam gyventojui gyventi;
  • Terminuotas leidimas gyventi su nelaikino buvimo tikslu;
  • Sąjungos piliečio šeimos nario gyvenamosios vietos dokumentas;
  • ES, EEE arba Šveicarijos šalies pilietybė; arba
  • Gyvenamosios vietos dokumentas 50 straipsnis Išstojimo susitarimas „Brexit“ (ES išstojimo susitarimas) JK piliečiams ir jų šeimos nariams.

Norint gauti teigiamą rezultatą, taip pat svarbu, kad nekeltumėte pavojaus Nyderlandų viešajai tvarkai ar nacionaliniam saugumui. Galiausiai, jei įmanoma, turėtumėte būti pasirengę atsisakyti dabartinės pilietybės, nebent galite remtis atleidimo pagrindu.

Be to, nors yra amžiaus cenzas, tam tikromis sąlygomis jūsų vaikai gali natūralizuotis su jumis.

Reikalingi dokumentai

Norėdami kreiptis dėl Nyderlandų pilietybės, be galiojančio leidimo gyventi ar kito teisėto gyvenimo įrodymo, turite turėti galiojantį asmens tapatybės dokumentą, pvz., pasą. Taip pat reikia pateikti gimimo liudijimą iš kilmės šalies. Taip pat reikalaujama pateikti integracijos diplomą, kitą integraciją patvirtinantį dokumentą arba (dalinio) atleidimo ar atleidimo nuo integracijos reikalavimo įrodymą.

Savivaldybė naudosis Basisregistratie Personen (BRP), kad patikrintų, kiek laiko jūs faktiškai gyvenote Nyderlanduose.

Prašymas

Dėl natūralizacijos reikėtų kreiptis į savivaldybę. Turėtumėte būti pasirengę atsisakyti dabartinės pilietybės, jei įmanoma – teigiamo sprendimo atveju.

IND turi 12 mėnesių nuspręsti dėl jūsų prašymo. IND laiške bus nurodytas laikotarpis, per kurį jie priims sprendimą dėl jūsų paraiškos. Sprendimo priėmimo laikotarpis prasideda sumokėjus paraiškos mokestį. Gavus teigiamą sprendimą, reikia imtis tolesnių veiksmų, kad iš tikrųjų įgytų Nyderlandų pilietybę. Jei sprendimas yra neigiamas, per 6 savaites galite nesutikti su sprendimu.

Pasirinkimo procedūra

Olandijos pilietybę galima įgyti lengviau ir greičiau, būtent pasirenkant. Daugiau informacijos apie tai rasite mūsų tinklaraštyje apie pasirinkimo procedūrą.

Susisiekite su mumis

Turite klausimų dėl imigracijos teisės, ar norėtumėte, kad padėtume jums su prašymu gauti natūralizaciją? Tada nedvejodami susisiekite su advokate Aylin Selamet Law & More at aylin.selamet@lwandmore.nl arba Ruby van Kersbergen, advokatas adresu Law & More at ruby.van.kersbergen@lwandmore.nl arba skambinkite mums +31 (0)40-3690680.

Law & More