Pranešimas apie numatytąjį pavyzdį

Pranešimas apie numatytąjį pavyzdį

Kas yra pranešimas apie įsipareigojimų neįvykdymą?

Deja, pakankamai dažnai nutinka taip, kad sutarties šalis nevykdo savo įsipareigojimų arba neįvykdo to laiku ar tinkamai. A pranešimas apie įsipareigojimų nevykdymą suteikia šiai šaliai dar vieną galimybę (tinkamai) įvykdyti per protingą laikotarpį. Pasibaigus laiške nurodytam protingam terminui, skolininkas yra numatytasis. Pavyzdžiui, įsipareigojimų nevykdymas reikalingas norint nutraukti sutartį arba reikalauti atlyginti žalą. Atsižvelgiant į aplinkybes, įsipareigojimų nevykdymas gali būti nereikalingas. Pavyzdžiai: situacijos, kai pasirodymas visam laikui neįmanomas, pavyzdžiui, fotografas, kuris nepasirodo vestuvėse.

Numatytasis be įspėjimo?

Kai kuriais atvejais įsipareigojimų nevykdymas įvyksta nepranešus apie įsipareigojimų nevykdymą, pavyzdžiui, jei įsipareigojimams įvykdyti buvo nustatytas lemtingas terminas.

Oficialaus įspėjimo laiško pavyzdys

Galite naudoti toliau pateiktą laiško pavyzdį, kad paskelbtumėte, kad jūsų susitariančioji šalis nevykdo įsipareigojimų. Tačiau kiekviena situacija yra skirtinga; todėl laišką turėsite užpildyti patys ir galiausiai atsakysite už jo turinį. Nepamirškite išsiųsti laiško registruotu paštu ir išsaugoti visus reikalingus įrodymus (kopiją, siuntimo įrodymą ir kt.).

[Miestas/kaimas, kuriame rašote laišką], [data]

Tema: Pranešimas apie įsipareigojimų neįvykdymą

Dear Sir / Madam,

Su jumis [data] sudariau [pridedama] sutartį [sąskaitos faktūros numerį galima pridėti skliausteliuose, jei reikia]. [Jūs / įmonės pavadinimas] nesilaikė susitarimo.

Sutartis įpareigoja [jūs/įmonės pavadinimas] [paaiškinti įsipareigojimų, kurių šalis neįvykdė. Atlikite tai šiek tiek visapusiškai, bet nesileiskite per daug detalių].

Pripažinsiu, kad neįvykdote įsipareigojimų ir siūlau dar vieną galimybę (tinkamai) įvykdyti per 14 (keturiolika) darbo dienų nuo dienos [atsižvelgiant į aplinkybes, terminą galite koreguoti; įstatymas reikalauja protingo termino]. Pasibaigus nustatytam terminui, įsipareigojimų nevykdymas prasideda ir būsiu priverstas imtis teisinių veiksmų. Tada taip pat reikalauju įstatyminių palūkanų ir bet kokių neteisminių išieškojimo išlaidų ir žalos atlyginimo.

Pagarbiai,

[Jūsų vardas ir parašas]

[Įsitikinkite, kad jūsų adresas nurodytas laiške].

Ieškote daugiau nei oficialaus pranešimo pavyzdžio?

Turėtumėte žinoti, kad aukščiau pateiktas oficialus pranešimas yra paprastas ir tinka ne kiekvienai situacijai. Ar norėtumėte padėti parengti pranešimą apie įsipareigojimų nevykdymą ar būti visiškai atleistas nuo šios užduoties? Ar norėtumėte sužinoti, ar ir nuo kada galite reikalauti įstatymų nustatytų palūkanų ir žalos atlyginimo? Ar jums reikia paaiškinimo, ar būtina siųsti pranešimą apie įsipareigojimų nevykdymą, ar abejojate, ar jūsų situacijoje įsipareigojimų nevykdymas yra būtinas? Tada nedvejokite ir susisiekite Law & More. Mūsų teisininkai yra ekspertai sutarčių teisė ir mielai jums padės išspręsti visus jūsų klausimus ir rūpesčius.  

Numatytosios raidės pavyzdys

Law & More