Interneto sukčiai

Interneto sukčiai

Pastaraisiais metais suklestėjo internetas. Vis dažniau ir daugiau laiko praleidžiame internetiniame pasaulyje. Atsiradę internetinės banko sąskaitos, mokėjimo galimybės, prekyvietės ir mokėjimo užklausos, mes vis dažniau internetu tvarkome ne tik asmeninius, bet ir finansinius reikalus. Tai dažnai išdėstoma vienu mygtuko paspaudimu. Internetas mums atnešė labai daug. Tačiau neturėtume klysti. Internetas ir jo sparti plėtra ne tik suteikia patogumų, bet ir kelia pavojų. Galų gale interneto sukčiai slypi laukime.

Kiekvieną dieną milijonai žmonių perka ir parduoda vertingas prekes internete. Paprastai viskas klostosi gerai ir kaip tikėtasi abiem pusėms. Tačiau per dažnai šalis pažeidžia abipusį pasitikėjimą ir, deja, susiklosto tokia situacija: jūs mokate pagal susitarimus, bet tada nieko negaunate arba esate įtikinamas išsiųsti savo produktą iš anksto, bet tada niekada negaunate mokėjimo. Abu atvejai gali būti sukčiai. Tai yra labiausiai paplitusi ir gerai žinoma interneto apgavysčių forma. Ši forma dažniausiai pasireiškia internetinėse prekybos vietose, tokiose kaip „eBay“, taip pat skelbimuose socialinėje žiniasklaidoje, tokiuose kaip „Facebook“. Be to, ši interneto sukčiavimo forma susijusi su atvejais, kai yra nesąžininga internetinė parduotuvė, vadinamoji padirbtų prekių parduotuvė.

Interneto sukčiai

Tačiau interneto sukčiavimai apima ne tik „eBay“ atvejus. Kai naudojate tam tikrą programą savo kompiuteryje, internetinis sukčiavimas gali įvykti kitaip. Asmuo, apsimetęs tos programos įmonės darbuotoju, gali jus įtikinti, kad programa yra pasenusi ir kad ji kelia tam tikrą saugumo riziką jūsų kompiuteriui, kai to visai nėra. Vėliau toks „darbuotojas“ siūlo jums įsigyti naują programą už prieinamą kainą. Jei sutiksite ir sumokėsite, „darbuotojas“ informuos jus, kad mokėjimas, deja, nebuvo sėkmingas, ir jūs turite sumokėti dar kartą. Nors visi mokėjimai buvo atlikti teisingai ir pinigai buvo gauti kelis kartus už tą pačią „programą“, vadinamasis „darbuotojas“ tęs šį triuką tol, kol mokėsite toliau. Tą patį triuką galite patirti ir „klientų aptarnavimo striukėje“.

Apgaulė

Už sukčiavimą baudžiama pagal Nyderlandų baudžiamojo kodekso 326 straipsnį. Tačiau ne kiekvieną situaciją galima priskirti tokiai sukčiai. Būtina, kad jūs, kaip auka, būtumėte suklaidintas, kad perduotumėte prekę ar pinigus. Apgaulė gali kilti, jei šalis, su kuria bendravote, pasinaudojo netikru vardu ar pareigomis. Tokiu atveju pardavėjas prisistato esąs patikimas, o jo kontaktiniai duomenys visai nėra teisingi. Apgaulę taip pat gali sudaryti triukai, tokie kaip anksčiau aprašyti. Galiausiai įmanoma, kad apgaulės kontekste kalbama apie fikcijų pynimą, kitaip tariant, apie melo kaupimąsi. Taigi vien prekių, už kurias sumokėta, nepristatymo nepakanka sukčiavimui priimti ir tai tiesiogiai negali lemti pardavėjo įsitikinimo.

Todėl tam tikromis aplinkybėmis gali būti, kad jaučiatės sukčiai, tačiau apie sukčiavimą, kaip apibrėžta Baudžiamojo kodekso 326 straipsnyje, nėra nė kalbos. Vis dėlto gali būti, kad jūsų atveju civilinė teisė yra atsakinga už „sukčių“ kovą su atsakomybe. Atsakomybė gali kilti įvairiais būdais. Dvi dažniausiai žinomos yra deliktinė ir sutartinė atsakomybė. Jei nesudarėte sutarties su „sukčiumi“, galite pasikliauti pirmąja atsakomybės forma. Tai yra atvejis, kai kalbama apie neteisėtą veiką, veika gali būti priskirta kaltininkui, jūs patyrėte žalą ir ši žala yra nagrinėjamos veikos rezultatas. Jei šios sąlygos bus įvykdytos, gali atsirasti reikalavimas ar pareiga kompensuoti.

Sutartinė atsakomybė paprastai taikoma „eBay“ byloms. Juk jūs sudarėte susitarimus pagal gėrį. Jei kita šalis nevykdo savo įsipareigojimų pagal susitarimą, ji gali padaryti sutarties pažeidimą. Pažeidę sutartį, galite reikalauti įvykdyti sutartį arba kompensuoti. Taip pat protinga suteikti kitai šaliai paskutinę galimybę (terminą) grąžinti pinigus arba išsiųsti prekę pranešimu apie įsipareigojimų nevykdymą.

Norėdami iškelti civilinę bylą, turite žinoti, kas yra būtent „sukčius“. Civiliniame procese taip pat turite pasitelkti advokatą. Law & More turi teisininkų, kurie yra ir baudžiamosios, ir civilinės teisės ekspertai. Ar atpažįstate save vienoje iš anksčiau aprašytų situacijų, ar norite sužinoti, ar esate sukčiaus auka, ar turite kokių nors klausimų apie sukčiavimą? Prašome susisiekti su Law & More. Mūsų advokatai ne tik mielai teikia jums patarimus, bet, jei pageidauja, taip pat padeda jums baudžiamosiose ar civilinėse bylose.

Law & More