Nyderlandai: kažkas gavo pasą be…

Pirmą kartą Nyderlanduose kažkas gavo pasą be lyties pažymėjimo. Ponia Zeegers nesijaučia kaip vyras ir nesijaučia kaip moteris. Anksčiau šiais metais Limburgo teismas nusprendė, kad lytis yra ne seksualinių savybių, bet lytinės tapatybės dalykas. Todėl ponia Zeegers yra pirmasis asmuo, pase gavęs neutralų „X“ ženklą. Šis „X“ ženklas pakeičia raidę „V“, kuri anksčiau nurodė jos lytį.

Ponia Zeegers kovą dėl lyčių požiūriu neutralaus paso pradėjo prieš dešimt metų:

Teiginys „moteris“ nesijautė teisus. Žvelgiant į natūralią tikrovę, teisinga iškreipta tikrovė nėra teisinga. Gamta padarė mane šioje žemėje neutralią “.

Tai, kad Zeegers pase gavo „X“, dar nereiškia, kad visi gali gauti „X“. Kiekvienas, kuris nenori pase turėti „M“ ar „V“, turės tai atskirai įgyvendinti teisme.

https://nos.nl/artikel/2255409-geen-m-of-v-maar-x-eerste-genderneutrale-paspoort-uitgereikt.html

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.