Noriu paimti! Vaizdas

Noriu paimti!

Pristatėte didelį pristatymą vienam iš savo klientų, bet pirkėjas nesumoka mokėtinos sumos. Ką tu gali padaryti? Tokiais atvejais galite konfiskuoti pirkėjo prekes. Tačiau tai priklauso nuo tam tikrų sąlygų. Be to, yra įvairių priepuolių tipų. Šiame tinklaraštyje perskaitysite viską, ką reikia žinoti apie savo skolininkų areštą.

Prevencinis prieš vykdomąjį priedą

Galime atskirti du poėmių tipus – prevencinį ir vykdomąjį. Išankstinio teismo sprendimo arešto atveju kreditorius gali laikinai areštuoti prekes, kad įsitikintų, jog skolininkas vis tiek turės pakankamai pinigų skolai sumokėti vėliau. Paskyrus prevencinį areštą, kreditorius turi iškelti bylą, kad teismas galėtų priimti sprendimą dėl konflikto, kurio pagrindu areštuotas. Šie procesai taip pat vadinami bylos nagrinėjimu iš esmės. Paprasčiau tariant, kreditorius sulaiko skolininko turtą, kol teisėjas priims sprendimą iš esmės. Todėl iki to laiko prekės negali būti parduodamos. Kita vertus, vykdomajame arešte prekės areštuojamos siekiant jas parduoti. Tada pardavimo pajamos naudojamos skolai padengti.

Prevencinis priepuolis

Abi priepuolio formos taip pat neleidžiamos. Norėdami pridėti išankstinį sprendimą, turite gauti laikinųjų draudimų teisėjo leidimą. Šiuo tikslu jūsų advokatas turi pateikti teismui prašymą. Šiame prašyme taip pat turi būti nurodyta, kodėl norite pridėti išankstinio sprendimo priedą. Turi būti pasisavinimo baimė. Teismui davus leidimą, skolininko turtas gali būti areštuotas. Čia svarbu, kad kreditoriui nebūtų leista savarankiškai areštuoti prekių, o tai būtų daroma per antstolį. Po to kreditorius turi keturiolika dienų pradėti bylos nagrinėjimą iš esmės. Išankstinio teismo sprendimo arešto pranašumas yra tas, kad kreditorius neturi baimintis, kad jei skola bus priteista teisme išnagrinėjus bylą iš esmės, skolininkui nebeliks pinigų skolai sumokėti.

Vykdomasis priepuolis

Jei areštas vykdomas, būtinas vykdomasis dokumentas. Paprastai tai apima teismo įsakymą arba sprendimą. Todėl, norint gauti vykdomąjį raštą, dažnai būtina, kad procesas teisme jau būtų atliktas. Jei turite vykdomąjį dokumentą, galite paprašyti teismo antstolio jį įteikti. Tai darydamas antstolis atvyks pas skolininką ir duos nurodymą sumokėti skolą per tam tikrą laikotarpį (pavyzdžiui, per dvi dienas). Jeigu skolininkas per šį terminą neatsiskaito, teismo antstolis gali vykdyti viso skolininko turto areštą. Tada antstolis šias prekes gali parduoti vykdomosiose aukcione, po kurių gautos lėšos atitenka kreditoriui. Taip pat gali būti areštuota skolininko banko sąskaita. Žinoma, varžytynių šiuo atveju nereikia, tačiau pinigus antstoliui sutikus galima pervesti tiesiai kreditoriui.

Law & More