Buvęs partneris, turintis teisę į išlaikymą, nenori dirbti – įvaizdis

Buvęs partneris, turintis teisę į išlaikymą, nenori dirbti

Nyderlanduose išlaikymas yra finansinis įnašas padengiant buvusio partnerio ir visų vaikų po skyrybų pragyvenimo išlaidas. Tai suma, kurią gaunate arba turite mokėti kas mėnesį. Jei neturite pakankamai pajamų išlaikyti save, turite teisę į alimentus. Jei turite pakankamai pajamų, kad išlaikytumėte save, bet jūsų buvęs partneris neturi, jums gali tekti mokėti alimentus. Atsižvelgiama į gyvenimo lygį santuokos metu. Sutuoktinio parama skiriama atsižvelgiant į teisę turinčios šalies poreikį ir įpareigotos šalies finansinį pajėgumą. Praktiškai tai dažnai būna šalių diskusijų objektas. Gali būti, kad jūsų buvęs partneris reikalauja alimentų, kol jis ar ji iš tikrųjų patys dirba. Jums gali pasirodyti, kad tai yra labai neteisinga, bet ką galite padaryti tokiu atveju?

Sutuoktinio parama

Asmuo, pretenduojantis į sutuoktinio paramą, turi sugebėti įrodyti, kad neturi arba yra nepakankamai pajamų, kad galėtų save išlaikyti ir kad taip pat negali tų pajamų gauti. Jei turite teisę į sutuoktinio paramą, pradžia yra ta, kad turite padaryti viską, kas jūsų galioje, kad apsirūpintumėte savimi. Ši pareiga kyla iš įstatymų ir dar vadinama pastangų prievole. Tai reiškia, kad tikimasi, jog buvęs partneris, turintis teisę į alimentus, ieškos darbo tuo laikotarpiu, kai gauna alimentus.

Dėl įpareigojimo stengtis praktiškai kyla daug ginčų. Įpareigotoji šalis dažnai mano, kad teisę turinti šalis gali taip dirbti ir gauti pajamų. Tai darydama įsipareigojusi šalis dažnai laikosi pozicijos, kad gavėjas turėtų sugebėti užsidirbti tiek pinigų, kad galėtų save išlaikyti. Siekdama paremti savo požiūrį, įpareigotoji šalis gali pateikti įrodymus, pavyzdžiui, apie mokymo kursą (-us), kurį (-iuos) baigė mokymas, ir turimas darbo vietas. Tokiu būdu įpareigotoji šalis bando aiškiai pasakyti, kad nereikės mokėti jokio išlaikymo arba bent jau kuo mažiau.

Iš teismų praktikos matyti, kad išlaikymo kreditoriaus pareiga stengtis susirasti darbą neturėtų būti vertinama lengvai. Išlaikymo kreditorius turi įrodyti ir pagrįsti, kad jis (ji) įdėjo pakankamai pastangų, kad sukurtų (daugiau) uždarbio pajėgumų. Taigi išlaikymo kreditorius turės įrodyti, kad jam trūksta. Tai, ką reiškia „parodyti“ ir „dėti pakankamai pastangų, yra vertinama praktiškai kiekvienu konkrečiu atveju.

Kai kuriais atvejais išlaikymo kreditorius negali būti laikomas šios pareigos. Tai gali būti susitarta, pavyzdžiui, skyrybų pakte. Galima pagalvoti ir apie tokią praktikoje susiklosčiusią situaciją: šalys yra išsiskyrusios, o vyras turi mokėti partnerio ir vaiko išlaikymą. Po 7 metų jis prašo teismo sumažinti alimentus, nes mano, kad moteris jau turėtų sugebėti save išlaikyti. Teismo posėdyje paaiškėjo, kad skyrybų metu pora susitarė, kad moteris kasdien rūpinsis vaikais. Abu vaikai turėjo sudėtingų problemų ir reikalavo intensyvios priežiūros. Moteris laikinai dirbo maždaug 13 valandų per savaitę. Kadangi ji turėjo mažai darbo patirties, iš dalies dėl rūpinimosi vaikais, jai nebuvo lengva rasti nuolatinį darbą. Todėl jos dabartinės pajamos buvo mažesnės už socialinės paramos lygį. Esant tokioms aplinkybėms, moteris negalėjo būti įpareigota visiškai įvykdyti savo pareigą stengtis ir išplėsti savo darbą, kad jai nebereikėtų pasikliauti sutuoktinio parama.

Aukščiau pateiktas pavyzdys rodo, kad įpareigotajai šaliai svarbu stebėti, ar gavėjas vykdo savo pareigą stengtis gauti pajamų. Jei įrodymai rodo priešingai arba turėtų būti kokių nors kitų įtarimų, kad nevykdoma pareiga gauti pajamas, gali būti protinga, jei įpareigotoji šalis pradeda teisminį procesą, kad išlaikymo prievolė būtų dar kartą išnagrinėta. Mūsų patyrę šeimos teisės advokatai mielai informuos jus apie jūsų poziciją ir padės jums tokiose bylose.

Ar turite klausimų dėl alimentų, ar norite kreiptis dėl alimentų, juos pakeisti ar nutraukti? Tada susisiekite su šeimos teisės advokatais Law & More. Mūsų teisininkai specializuojasi alimentų skaičiavime. Be to, mes galime jums padėti atliekant galimas išlaikymo procedūras. Advokatai Law & More yra asmeninės ir šeimos teisės srities ekspertai ir mielai padės jums šiame procese, galbūt kartu su partneriu.

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.