Olandijos papročiai

Draudžiamų produktų atsivežimo rizika ir pasekmės

Nyderlandų muitinės: draudžiamų produktų atvežimo į Nyderlandus rizika ir pasekmės

Lankantis svečioje šalyje lėktuvu, įprasta, kad oro uoste reikia pereiti muitinę. Asmenys, atvykstantys į Nyderlandus, turi praeiti muitinę, pavyzdžiui, Schipholio oro uoste arba Eindhoven Oro uostas. Dažnai pasitaiko, kad keleivių krepšiuose yra draudžiamų prekių, kurios vėliau tyčia arba dėl nežinojimo ar neatidumo patenka į Nyderlandus. Nepriklausomai nuo priežasties, šių veiksmų pasekmės gali būti sunkios. Nyderlanduose vyriausybė suteikė muitinei specialią teisę pačiai skirti baudžiamąsias ar administracines nuobaudas. Šie įgaliojimai buvo nustatyti Algemene Douanewet (Bendrajame muitinės įstatyme). Konkrečiai kokios sankcijos taikomos ir kokios griežtos šios sankcijos iš tikrųjų gali būti? Skaitykite čia!

„Algemene Douanetwet“

Apskritai Nyderlandų baudžiamoji teisė žino teritoriškumo principą. Nyderlandų baudžiamajame kodekse yra nuostata, kurioje teigiama, kad kodeksas taikomas visiems, padarantiems bet kokią nusikalstamą veiką Nyderlanduose. Tai reiškia, kad nusikaltimą padariusio asmens pilietybė ar gyvenamoji šalis nėra lemiami kriterijai. „Algemene Douanewet“ remiasi tuo pačiu principu ir yra taikomas konkrečioms muitinės situacijoms, vykstančioms Nyderlandų teritorijoje. Kai Algemene Douanewet nepateikia konkrečių taisyklių, galima remtis, be kita ko, Nyderlandų baudžiamojo kodekso („Wetboek van Strafrecht“) ir Bendrojo administracinio įstatymo („Algemene Wet Bestuursrecht“ arba „Awb“) bendrosiomis nuostatomis. Algemene Douanewet akcentuojamos baudžiamosios sankcijos. Be to, skiriasi situacijos, kai gali būti skiriamos skirtingos sankcijos.

Nyderlandų muitinės draudžiamų produktų atvežimo į Nyderlandus rizika ir pasekmės

Administracinė nuobauda

Gali būti skiriama administracinė nuobauda: kai prekės nepristatomos muitinei, kai nesilaikoma licencijos sąlygų, kai prekių nėra sandėlyje, kai nėra įforminami formalumai muitinės procedūroms į ES įvežtoms prekėms atlikti susitiko ir kai prekės laiku negavo muitinės paskirties vietos. Administracinė bauda gali siekti + - 300 EUR, -, o kitais atvejais - ne daugiau kaip 100% muitų sumos.

Baudžiamoji bausmė

Labiau tikėtina, kad tuo atveju, kai draudžiamos prekės pateks į Olandiją atvykus į oro uostą, bus skiriama baudžiamoji bausmė. Pavyzdžiui, baudžiamoji bausmė gali būti skiriama, kai prekės importuojamos į Nyderlandus, kurios pagal įstatymus negali būti importuojamos arba kurios buvo neteisingai deklaruotos. Išskyrus šiuos nusikalstamų veikų pavyzdžius, Algemene Douanewet aprašo daugybę kitų nusikalstamų veikų. Baudžiamoji bauda paprastai gali siekti maksimalų 8,200 82,000 EUR arba vengtinų muitų dydį, kai ši suma yra didesnė. Tyčinių veiksmų atveju didžiausia Algemene Douanewet skirta bauda gali siekti 20,500 XNUMX EUR arba vengtinų muitų sumą, kai ši suma yra didesnė. Kai kuriais atvejais Algemene Douanewet nustato laisvės atėmimo bausmę. Tokiu atveju veiksmai ar neveikimas gali būti vertinami kaip nusikaltimas. Kai Algemene Douanewet nenustato kalėjimo bausmės, o tik baudą, veikimas ar neveikimas gali būti laikomas nusikaltimu. Į Algemene Douanewet įtraukta maksimali laisvės atėmimo bausmė yra šešeri metai. Kai draudžiamos prekės importuojamos į Nyderlandus, bausmė gali būti ketverių metų bausmė. Bauda tokiu atveju negali viršyti XNUMX XNUMX EUR.

procedūros

  • Administracinė procedūra: administracinė procedūra skiriasi nuo baudžiamojo proceso. Atsižvelgiant į veikos sunkumą, administracinė procedūra gali būti paprasta arba sudėtingesnė. Atliekant veiksmus, už kuriuos gali būti skiriama mažesnė nei 340 EUR bauda, ​​procedūra paprastai bus paprasta. Pastebėjus pažeidimą, už kurį gali būti paskirta administracinė bauda, ​​apie tai pranešama suinteresuotam asmeniui. Pranešime pateikiamos išvados. Atliekant veiksmus, už kuriuos bauda gali būti didesnė nei 340 EUR, - reikia laikytis išsamesnės procedūros. Pirmiausia suinteresuotas asmuo turi gauti raštišką pranešimą apie ketinimą skirti administracinę baudą. Tai suteikia jam ar jai galimybę nesipriešinti baudai. Vėliau bus nuspręsta (per 13 savaičių) skirti baudą. Nyderlanduose per šešias savaites nuo sprendimo priėmimo gali prieštarauti administracinės įstaigos (inspektoriaus) sprendimui. Sprendimas bus persvarstytas per šešias savaites. Vėliau sprendimą taip pat galima priimti į teismą.
  • Baudžiamasis procesas: Kai bus nustatyta nusikalstama veika, bus surašytas oficialus pranešimas, kurio pagrindu gali būti priimamas baudžiamasis įsakymas. Kai išduodamas baudžiamasis įsakymas, kurio suma didesnė kaip 2,000 XNUMX EUR, pirmiausia reikia išklausyti įtariamąjį. Įtariamajam bus įteikta baudžiamojo įsakymo kopija. Inspektorius arba paskirtas pareigūnas nustato laiką, per kurį turi būti sumokėta bauda. Baudą galima susigrąžinti praėjus keturiolikai dienų nuo įtariamojo gavus baudžiamojo įsakymo nuorašą. Kai įtariamasis nesutinka su baudžiamuoju įsakymu, jis per dvi savaites gali pasipriešinti bausmei Nyderlandų prokuratūroje. Dėl to bus pakartotinai įvertinta byla, po kurios baudžiamasis įsakymas gali būti panaikintas, pakeistas arba gali būti kreiptasi į teismą. Tada teismas nuspręs, kas atsitiks. Sunkesniais atvejais oficialus pranešimas, nurodytas ankstesnės pastraipos pirmame sakinyje, pirmiausia turi būti išsiųstas prokurorui, kuris tada gali pasiimti bylą. Tada prokuroras taip pat gali nuspręsti grąžinti bylą inspektoriui. Nesumokėjus bausmės, gali būti skiriama laisvės atėmimo bausmė.

Baudų aukštis

Baudos gairės yra įtrauktos į Algemene Douanewet. Konkretų nuobaudų dydį nustato inspektorius arba paskirtas pareigūnas, arba prokuroras (pastarasis tik nusikalstamos veikos atveju), ir bus nustatytas baudžiamajame įsakyme (strafbeschikking) arba administraciniame sprendime (beschikking) ). Kaip aprašyta anksčiau, administracinėje įstaigoje galima pareikšti prieštaravimus dėl administracinio sprendimo („bezwaar maken“) arba pasipriešinti prokuroro vykdomajai bausmei. Po pastarojo pasipriešinimo teismas priims sprendimą šiuo klausimu.

Kaip skiriamos šios nuobaudos?

Baudžiamasis įsakymas arba administracinis sprendimas paprastai bus priimtas praėjus šiek tiek laiko po incidento, nes visa reikiama procedūrinė / administracinė veikla trunka, kai visa reikiama informacija išdėstoma popieriuje. Nepaisant to, pagal Nyderlandų įstatymus (ypač Nyderlandų baudžiamąjį įstatymą) yra žinomas reiškinys, kad esant tam tikroms aplinkybėms galėtų būti įmanoma nedelsiant sumokėti baudžiamąjį įsakymą. Puikus pavyzdys yra tiesioginis baudžiamųjų įsakymų mokėjimas už narkotikų laikymą Nyderlandų festivaliuose. Tačiau tai niekada nerekomenduojama, nes baudų mokėjimas iš karto reiškia kaltės pripažinimą ir sukelia daug galimų padarinių, pavyzdžiui, teistumą. Nepaisant to, rekomenduojama sumokėti baudą arba pasipriešinti jai per nurodytą laiką. Kai po kelių priminimų bauda vis dar nesumokėta, vienas asmuo paprastai skambina antstoliui, kad gautų sumą. Kai tai nepasiteisina, gali būti paskirta laisvės atėmimo bausmė.

Susisiekite su mumis

Jei turite daugiau klausimų ar komentarų, perskaitę šį straipsnį, susisiekite su p. Maxim Hodak, advokatas Law & More per maxim.hodak@lawandmore.nl arba p. Tomas Meevisas, advokatas Law & More per tom.meevis@lawandmore.nl arba skambinkite mums telefonu +31 (0) 40-3690680.

Law & More