Donoro sutartis: ką reikia žinoti? vaizdas

Donoro sutartis: ką reikia žinoti?

Yra keletas aspektų, susijusių su vaiko spermos donoro pagalba, pavyzdžiui, tinkamo donoro radimas ar apvaisinimo procesas. Kitas svarbus aspektas šiame kontekste yra teisiniai santykiai tarp šalies, norinčios pastoti apvaisinimo būdu, partnerių, spermos donoro ir vaiko. Tiesa, norint reguliuoti šiuos teisinius santykius nereikia donoro sutarties. Tačiau teisiniai santykiai tarp šalių yra teisiškai sudėtingi. Siekiant ateityje užkirsti kelią ginčams ir užtikrinti tikrumą visoms šalims, protinga, kad visos šalys sudarytų donorų susitarimą. Donoro sutartis taip pat užtikrina, kad būsimų tėvų ir spermos donorų susitarimai būtų aiškūs. Kiekvienas donoro susitarimas yra asmeninis susitarimas, tačiau svarbus susitarimas visiems, nes jame taip pat yra susitarimų dėl vaiko. Užfiksavus šias sutartis, taip pat bus mažiau nesutarimų dėl donoro vaidmens vaiko gyvenime. Be naudos, kurią gali suteikti donorų sutartis visoms šalims, šiame tinklaraštyje nuosekliai aptariama, ką reiškia donoro sutartis, kokia informacija joje nurodyta ir kokius konkrečius susitarimus galima joje sudaryti.

Kas yra donorų sutartis?

Donoro sutartis arba donoro sutartis yra sutartis, kurioje įrašomi numatomo tėvo (-ų) ir spermos donoro susitarimai. Nuo 2014 m. Nyderlanduose buvo išskirti du donorystės tipai: B ir C donorystė.

B donorystė reiškia, kad auką teikia klinikos donoras, nežinomas numatytiems tėvams. Tačiau šio tipo donorus klinikos registruoja fondo „Donorų duomenų dirbtinis apvaisinimas“. Dėl šios registracijos susilaukę vaikai vėliau turi galimybę sužinoti jo kilmę. Kai pastojęs vaikas sulaukia dvylikos metų, jis gali paprašyti pagrindinės informacijos apie šio tipo donorus. Pagrindiniai duomenys yra susiję, pavyzdžiui, su išvaizda, profesija, šeimos būkle ir charakterio bruožais, kuriuos donoras nurodė dovanojimo metu. Kai sumanytas vaikas sulaukia šešiolikos metų, jis taip pat gali paprašyti (kitų) šio tipo donorų asmens duomenų.

C donorystėkita vertus, reiškia, kad tai susiję su donoru, kuris yra žinomas numatytiems tėvams. Šio tipo donorai paprastai yra kažkas iš būsimų tėvų pažįstamų ar draugų rato arba kažkas, kurį patys būsimi tėvai rado internete. Pastaroji donorų rūšis taip pat yra donoras, su kuriuo paprastai sudaromos donoro sutartys. Didelis šio donoro tipo privalumas yra tas, kad numatyti tėvai žino donorą ir todėl jo ypatybes. Be to, nėra laukiančiųjų sąrašo, o apvaisinimas gali vykti greitai. Tačiau svarbu sudaryti labai gerus susitarimus su šio tipo donorais ir juos užfiksuoti. Donoro sutartyje gali būti iš anksto paaiškinta, jei kyla klausimų ar kyla neaiškumų. Jei kada turėtų būti teismo procesas, toks susitarimas retrospektyviai parodys, kokie susitarimai buvo sudaryti, kuriuos asmenys susitarė tarpusavyje ir kokius ketinimus šalys turėjo pasirašydamos sutartį. Kad būtų išvengta teisinių konfliktų ir procesų su donoru, patartina ankstyvoje proceso stadijoje kreiptis į advokatą teisinės pagalbos, kad būtų parengta donoro sutartis.

Kas nurodyta donoro sutartyje?

Dažnai donoro sutartyje yra nustatyta:

  • Donoro vardas, pavardė ir adresas
  • Būsimo (-ų) tėvo (-ų) vardas ir pavardė bei adresas
  • Susitarimai dėl spermos donorystės, tokios kaip trukmė, bendravimas ir tvarkymas
  • Medicininiai aspektai, tokie kaip paveldimų defektų tyrimai
  • Leidimas tikrinti medicininius duomenis
  • Bet kokios pašalpos. Dažnai tai yra kelionės išlaidos ir donoro medicininių apžiūrų išlaidos.
  • Donoro teisės ir pareigos.
  • Anonimiškumas ir teisės į privatumą
  • Abiejų šalių atsakomybė
  • Kitos nuostatos pasikeitus situacijai

Teisinės vaiko teisės ir pareigos

Kalbant apie sumanytą vaiką, nežinomas donoras paprastai neturi teisinio vaidmens. Pavyzdžiui, donoras negali priversti teisėtai tapti pastojusio vaiko tėvu. Tai nekeičia fakto, kad esant tam tikroms aplinkybėms donorui išlieka galimybė teisėtai tapti vaiko tėvu. Vienintelis būdas aukotojui įgyti teisėtą tėvystę yra pagimdyto vaiko pripažinimas. Tačiau tam reikalingas būsimo tėvo sutikimas. Jei pastojęs vaikas jau turi du teisėtus tėvus, donoras negali atpažinti pastojusio vaiko, net turėdamas leidimą. Žinomo donoro teisės skiriasi. Tokiu atveju, pavyzdžiui, vizito schema ir alimentai taip pat gali vaidinti svarbų vaidmenį. Todėl protinga būsimiems tėvams su donoru aptarti ir užrašyti šiuos dalykus:

Teisėta tėvystė. Aptardami šią temą su donoru, būsimi tėvai gali išvengti, kad juos galiausiai nustebins tai, jog donoras nori pripažinti susilaukusį vaiką kaip savo, todėl nori būti teisėtas jo tėvas. Todėl svarbu iš anksto paklausti donoro, ar jis taip pat norėtų pripažinti vaiką ir (arba) globoti. Siekiant išvengti diskusijų vėliau, protinga taip pat aiškiai įrašyti tai, kas buvo aptarta tarp donoro ir numatytų tėvų, donoro sutartyje. Šia prasme donoro sutartis taip pat apsaugo teisėtą ketinamo (-ų) tėvo (-ų) tėvystę.

Kontaktas ir globa. Tai dar viena svarbi dalis, kurią verta iš anksto aptarti būsimiems tėvams ir donorui donoro sutartyje. Tiksliau, galima susitarti, ar bus spermos donoro ir vaiko kontaktas. Tokiu atveju donoro sutartyje taip pat gali būti nurodytos aplinkybės, kuriomis tai vyks. Priešingu atveju tai gali užkirsti kelią netikėtam (nepageidaujamam) apvaisintam vaikui. Praktiškai yra skirtumų tarp susitarimų, kuriuos būsimi tėvai ir spermos donorai sudaro tarpusavyje. Vienas spermos donoras turės mėnesį ar ketvirtį bendrauti su vaiku, o kitas spermos donoras nesusitiks su vaiku, kol jiems sueis šešiolika. Galiausiai donoras ir būsimi tėvai turi susitarti dėl to kartu.

Parama vaikams. Kai donoro sutartyje aiškiai nurodyta, kad donoras dovanoja savo sėklą tik numatytiems tėvams, t. Y. Nieko daugiau kaip tik suteikia ją dirbtiniam apvaisinimui, donoras neturi mokėti išlaikymo vaikams. Juk tokiu atveju jis nėra sukėlėjas. Jei taip nėra, gali būti, kad donoras laikomas priežastiniu veiksniu ir tėvystės veiksmais yra paskirtas teisiniu tėvu, kuris privalės mokėti išlaikymą. Tai reiškia, kad donoro sutartis yra svarbi ne tik numatomam (-iems) tėvui (-ams), bet ir donorui. Pagal donoro sutartį donoras gali įrodyti, kad jis yra donoras, o tai užtikrina, kad būsimi tėvai (-ai) negalės reikalauti išlaikymo.

Rengiama, tikrinama ar koreguojama donoro sutartis

Ar jau turite donoro sutartį ir ar yra aplinkybių, kurios pasikeitė jums ar donorui? Tada gali būti protinga pakoreguoti donoro sutartį. Pagalvokite apie žingsnį, turintį pasekmių apsilankymo tvarkai. Arba pasikeitus pajamoms, dėl kurių reikia peržiūrėti alimentus. Jei laiku pakeisite susitarimą ir sudarysite susitarimus, kuriuos palaiko abi šalys, padidinsite stabilaus ir ramaus gyvenimo galimybę ne tik sau, bet ir vaikui.

Ar aplinkybės jums lieka tos pačios? Net ir tada gali būti protinga, kad donoro sutartį patikrintų teisės specialistas. At Law & More mes suprantame, kad kiekviena situacija yra skirtinga. Štai kodėl mes laikomės asmeninio požiūrio. Law & MoreAdvokatai yra šeimos teisės ekspertai ir gali kartu su jumis peržiūrėti jūsų situaciją ir nustatyti, ar donoro susitarimas nusipelno kokių nors pakeitimų.

Ar norėtumėte sudaryti donoro sutartį vadovaudamasis šeimos teisės eksperto advokatu? Net ir tada Law & More yra pasirengusi jums. Mūsų teisininkai taip pat gali suteikti jums teisinę pagalbą ar patarimus iškilus ginčui tarp numatytų tėvų ir donoro. Ar turite kitų klausimų šia tema? Prašau susisiekti Law & More, mes mielai jums padėsime.

Law & More