Skyrybos su vaikais: bendravimas yra pagrindinis įvaizdis

Skyrybos su vaikais: bendravimas yra pagrindinis dalykas

Priėmus sprendimą skirtis, reikia daug ką sutvarkyti ir taip aptarti. Išsiskyrę partneriai dažniausiai atsiduria emocingame kalneliuje, todėl sunku susitarti. Dar sunkiau, kai dalyvauja vaikai. Dėl vaikų esate daugiau ar mažiau susieti vienas su kitu visą gyvenimą. Reguliariai turėsite susitarti kartu. Dėl to skyrybos su vaikais visais atvejais labiau emociškai apmokestinamos ir daro didelę įtaką vaikams. Norint kuo geriau išsiskirti, svarbu šiuos sprendimus pasirinkti kartu, o geras bendravimas tarp šalių yra esminis veiksnys. Gerai bendraudami galite išvengti emocinės žalos vienas kitam, bet ir savo vaikams.

Bendravimas su buvusiu partneriu

Mes nutraukiame santykius, kuriuos pradėjome kupini lūkesčių ir su geriausiais ketinimais. Santykiuose dažnai turite fiksuotą modelį, pagal kurį reaguojate vienas į kitą kaip į partnerius. Skyrybos yra momentas, kai reikia prasibrauti pro tą modelį. Gerai apsižiūrėti, nes nuo šiol norite elgtis kitaip, sau, bet ir savo vaikams. Vis dėlto kartais būna nusivylimų ir nesusipratimų. Kiekvienų santykių pagrindas yra bendravimas. Jei pažvelgtume į tai, kur mūsų komunikacijoje blogai vyksta, paaiškėja, kad nesėkmės dažniausiai kyla ne iš pokalbio turinio, o dėl to, kaip viskas sakoma. Atrodo, kad kitas žmogus tavęs „nesupranta“ ir, kol dar nežinai, vėl atsiduri tose pačiose senose pinklėse. Skyrybų priėmimas ir nagrinėjimas vaikui yra savaime sunki užduotis. Dėl prasto bendravimo tarp buvusių partnerių vaikams gali kilti dar daugiau psichologinių problemų.

Skyrybų poveikis vaikams

Skyrybos yra skaudus įvykis, kurį dažnai lydi konfliktai. Tai gali paveikti partnerį fiziškai ir psichologiškai, bet ir vaikus. Dažniausios skyrybų pasekmės vaikams yra žemas savęs vertinimas, elgesio problemos, nerimas ir prislėgti jausmai. Kai skyrybos yra labai konfliktiškos ir sudėtingos, pasekmės vaikams taip pat yra rimtesnės. Saugaus prisirišimo su tėvais ugdymas yra svarbi mažų vaikų vystymosi užduotis. Saugiam prisirišimui reikalingos palankios sąlygos, pavyzdžiui, turimas tėvas, kuris siūlo taiką, saugumą, stabilumą ir pasitikėjimą. Šios sąlygos patiria spaudimą skyrybų metu ir po jų. Išsiskyrimo metu mažiems vaikams svarbu tęsti ryšį su savo tėvais. Saugus kontaktas su abiem tėvais čia yra esminis dalykas. Dėl nesaugaus prisirišimo gali sumažėti pasitikėjimas savimi, sumažėti atsparumas ir elgesio problemos. Vaikai taip pat dažnai išgyvena išsiskyrimą kaip stresinę situaciją, kurios jie negali kontroliuoti ar įtakoti. Nekontroliuojamose stresinėse situacijose vaikai bus linkę (bandyti) ignoruoti arba paneigti problemą ir netgi pasireikšti potrauminiu stresu. Stresas taip pat gali sukelti lojalumo konfliktus. Lojalumas yra natūralus tėvų ir vaiko ryšys, atsirandantis gimus, kai vaikas beveik visada ištikimas abiem savo tėvams. Ištikimybės konfliktų metu vienas ar abu tėvai gali labai pasikliauti savo vaiku. Sudėtingų skyrybų metu tėvai kartais gali sąmoningai ar nesąmoningai priversti savo vaiką rinktis. Tai sukuria vidinį vaiko konfliktą, kuris natūraliai nori būti ištikimas abiem tėvams. Pasirinkimas yra beviltiška vaiko užduotis ir dažnai priveda prie to, kad jis bando pasirinkti tarp abiejų tėvų. Gali būti, kad vaikas grįžta namo pas mamą iš savaitgalio su tėvu ir sako tėvui, kad tai buvo labai malonu, bet motinai - siaubingai nuobodu. Tyrimai rodo, kad vaikui svarbu gauti vieno iš tėvų pritarimą, kad gerai praleistų laiką su kitu. Kai kurių skyrybų atveju netgi gali atsitikti taip, kad vaikas mano, jog jis yra ar yra priverstas atsakyti už tėvų gerovę. Vaikas yra (ir / ar jaučia) netinkamai prižiūrimas. Pirmiau minėti padariniai būdingi tėvų skyryboms, kai tarp tėvų yra daug nesusikalbėjimo ir įtampos.

Užkirsti kelią skyryboms

 Kaip tėvas norite, kad vaikui būtų kuo geriau, todėl vien tai yra priežastis išvengti bendravimo problemų. Toliau siūlome keletą patarimų, kaip užtikrinti, kad ir toliau gerai bendrautumėte su buvusiu partneriu sunkiu skyrybų laikotarpiu:

  • Svarbu ir toliau matytis, bendrauti akis į akį. Stenkitės vengti sunkių sprendimų per „WhatsApp“ arba skambindami telefonu.
  • Klausykite kito žmogaus (bet žiūrėkite į save!) Atidžiai klausykite kito žmogaus ir atsakykite tik į tai, ką jis sako. Neatneškite dalykų, kurie nėra susiję su šiuo pokalbiu.
  • Visada stenkitės išlikti ramūs ir pagarbūs vienas kitam. Jei pokalbio metu pastebite stiprias emocijas, sustabdykite tai, kad vėliau galėtumėte ramiai tęsti.
  • Jei pokalbio metu iškart iškelsite visus savo reikalavimus, tai gali atkalbėti jūsų partnerį. Todėl pabandykite ramiai priimti sprendimus dėl dalykų po vieną.
  • Kai diskutuojate apie temą, visada stenkitės, kad jūsų buvęs partneris sureaguotų ir pasisakytų. Tai leis aiškiai suprasti, ką jūsų buvęs partneris mano apie šią temą.
  • Derybose pabandykite viską atlikti, o ne maldauti buvusių partnerių dalykų. Pamatysite, kad turėdami teigiamą požiūrį turėsite geresnius pokalbius.
  • Norint padėti pokalbiui, naudinga vengti uždarų žodžių, tokių kaip „visada“ ir „niekada“. Tokiu būdu jūs palaikote atvirą pokalbį ir galite tęsti gerus pokalbius.
  • Įsitikinkite, kad einate į interviu gerai pasiruošęs. Tai apima galvojimą apie dalykus, kurie jums gali būti sudėtingi ar emocingi.
  • Sutikite, kad dirginimas turėtų būti išreikštas tiesiogiai, o ne laikomas buteliuose.
  • Kalbėkitės apie pokalbius su aplinkiniais žmonėmis. Tokiu būdu turite emocijų išleidimo angą ir jos gali padėti jums peržvelgti dalykus arba pateikti tolesnių patarimų būsimiems pokalbiams.

Pagalba

Be skyrybų su teisininku ir (arba) tarpininku, kai yra sunkios skyrybos, yra įvairių formų. Pavyzdžiui, galite kreiptis pagalbos į artimus žmones, socialinius darbuotojus ar kitus kenčiančius žmones. Kalbant apie vaikų palaikymą, yra savanoriškos organizacijos ir jaunimo tarnybos, kurios gali pasiūlyti patarimų. Kalbėjimas apie sunkius pasirinkimus suteikia ramybę, aiškumą ir prisideda prie teigiamo požiūrio.

Užraktas ir raktas

Tai, kad pirmiausia reikia atsižvelgti į vaikų interesus, atrodo savaime suprantama, todėl neverta to minėti. Bet tai netgi gali būti svarbus raktas, jei negalite kažko išspręsti kartu: pagalvokite, ko norėtų vaikai? Tai išsprendžia daug diskusijų. Šablono, kuriame esate įstrigę, atpažinimas yra pirmas žingsnis jį sustabdant. Kaip sustabdyti tokį modelį nėra lengva užduotis: tai aukščiausios klasės sportas ir reikalauja, kad jūs, kaip tėvai, pažvelgtumėte į tai, ko reikia vaikams ir iš kur kyla jūsų emocijos bendraujant su buvusiu partneriu. Greičiausias kelias į ateitį yra atpažinti tai, kas jus veikia, ir išdrįsti užduoti sau klausimą, dėl kurio jūs užsisklendžiate ir nebegalite racionaliai aptarti reikalų su kitu tėvu. Ir dažniausiai ten slypi raktas.

Ar planuojate skyrybas ir norite viską kuo geriau sutvarkyti savo vaikams? O gal vis dar turite problemų po skyrybų? Nedvejodami susisiekite su skyrybų advokatai of Law & More. Mes mielai jums patarsime ir padėsime.

Law & More