Skyrybos tarpininkaujant

Skyrybos tarpininkaujant

Skyrybas dažnai lydi partnerių nesutarimai. Kai jūs ir jūsų partneris atsiskirsite ir negalėsite susitarti tarpusavyje, iškils konfliktai, kurie kai kuriais atvejais gali netgi išaugti. Dėl skyrybų kažkas gali parodyti blogą dėl jų emocijų. Tokiu atveju galite kreiptis į advokatą, kad gautumėte savo teisinę teisę. Jis galės jūsų vardu pradėti teisminį procesą. Tačiau yra didelė tikimybė, kad, pavyzdžiui, jūsų vaikai gali labai nukentėti. Norėdami išvengti šios įtampos, taip pat galite pasirinkti santuokos nutraukimą tarpininkaudami. Praktiškai tai dažnai vadinama skyrybų tarpininkavimu.

Skyrybos tarpininkaujant

Kas yra tarpininkavimas?

Kas turi ginčą, nori kuo greičiau jo atsikratyti. Dažnai ginčas jau pasiekė tokį aukštą lygį, kad abi šalys nebemato sprendimo. Tarpininkavimas gali tai pakeisti. Tarpininkavimas yra bendras ginčo sprendimas padedant neutraliam konflikto tarpininkui: tarpininkui. Daugiau informacijos apie tarpininkavimą apskritai galite rasti mūsų tinklalapyje tarpininkavimo puslapis.

Kokie yra skyrybų tarpininkavimo pranašumai?

Prastai sutvarkytos skyrybos gali sukelti liūdesį ir nusivylimą ilgus metus. Tarpininkavimas yra būdas rasti bendrą sprendimą konsultuojantis, pavyzdžiui, kaip elgtis su vaikais, pinigų paskirstymą, galimus alimentus ir susitarimus dėl pensijos.
Kai šalys gali susitarti dėl tarpininkavimo proceso, mes įtrauksime tai į taikos susitarimą. Vėliau sudarytus susitarimus teismas gali ratifikuoti.

Po santuokos nutraukimo, kai šalys teisme susiduria viena su kita, viena iš šalių dažnai elgsis, o kita - kaip pralaimėtoja. Tarpininkaujant neprarandama. Tarpininkaujant bandoma spręsti problemas kartu, kad abiems šalims susidarytų abipusė nauda. Tai ypač svarbu tuo atveju, jei šalys po skyrybų turės daug bendrauti. Pavyzdžiui, pagalvokite apie situaciją, kurioje dalyvauja vaikai. Tokiu atveju svarbu, kad buvę partneriai po skyrybų vis dar galėtų žengti pro duris. Kitas tarpininkavimo pranašumas yra tas, kad jis dažnai yra pigesnis ir mažiau apsunkinantis nei ilgos teismo procedūros.

Kaip veikia tarpininkavimas?

Tarpininkaudamos šalys tariasi tarpusavyje, vadovaujant profesionaliam tarpininkui. Tarpininkas yra nepriklausomas tarpininkas, kuris kartu su šalimis ieško visiems priimtino sprendimo. Tarpininkas ne tik nagrinėja teisinę bylos pusę, bet ir visas pagrindines problemas. Tada šalys priima bendrą sprendimą, kurį tarpininkas įrašo į taikos sutartį. Tarpininkas nuomonės neišsako. Taigi tarpininkavimas grindžiamas noru pasitikėti kartu. Šis tarpininkavimo procesas vyksta sklandžiau nei bylos nagrinėjimas teisme. Dabar, kai susitarimai sudaromi kartu, taip pat yra didesnė tikimybė, kad šalys jų laikysis.

Tarpininkas užtikrina, kad abi šalys galėtų papasakoti savo istoriją ir būtų išklausytos. Pokalbių su tarpininku metu bus skiriama pakankamai dėmesio šalių emocijoms. Kad būtų galima susitarti, reikia aptarti emocijas. Be to, tarpininkas užtikrina, kad šalių sudaryti susitarimai būtų teisiškai teisingi.

Keturi tarpininkavimo žingsniai

  1. Pokalbis apie įsiurbimą. Pirmame interviu tarpininkas aiškiai paaiškina, kas yra tarpininkavimas. Tada šalys pasirašo tarpininkavimo susitarimą. Šiame susitarime šalys susitaria, kad pokalbiai yra konfidencialūs, kad jie dalyvaus savanoriškai ir kad aktyviai dalyvaus pokalbiuose. Šalys gali bet kada nutraukti tarpininkavimo procesą.
  2. Susipažinimo etapas. Vadovaujant tarpininkui, konfliktas analizuojamas tol, kol visi požiūriai ir interesai bus aiškūs.
  3. Derybų etapas. Abi šalys sugalvoja galimus sprendimus. Jie turi omenyje, kad sprendimas turi būti geras abiem šalims. Tokiu būdu sudaromi būtini susitarimai.
  4. Susitarkite. Galiausiai tarpininkas visus šiuos susitarimus surašys ant popieriaus, pavyzdžiui, taikos sutartį, tėvų planą ar santuokos nutraukimo paktą. Tada ji pateikiama teismui ratifikuoti.

Ar taip pat norite susitarti dėl savo skyrybų, susitardami bendrai? O gal norėtumėte sužinoti, ar tarpininkavimas gali būti geras sprendimas jums? Nesivaržykite susisiekti su mūsų biuru. Mes mielai padėsime jums pasirinkti tarpininkavimą.  

Law & More