Skyrybos per 10 žingsnių

Skyrybos per 10 žingsnių

Sunku nuspręsti, ar skirtis. Nusprendus, kad tai vienintelis sprendimas, procesas iš tikrųjų prasideda. Reikia sutvarkyti daug dalykų, be to, tai bus ir emociškai sunkus laikotarpis. Norėdami padėti jums jūsų kelyje, mes pateiksime visų veiksmų, kuriuos turite atlikti skyrybų metu, apžvalgą.

Skyrybos per 10 žingsnių

1 žingsnis: Pranešimas apie skyrybas

Svarbu pirmiausia pasakyti savo partneriui, kad norite skyrybų. Šis pranešimas dažnai dar vadinamas skyrybų pranešimu. Protinga pateikti šį pranešimą asmeniškai savo partneriui. Kaip gali būti sunku, gera apie tai kalbėtis tarpusavyje. Tokiu būdu galite paaiškinti, kodėl priėmėte šį sprendimą. Stenkitės nekaltinti vieni kitų. Tai yra ir išlieka sunkus sprendimas jums abiem. Svarbu pabandyti palaikyti gerą bendravimą. Be to, gerai vengti įtampos. Tokiu būdu galite užkirsti kelią skyryboms tapti kovos skyrybomis.

Jei mokate gerai bendrauti, galite ir išsiskirti kartu. Svarbu, kad pasamdytumėte teisininką, kuris jums padėtų per šį laikotarpį. Jei bendravimas su partneriu yra geras, galite pasitelkti vieną advokatą kartu. Jei taip nėra, kiekviena šalis turės samdyti savo advokatą.

2 žingsnis: kvieskite advokatą / tarpininką

Skyrybas paskelbia teisėjas ir tik advokatai gali pateikti teismui prašymą dėl skyrybų. Ar turėtumėte pasirinkti advokatą, ar tarpininką, priklauso nuo to, kaip norite išsiskirti. Tarpininkaudami, jūs pasirenkate, kad jus lydėtų vienas teisininkas / tarpininkas. Jei jūs ir jūsų partneris pasitelksite savo advokatą, būsite priešingose ​​proceso pusėse. Tokiu atveju procesas taip pat užtruks ilgiau ir patirs daugiau išlaidų.

3 žingsnis: svarbūs duomenys ir dokumentai

Skyryboms svarbi daugybė asmeninių duomenų apie jus, jūsų partnerį ir vaikus. Pavyzdžiui, santuokos liudijimas, vaikų gimimo liudijimai, BRP išrašai iš savivaldybės, išrašai iš teisėtos globos registro ir visos ikivedybinės sutartys. Tai yra svarbiausi asmens duomenys ir dokumentai, kurių reikia norint pradėti skyrybų procesą. Jei jūsų konkrečioje situacijoje reikia daugiau dokumentų ar informacijos, advokatas jus informuos.

4 žingsnis: Turtas ir skolos

Svarbu, kad santuokos nutraukimo metu suskaičiuotumėte visą savo ir partnerio turtą bei skolas ir surinktumėte patvirtinamuosius dokumentus. Pavyzdžiui, galite pagalvoti apie savo namo nuosavybės teisę ir notaro hipotekos lakštą. Šie finansiniai dokumentai taip pat gali būti svarbūs: kapitalo draudimo polisai, anuiteto polisai, investicijos, banko išrašai (iš taupomųjų ir banko sąskaitų) ir pastarųjų metų pajamų mokesčio deklaracijos. Be to, turėtų būti sudarytas namų apyvokos daiktų sąrašas, kuriame nurodytumėte, kas ką gaus.

5 žingsnis: Parama vaikams / Partnerių palaikymas

Priklausomai nuo jūsų finansinės padėties, tikriausiai reikės mokėti ir vaiko ar sutuoktinio paramą. Norint tai nustatyti, reikia peržiūrėti abiejų šalių pajamų duomenis ir fiksuotas išlaidas. Remdamasis šiais duomenimis, jūsų advokatas / tarpininkas gali apskaičiuoti alimentus.

6 žingsnis: Pensija

Skyrybos taip pat gali turėti pasekmių jūsų pensijai. Norint tai nustatyti, reikalingi dokumentai, rodantys visas jūsų ir jūsų partnerio sukauptas teises į pensiją. Vėliau jūs ir jūsų (buvęs) partneris galite susitarti dėl pensijos padalijimo. Pvz., Galite pasirinkti tarp įstatymų nustatyto išlyginimo arba konversijos metodo. Jūsų pensijų fondas gali padėti jums tinkamai pasirinkti.

7 žingsnis: Tėvystės planas

Jei jūs ir jūsų (buvęs) partneris taip pat turite vaikų, turite kartu parengti auklėjimo planą. Šis auklėjimo planas teismui pateikiamas kartu su prašymu nutraukti santuoką. Šiame plane jūs kartu nustatysite susitarimus dėl:

  • Būdas, kaip skirstote priežiūros ir auklėjimo užduotis;
  • tai, kaip jūs informuojate ir konsultuojate vieni kitus apie svarbius vaikams įvykius ir apie nepilnamečių vaikų turtą;
  • nepilnamečių vaikų priežiūros ir auklėjimo išlaidos.

Svarbu, kad vaikai taip pat dalyvautų rengiant tėvystės planą. Jūsų advokatas galbūt kartu su jumis gali parengti jums auklėjimo planą. Tokiu būdu galite būti tikri, kad auklėjimo planas atitinka visus teismo reikalavimus.

8 žingsnis: pateikite peticiją

Kai bus sudaryti visi susitarimai, jūsų jungtinis advokatas ar partnerio advokatas parengs prašymą nutraukti santuoką ir pateiks ją teismui. Vienašališkai nutraukus santuoką, kitai šaliai bus suteiktas laikotarpis, per kurį bus galima pareikšti savo bylą, ir paskirtas teismo posėdis. Jei pasirinkote bendrą santuokos nutraukimą, advokatas pateiks peticiją ir daugeliu atvejų teismo posėdžio nereikės.

9 žingsnis: žodinis procesas

Žodinio proceso metu šalys turi dalyvauti kartu su advokatu. Žodinio posėdžio metu šalims suteikiama galimybė papasakoti savo istoriją. Teisėjas taip pat turės galimybę užduoti klausimus. Jei teisėjas mano, kad jis turi pakankamai informacijos, jis baigs posėdį ir nurodys, per kurį terminą jis pasisakys.

10 žingsnis: sprendimas dėl skyrybų

Teisėjui paskelbus sprendimą dėl santuokos nutraukimo, jei nesutinkate su sprendimu, per 3 mėnesius nuo sprendimo priėmimo galite pateikti apeliaciją. Po trijų mėnesių sprendimas tampa neatšaukiamas ir skyrybas galima įregistruoti civiliniame registre. Tik tada skyrybos yra galutinės. Jei nenorite laukti trijų mėnesių laikotarpio, jūs ir jūsų partneris galite pasirašyti sutikimo aktą, kurį surašys jūsų advokatas. Šiame dokumente nurodoma, kad sutinkate su skyrybų sprendimu ir kad neapskųsite. Tuomet nereikia laukti trijų mėnesių laikotarpio ir tuoj pat galite įregistruoti skyrybų sprendimą civiliniame kanceliarijoje.

Ar jums reikia pagalbos dėl skyrybų, ar turite klausimų dėl skyrybų proceso? Tada susisiekite su specialistu šeimos teisės teisininkai at Law & More. Prie Law & Moresuprantame, kad skyrybos ir vėlesni įvykiai gali turėti didelę įtaką jūsų gyvenimui. Štai kodėl mes laikomės asmeninio požiūrio. Mūsų teisininkai taip pat gali jums padėti bet kokiuose procesuose. Advokatai Law & More yra asmeninės ir šeimos teisės srities ekspertai ir mielai padės jums, galbūt kartu su partneriu, skyrybų procesą.

Law & More