Skyrybos ir tėvų globa. Ką reikia žinoti?

Skyrybos ir tėvų globa. Ką reikia žinoti?

Ar esate vedęs ar turite registruotą partnerystę? Tokiu atveju mūsų įstatymas grindžiamas abiejų tėvų globos ir auklėjimo principais pagal BW 1: 247 straipsnį. Apie 60,000 1 vaikų kasmet susiduria su skyrybomis iš savo tėvų. Tačiau net ir po skyrybų vaikai turi teisę į vienodą priežiūrą ir auklėjimą, kurį turi abu tėvai ir tėvai, kuriems nustatyta bendra globa, ir toliau vykdo šią valdžią kartu pagal Nyderlandų civilinio kodekso 251: XNUMX straipsnį. Taigi, priešingai nei praeityje, tėvai ir toliau yra atsakingi už bendrą tėvų valdžią.

Tėvų globa gali būti apibūdinta kaip teisių ir pareigų, kurias tėvai turi dėl savo nepilnamečių vaikų auklėjimo ir priežiūros, visuma ir susijusi su šiais aspektais: nepilnamečio asmens asmeniu, jo turto administravimu ir atstovavimu civiliniuose aktuose tiek ir neteisėtai. Konkrečiau, tai yra tėvų atsakomybė už vaiko asmenybės ugdymą, psichinę ir fizinę gerovę ir saugumą, o tai neleidžia naudoti jokio psichinio ar fizinio smurto. Be to, nuo 2009 m. Globa taip pat apima tėvų pareigą gerinti vaiko ir kito tėvo ryšių vystymąsi. Galų gale įstatymų leidėjas mano, kad vaiko interesams yra asmeninis ryšys su abiem tėvais.

Nepaisant to, yra įsivaizduojamos situacijos, kai neįmanoma ar nepageidautina tęsti tėvų valdžios ir tokiu būdu asmeniškai bendrauti su vienu iš tėvų po skyrybų. Štai kodėl Nyderlandų civilinio kodekso 1: 251a straipsnis, kaip išimtis iš principo, numato galimybę prašyti teismo paskirti bendrą vaiko globą vienam iš tėvų po skyrybų. Kadangi tai yra išimtinė situacija, teismas tėvų valdžią suteiks tik dėl dviejų priežasčių:

  1. jei yra nepriimtina rizika, kad vaikas gali įstrigti ar pasimesti tarp tėvų, ir nesitikima, kad artimiausioje ateityje bus pasiektas pakankamas pagerėjimas, arba
  2. jei globos teises reikia pakeisti atsižvelgiant į vaiko interesus.

Pirmasis kriterijus

Pirmasis kriterijus buvo sukurtas teismų praktikoje, o vertinimas, ar šis kriterijus yra įvykdytas, yra labai kazuistiškas. Pavyzdžiui, gero tėvų bendravimo nebuvimas ir paprasčiausias tėvų susitarimo nesilaikymas nereiškia, kad vaiko interesais tėvų valdžia turi būti paskirta vienam iš tėvų. [1] Nors prašymai pašalinti bendrą globą ir suteikti vienai iš globos teisių vienam iš tėvų tais atvejais, kai visiškai nebuvo bendraujama [2], tikėtina, kad buvo smurtas artimoje aplinkoje, persekiojimas, grasinimai [3] ar kai rūpestingas tėvas sistemingai nusivylė kitu tėvu [4], buvo suteiktas. Kalbant apie antrąjį kriterijų, argumentai turi būti pagrįsti pakankamais faktais, kad vaiko interesais būtina vieno vaiko tėvų valdžia. Šio kriterijaus pavyzdys yra situacija, kai reikia priimti svarbius sprendimus dėl vaiko, o tėvai artimiausioje ateityje negali konsultuotis dėl vaiko ir leisti tinkamai ir greitai priimti sprendimus, o tai yra prieštaraujantis vaiko interesams. [5] Apskritai teisėjas nelinkęs paversti bendros globos į vieną galvą, be abejo, pirmuoju laikotarpiu po skyrybų.

Ar norite, kad po jūsų skyrybų tėvai galėtų valdyti tik savo vaikus? Tokiu atveju turite pradėti procesą pateikdami teismui prašymą įgyti tėvų valdžią. Peticijoje turi būti nurodyta priežastis, kodėl norite tik globoti vaiką. Šiai procedūrai reikalingas advokatas. Jūsų advokatas parengia prašymą, nustato, kokius papildomus dokumentus jis turi pridėti, ir pateikia prašymą teismui. Jei buvo pateiktas prašymas dėl vienintelės globos, kitam iš tėvų ar kitoms suinteresuotoms šalims bus suteikta galimybė atsakyti į šį prašymą. Patekus į teismą, tėvų valdžios suteikimo procedūra gali užtrukti ilgai: mažiausiai nuo 3 mėnesių iki daugiau nei vienerių metų, atsižvelgiant į bylos sudėtingumą.

Rimtų konfliktų atvejais teisėjas paprastai paprašys Vaikų priežiūros ir apsaugos valdybos atlikti tyrimą ir patarti (DCCP 810 straipsnio 1 dalis). Jei taryba teisėjo prašymu inicijuoja tyrimą, tai iš esmės uždelsia bylos nagrinėjimą. Tokio Vaikų priežiūros ir apsaugos valdybos tyrimo tikslas - padėti tėvams išspręsti jų globos konfliktą, atsižvelgiant į vaiko interesus. Tik jei per 4 savaites nebus pasiekta rezultatų, taryba imsis reikiamos informacijos ir pateiks patarimą. Vėliau teismas gali patenkinti arba atmesti prašymą dėl tėvų valdžios. Paprastai teisėjas patenkina prašymą, jei mano, kad prašymo sąlygos yra įvykdytos, neprieštarauja prašymui dėl globos ir globa atitinka vaiko interesus. Kitais atvejais teisėjas prašymą atmeta.

At Law & More mes suprantame, kad skyrybos tau yra emociškai sunkus laikas. Tuo pačiu metu protinga galvoti apie tėvų valdžią savo vaikams. Svarbus geras situacijos ir galimybių supratimas. Law & More gali padėti jums nustatyti jūsų teisinę padėtį ir, jei norite, paimti iš rankų prašymą gauti vienišų tėvų valdžią. Ar atpažįstate save vienoje iš aukščiau aprašytų situacijų, ar norite būti vienintelis tėvas, kuris globoja savo vaiką, ar turite kitų klausimų? Prašome susisiekti su Law & More.

[1] HR 10 m. Rugsėjo 1999 d., ECLI: NL: HR: 1999: ZC2963; HR 19 m. Balandžio 2002 d., ECLI: NL: PHR: 2002: AD9143.

[2] HR 30 m. Rugsėjo 2011 d., ECLI: NL: HR: 2011: BQ8782.

[3] Hof 's-Hertogenbosch, 1 m. Kovo 2011 d., ECLI: NL: GHSGR: 2011: BP6694.

[4] HR, 9 m. Liepos 2010 d. ECLI: NL: HR: 2010: BM4301.

[5] Hof Amsterdam 8 m. rugpjūčio 2017 d., ECLI:NL:GHAMS:2017:3228.

Law & More