Atleidimas iš darbo pagal neterminuotą darbo sutartį

Atleidimas iš darbo pagal neterminuotą darbo sutartį

Ar galima atleisti iš darbo pagal neterminuotą darbo sutartį?

Neterminuota sutartis – tai darbo sutartis, kurioje nesutariate dėl pabaigos datos. Taigi jūsų sutartis galioja neribotą laiką. Su neterminuota sutartimi tavęs negalima greitai atleisti. Taip yra todėl, kad tokia darbo sutartis baigiasi tik tada, kai jūs arba jūsų darbdavys įspėjate. Turite laikytis įspėjimo termino ir kitų taisyklių, taikomų atleidimo procedūroje. Jūsų darbdavys taip pat turi turėti svarią priežastį. Be to, šią svarią priežastį turės įvertinti UWV arba apylinkės teismas.

Neterminuota sutartis gali būti nutraukta šiais būdais:

 • Atšaukti save laikydamiesi įstatymo nustatyto įspėjimo laikotarpio, galite patys nutraukti nuolatinę sutartį, jei laikotės įstatymo nustatyto įspėjimo laikotarpio. Tačiau atminkite, kad jei atsistatydinate patys, iš esmės prarasite teisę į bedarbio pašalpą ir pereinamojo laikotarpio kompensaciją. Gera priežastis išeiti iš darbo – pasirašyta darbo sutartis su nauju darbdaviu.
 • Darbdavys turi svarią priežastį nutraukti darbo sutartį, jūsų darbdavys įrodinėja svarbią priežastį ir gali tai pagrįsti pagrįsta atleidimo iš darbo byla. Dažnai pirmiausia bandoma, ar galimas atleidimas iš darbo abipusiu susitarimu. Jei negalite susitarti kartu, jūsų atleidimo priežastis arba UWV arba apylinkės teismas spręs prašymą atleisti iš darbo. Įprastų atleidimo priežasčių pavyzdžiai:
 • ekonominių priežasčių
 • netinkamas veikimas
 • sutriko darbiniai santykiai
 • reguliarus pravaikštas
 • ilgalaikis negalia
 • kaltas veiksmas ar neveikimas
 • darbo atsisakymas
 • Nuolatinis atleidimas iš darbo dėl (struktūriškai) rimto elgesio, jei rimtai netinkamai pasielgėte (struktūriškai), darbdavys gali jus atleisti iš darbo. Pagalvokite apie skubią priežastį, pvz., sukčiavimą, vagystę ar smurtą. Jei esate laikinai atleistas iš darbo, jūsų darbdaviui nereikia prašyti apylinkės teismo leidimo. Tačiau labai svarbu, kad apie jūsų atleidimą būtų pranešta nedelsiant ir apie skubią priežastį.

Atleidimo tvarka su neterminuota darbo sutartimi

Kai jūsų darbdavys nori nutraukti jūsų darbo sutartį neterminuotai, jis turi turėti pagrįstą pagrindą tai padaryti (nebent būtų taikoma išimtis). Atsižvelgiant į atleidimo iš darbo pagrindą, bus taikoma viena iš šių atleidimo procedūrų:

 • Abipusiu susitarimu; Nors daugelis žmonių to nesuvokia, derybos beveik visada įmanomos atleidimo procedūroje. Jūs, kaip darbuotojas, dažnai turite didžiausią veiksmų laisvę, kai nutraukiamas susitarimas, nes galite daryti įtaką visoms nuostatoms ir reikalingas jūsų sutikimas. Greitis, santykinis rezultato tikrumas ir nedidelis šios procedūros darbo kiekis taip pat dažnai yra priežastis, kodėl jūsų darbdavys pasirenka šią procedūrą. Tai apima taikos sutarties naudojimą. Ar gavote taikos sutartį? Jei taip, visada leiskite tai patikrinti darbo teisininkui.
 • Per UWV; atleisti iš UWV prašoma dėl verslo ekonominių priežasčių arba dėl ilgalaikio neįgalumo. Tada jūsų darbdavys paprašys leidimo atleisti iš darbo.
 • Jei pirmieji du variantai neįmanomi / netaikomi, per apylinkės teismą jūsų darbdavys pradės bylą apylinkės teisme. Tada jūsų darbdavys kreipsis į apylinkės teismą, kad būtų nutraukta darbo sutartis.

Išeitinė išmoka su neterminuota darbo sutartimi

Iš esmės kiekvienas savo noru atleistas darbuotojas turi teisę gauti pereinamojo laikotarpio pašalpą. Pradinis taškas yra tai, kad jūsų darbdavys inicijavo jūsų darbo sutarties nutraukimą. Tačiau kai kurios išimtys gali priklausyti ir jūsų darbdaviui, ir jums. Pavyzdžiui, jūs negausite pereinamojo laikotarpio pašalpos, jei, apylinkės teismo nuomone, pasielgėte labai kaltai. Tada apylinkės teismas gali praleisti pereinamojo laikotarpio pašalpą. Ypatingais atvejais apylinkės teismas gali skirti pereinamojo laikotarpio pašalpą nepaisant kalto elgesio.

Pereinamojo laikotarpio kompensacijos lygis

Nustatant įstatyme numatytos pereinamosios kompensacijos dydį, atsižvelgiama į stažo metų skaičių ir jūsų atlyginimo dydį.

Visose procedūrose yra vietos deryboms.

Gera žinoti, kad atleidimas iš darbo retai būna baigtas. Džiaugiamės galėdami įvertinti jūsų situaciją ir paaiškinti jūsų galimybes bei geriausius veiksmus.

Prašau daugiau nebebūti nežinioje; mes čia dėl tavęs.

Nedvejodami susisiekite su mūsų teisininkais el info@lawandmore.nl arba skambinkite mums +31 (0)40-3690680.

Law & More