Kriptovaliuta - žinokite apie atitikties riziką - vaizdas

Kriptovaliuta: žinokite apie atitikties riziką

Įvadas

Mūsų sparčiai besivystančioje visuomenėje kriptovaliuta tampa vis populiaresnė. Šiuo metu yra daugybė kriptovaliutų rūšių, tokių kaip Bitcoin, Ethereum ir Litecoin. Kriptovaliutos yra išimtinai skaitmeninės, o valiutos ir technologijos yra saugios naudojant „blockchain“ technologiją. Ši technologija saugiai saugo kiekvieną operaciją vienoje vietoje. Niekas nekontroliuoja „grandinės“, nes šios grandinės yra decentralizuotos kiekviename kompiuteryje, kuriame yra kriptovaliutos piniginė. „Blockchain“ technologija taip pat suteikia anonimiškumą kriptovaliutos vartotojams. Kontrolės trūkumas ir vartotojų anonimiškumas gali kelti tam tikrą riziką verslininkams, norintiems naudoti kriptovaliutą savo įmonėje. Šis straipsnis yra ankstesnio mūsų straipsnio tęsinys, „Kriptovaliuta: revoliucinės technologijos teisiniai aspektai“. Nors šiame ankstesniame straipsnyje daugiausia buvo nagrinėjami bendrieji teisiniai kriptovaliutos aspektai, šiame straipsnyje pagrindinis dėmesys skiriamas rizikai, su kuria gali susidurti verslo savininkai, dirbdami su kriptovaliuta, ir jų laikymosi svarbai.

Įtarimų dėl pinigų plovimo rizika

Nors kriptovaliuta populiarėja, Nyderlanduose ir likusioje Europoje ji vis dar nereglamentuojama. Įstatymų leidėjai dirba įgyvendindami išsamius reglamentus, tačiau tai bus ilgas procesas. Tačiau Nyderlandų nacionaliniai teismai jau yra priėmę keletą sprendimų bylose dėl kriptovaliutos. Nors keli sprendimai buvo susiję su kriptovaliutos teisiniu statusu, dauguma bylų pateko į kriminalinį spektrą. Šiuose sprendimuose didelę įtaką turėjo pinigų plovimas.

Pinigų plovimas yra aspektas, į kurį reikėtų atsižvelgti siekiant užtikrinti, kad jūsų organizacijai nepatektų į Nyderlandų baudžiamojo kodekso taikymo sritį. Pagal Nyderlandų baudžiamąjį įstatymą pinigų plovimas yra baudžiamas veiksmas. Tai nustatyta Nyderlandų baudžiamojo kodekso 420bis, 420ter ir 420 straipsniuose. Pinigų plovimas yra įrodytas, kai asmuo slepia tam tikro daikto tikrąją prigimtį, kilmę, susvetimėjimą ar jo perkėlimą arba slepia, kas yra prekės gavėjas ar savininkas, žinodamas, kad gėris yra iš nusikalstamos veiklos. Net tada, kai asmuo aiškiai nežinojo, kad gėris yra iš nusikalstamos veiklos, tačiau galėjo pagrįstai manyti, kad taip yra, jis gali būti pripažintas kaltu dėl pinigų plovimo. Už šias veikas baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų (už žinojimą apie nusikalstamą kilmę), laisvės atėmimu iki vienerių metų (už pagrįstą prielaidą) arba bauda iki 67.000 23 eurų. Tai nustatyta Nyderlandų baudžiamojo kodekso XNUMX straipsnyje. Žmogus, įpratęs plauti pinigų plovimą, gali būti net įkalintas iki šešerių metų.

Žemiau yra keletas pavyzdžių, kai Nyderlandų teismai perdavė naudoti kriptovaliutą:

  • Buvo atvejis, kai asmuo buvo apkaltintas pinigų plovimu. Jis gavo pinigus, kurie buvo gauti konvertuojant bitkoinus į „fiat“ pinigus. Šie bitkoinai buvo gauti per tamsią žiniatinklį, kuriame slepiami vartotojų IP adresai. Tyrimai parodė, kad tamsusis internetas naudojamas beveik išimtinai prekybai neteisėtomis prekėmis, už kurias reikia mokėti bitkoinais. Todėl teismas padarė prielaidą, kad bitkoinai, gauti per tamsią interneto svetainę, yra nusikalstamos kilmės. Teismas nurodė, kad įtariamasis gavo pinigų, kurie buvo gauti konvertuojant nusikalstamos kilmės bitkoinus į „fiat“ pinigus. Įtariamajam buvo žinoma, kad bitkoinai dažnai yra nusikalstamos kilmės. Vis dėlto jis netyrė gautų „fiat“ pinigų kilmės. Todėl jis sąmoningai pripažino didelę galimybę, kad gauti pinigai buvo gauti neteisėtos veiklos būdu. Jis buvo nuteistas už pinigų plovimą. [1]
  • Šiuo atveju Fiskalinės informacijos ir tyrimų tarnyba (olandų kalba: FIOD) pradėjo tyrimą dėl bitkoinų prekybininkų. Įtariamasis šiuo atveju prekybininkams pateikė bitkoinus ir konvertavo juos į „fiat“ pinigus. Įtariamasis panaudojo internetinę piniginę, ant kurios buvo deponuota daugybė bitkoinų, kurie buvo gauti iš tamsaus interneto. Kaip minėta aukščiau nurodytu atveju, laikoma, kad šie bitkoinai yra nelegalios kilmės. Įtariamasis atsisakė pateikti paaiškinimus dėl bitkoinų kilmės. Teismas nurodė, kad įtariamasis gerai suprato neteisėtą bitkoinų kilmę, nes jis nuvyko pas prekybininkus, kurie garantuoja savo klientų anonimiškumą ir prašo aukšto komisinio mokesčio už šią paslaugą. Todėl teismas pareiškė, kad įtariamojo ketinimas gali būti daromas. Jis buvo nuteistas už pinigų plovimą. [2]
  • Kitas atvejis susijęs su Nyderlandų banku ING. ING sudarė banko sutartį su bitcoin prekybininku. „ING“, kaip bankas, turi tam tikrus stebėjimo ir tyrimo įsipareigojimus. Jie atrado, kad jų klientas naudojo grynuosius pinigus bitkoinų pirkimui trečiosioms šalims. ING nutraukė jų santykius, nes negalima patikrinti grynųjų pinigų kilmės ir pinigai galėjo būti gauti neteisėtos veiklos būdu. ING jautėsi, kad jie nebegali vykdyti savo KYC įsipareigojimų, nes negalėjo garantuoti, kad jų sąskaitos nebuvo naudojamos pinigų plovimui, ir išvengti rizikos, susijusios su vientisumu. Teismas nurodė, kad ING klientas nepakankamai įrodė grynųjų pinigų teisėtumo kilmę. Todėl ING buvo leista nutraukti bankinius santykius [3].

Šie sprendimai rodo, kad darbas su kriptovaliuta gali kelti riziką, kai bus laikomasi reikalavimų. Kai kriptovaliutos kilmė nežinoma, o valiuta gali kilti iš tamsaus interneto, gali kilti įtarimas dėl pinigų plovimo.

Laikymasis

Kadangi kriptovaliuta dar nėra reglamentuota ir užtikrinamas sandorių anonimiškumas, tai yra patraukli mokėjimo priemonė, naudojama nusikalstamai veiklai. Todėl Olandijoje kriptovaliuta turi tam tikrą neigiamą atspalvį. Tai parodo ir tai, kad Nyderlandų finansinių paslaugų ir rinkų tarnyba pataria ne prekiauti kriptovaliutomis. Jie teigia, kad kriptovaliutų naudojimas kelia riziką ekonominių nusikaltimų atžvilgiu, nes pinigų plovimas, apgaulė, sukčiavimas ir manipuliavimas gali lengvai kilti [4]. Tai reiškia, kad dirbdami su kriptovaliuta turite būti labai tikslūs. Turite sugebėti parodyti, kad kriptovaliuta, kurią gaunate, nėra gauta neteisėta veikla. Turite įrodyti, kad tikrai ištyrėte gautos kriptovaliutos kilmę. Kriptovaliutą naudojantiems žmonėms to gali būti sunku nustatyti. Labai dažnai, kai Nyderlandų teismas priima sprendimą dėl kriptovaliutos, jis patenka į nusikalstamą spektrą. Šiuo metu valdžia aktyviai nestebi prekybos kriptovaliutomis. Tačiau kriptovaliuta turi jų dėmesį. Todėl, kai įmonė palaiko ryšius su kriptovaliuta, valdžia bus ypač budri. Valdžia tikriausiai norės sužinoti, kaip gaunama kriptovaliuta ir kokia yra valiutos kilmė. Jei negalite tinkamai atsakyti į šiuos klausimus, gali kilti įtarimas dėl pinigų plovimo ar kitų nusikalstamų veikų ir gali būti pradėtas tyrimas dėl jūsų organizacijos.

Kriptovaliutos reguliavimas

Kaip minėta aukščiau, kriptovaliuta dar nėra reguliuojama. Tačiau prekyba kriptovaliutomis ir naudojimas tikriausiai bus griežtai reglamentuotas dėl kriminalinės ir finansinės rizikos, kurią kelia kriptovaliuta. Kriptovaliutos reguliavimas yra pokalbio tema visame pasaulyje. Tarptautinis valiutos fondas (Jungtinių Tautų organizacija, dirbanti pasaulinio monetarinio bendradarbiavimo srityje, užtikrinanti finansinį stabilumą ir palengvinanti tarptautinę prekybą) ragina visuotinai koordinuoti kriptovaliutas, nes perspėjo tiek apie finansinę, tiek apie nusikalstamą riziką [5]. Europos Sąjunga diskutuoja, ar reguliuoti, ar stebėti kriptovaliutas, nors jos dar nėra sukūrusios specialių teisės aktų. Be to, kriptovaliutos reguliavimas yra diskusijų objektas keliose atskirose šalyse, tokiose kaip Kinija, Pietų Korėja ir Rusija. Šios šalys imasi arba nori imtis veiksmų, kad būtų nustatytos taisyklės, susijusios su kriptovaliutomis. Nyderlanduose Finansinių paslaugų ir rinkų tarnyba atkreipė dėmesį, kad investicinės įmonės turi bendrą rūpestingumo pareigą, siūlydamos „Bitcoin“ ateities sandorius mažmeniniams investuotojams Nyderlanduose. Tai reiškia, kad šios investicinės įmonės turi profesionaliai, sąžiningai ir sąžiningai rūpintis savo klientų interesais [6]. Visuotinė diskusija apie kriptovaliutų reguliavimą rodo, kad daugelis organizacijų mano, jog būtina priimti bent kažkokius teisės aktus.

išvada

Galima sakyti, kad kriptovaliuta klesti. Tačiau žmonės, atrodo, pamiršta, kad prekyba ir naudojimasis šiomis valiutomis taip pat gali kelti tam tikrą riziką. Prieš tai sužinoję, jums gali būti taikomas Olandijos baudžiamasis kodeksas, kai kalbate apie kriptovaliutą. Šios valiutos dažnai siejamos su nusikalstama veikla, ypač pinigų plovimu. Todėl įmonėms, kurios nenori būti patrauktos baudžiamojon atsakomybėn už nusikalstamas veikas, labai svarbu laikytis įstatymų. Tam didelę įtaką turi kriptovaliutų kilmės žinios. Kadangi kriptovaliuta turi šiek tiek neigiamos reikšmės, šalys ir organizacijos diskutuoja, ar nustatyti kriptovaliutos taisykles. Nors kai kurios šalys jau ėmėsi priemonių reguliavimo link, vis tiek gali praeiti šiek tiek laiko, kol bus pasiektas pasaulinis reglamentavimas. Todėl įmonėms labai svarbu būti atidžioms dirbant su kriptovaliuta ir stengtis atkreipti dėmesį į jų laikymąsi.

Kontaktai

Jei turite klausimų ar komentarų perskaitę šį straipsnį, nedvejodami kreipkitės į advokatą Maximą Hodaką Law & More per maxim.hodak@lawandmore.nl arba Tomą Meevį, advokatą iš Law & More per tom.meevis@lawandmore.nl arba skambinkite +31 (0) 40-3690680.

[1] ECLI:NL:RBMNE:2017:5716, https://uitspraken.rechtspraak.nl/inziendocument?id=ECLI:NL:RBMNE:2017:5716.

[2] ECLI:NL:RBROT:2017:8992, https://uitspraken.rechtspraak.nl/inziendocument?id=ECLI:NL:RBROT:2017:8992.

[3] ECLI:NL:RBAMS:2017:8376, https://uitspraken.rechtspraak.nl/inziendocument?id=ECLI:NL:RBAMS:2017:8376.

[4] Autoriteit Financiële Markten, „Reële cryptocurrencies, https://www.afm.nl/nl-nl/nieuws/2017/nov/risico-cryptocurrencies.

[5] Ataskaita „Fintech“ ir finansinės paslaugos: pradiniai svarstymai, Tarptautinis valiutos fondas 2017 m.

[6] Autoriteit Financiële Markten, „Bitcoin Futures: AFM op“, https://www.afm.nl/nl-nl/nieuws/2017/dec/bitcoin-futures-zorgplicht.

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.