Autorių teisės: kada turinys viešas?

Intelektinės nuosavybės įstatymai nuolat tobulinami ir pastaruoju metu labai populiarėja. Be to, tai galima pastebėti autorių teisių įstatyme. Šiais laikais beveik visi lankosi „Facebook“, „Twitter“ ar „Instagram“ ar turi savo svetainę. Todėl žmonės sukuria daug daugiau turinio nei įpratę, kuris dažnai skelbiamas viešai. Be to, autorių teisių pažeidimai vyksta daug dažniau nei praeityje, pavyzdžiui, dėl to, kad nuotraukos skelbiamos neturint savininko leidimo arba dėl to, kad internetas vartotojams palengvina prieigą prie nelegalaus turinio.

Turinio, susijusio su autorių teisėmis, skelbimas vaidino svarbų vaidmenį trijuose naujausiuose Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimuose. Tokiais atvejais buvo svarstoma „turinio viešinimo galimybė“. Aiškiau kalbėta, ar šie veiksmai patenka į „viešo paskelbimo“ taikymo sritį:

  • Paskelbus hipersaitą neteisėtai paskelbtoms, nutekėjusioms nuotraukoms
  • Parduoti daugialypės terpės grotuvus, kurie suteikia prieigą prie skaitmeninio turinio be teisių, susijusių su šiuo turiniu, savininkų leidimo
  • Palengvinti sistemą, leidžiančią vartotojams sekti ir atsisiųsti saugomus kūrinius („The Pirate Bay“)

Pagal autorių teisių įstatymą

Audito Rūmų nuomone, „viešai skelbti“ reikėtų ne techniniu, o funkciniu požiūriu. Anot Europos teisėjo, nuorodos į autorių teisių saugomus kūrinius, kurie yra saugomi kur nors kitur, prilyginamos, pavyzdžiui, neteisėtai nukopijuoto DVD pateikimui.[1] Tokiais atvejais gali būti pažeidžiamos autorių teisės. Taigi autorių teisių įstatyme matome plėtrą, kurioje daugiau dėmesio skiriama tam, kaip vartotojai įgyja prieigą prie turinio.

Skaitykite daugiau: http://assets.budh.nl/advocatenblad/pdf/ab_10_2017.pdf

[1] Sanoma / GeenStijl: ECLI: EU: C: 2016: 644; BREIN / Filmspeler: ECLI: EU: C: 2017: 300; BREIN / Ziggo & XS4ALL: ECLI: EU: C: 2017: 456.

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.