Autorių teisių nuotraukos

Autorių teisių nuotraukos

Visi fotografuoja beveik kiekvieną dieną. Tačiau vargu ar kas nors atkreipia dėmesį į tai, kad intelektinės nuosavybės teisė autorių teisėmis remiasi kiekviena daroma nuotrauka. Kas yra autorių teisės? O kaip, pavyzdžiui, su autorių teisėmis ir socialine žiniasklaida? Juk šiais laikais padarytų nuotraukų, kurios vėliau rodomos „Facebook“, „Instagram“ ar „Google“, skaičius yra didesnis nei bet kada. Tada šias nuotraukas internete galima rasti didelei auditorijai. Kas tada dar turi nuotraukų autorių teises? Ir ar jums leidžiama skelbti nuotraukas socialiniuose tinkluose, jei jūsų nuotraukose yra kitų žmonių? Į šiuos klausimus atsakoma žemiau esančiame tinklaraštyje.

Autorių teisių nuotraukos

Autorinės teisės

Įstatymas autorių teises apibrėžia taip:

„Autorių teisės yra išimtinė literatūros, mokslo ar meno kūrinio kūrėjo ar jo teisių perėmėjų teisė skelbti ir atgaminti, atsižvelgiant į įstatymų nustatytus apribojimus.“

Atsižvelgiant į teisinį autorių teisių apibrėžimą, jūs, kaip nuotraukos kūrėjas, turite dvi išskirtines teises. Visų pirma, jūs turite naudojimo teisę: teisę skelbti ir dauginti nuotrauką. Be to, jūs turite autorių teisių asmenybės teisę: teisę prieštarauti nuotraukos paskelbimui neminint savo vardo ar kito pavadinimo kaip kūrėjo ir prieš bet kokius jūsų nuotraukos pakeitimus, pakeitimus ar žalojimą. Autorių teisės automatiškai priklauso kūrėjui nuo kūrinio sukūrimo. Fotografuodami automatiškai ir teisėtai įsigysite autorių teises. Taigi, nereikia niekur registruotis ar kreiptis dėl autorių teisių. Tačiau autorių teisės negalioja neribotą laiką ir baigiasi septyniasdešimt metų po kūrėjo mirties.

Autorių teisės ir socialinė žiniasklaida

Kadangi turite nuotraukų autoriaus autorių teises, galite nuspręsti paskelbti savo nuotrauką socialiniuose tinkluose ir taip padaryti ją prieinamą plačiai auditorijai. Taip dažnai nutinka. Skelbiant nuotrauką „Facebook“ ar „Instagram“, tai neturės įtakos jūsų autorių teisėms. Tačiau tokios platformos dažnai gali naudoti jūsų nuotraukas be leidimo ar mokėjimo. Ar bus pažeistos jūsų autorių teisės? Ne visada. Paprastai atiduodate nuotraukos, kurią paskelbiate internete, licenciją tokiai platformai, naudojimo teises.

Jei įkeliate nuotrauką į tokią platformą, dažnai galioja „naudojimo sąlygos“. Naudojimo sąlygose gali būti nuostatų, pagal kurias sutinkate jūs suteikiate platformai leidimą skelbti ir atgaminti jūsų nuotrauką tam tikru būdu, tam tikru tikslu ir tam tikroje srityje. Jei sutinkate su tokiomis sąlygomis, platforma gali paskelbti jūsų nuotrauką internete savo vardu ir naudoti ją rinkodaros tikslais. Tačiau ištrynus nuotrauką ar paskyrą, kurioje skelbiate nuotraukas, bus panaikinta platformos teisė ateityje naudoti jūsų nuotraukas. Tai dažnai netaikoma jokioms jūsų nuotraukų kopijoms, kurias anksčiau padarė platforma, ir platforma gali toliau naudoti šias kopijas esant tam tikroms aplinkybėms.

Jūsų autorių teisių pažeidimas galimas tik tuo atveju, jei jis yra paskelbtas ar atgamintas be jūsų, kaip autoriaus, leidimo. Dėl to jūs, kaip įmonė ar kaip fizinis asmuo, galite patirti žalą. Pavyzdžiui, jei kas nors pašalina jūsų nuotrauką iš „Facebook“ ar „Instagram“ paskyros ir naudoja ją be leidimo ar jokio šaltinio paminėjimo savo svetainėje / paskyroje, jūsų autorių teisės galėjo būti pažeistos ir jūs, kaip kūrėjas, galite imtis veiksmų prieš ją . Ar turite klausimų apie savo padėtį šiuo klausimu, ar norėtumėte užregistruoti savo autorių teises ar apsaugoti savo darbą nuo asmenų, kurie pažeidžia jūsų autorių teises? Tada susisiekite su Law & More.

Portreto teisės

Nors nuotraukos gamintojas turi autorių teises, taigi dvi išskirtines teises, tam tikromis aplinkybėmis šios teisės nėra absoliučios. Ar paveikslėlyje yra ir kitų žmonių? Tuomet nuotraukos kūrėjas turi atsižvelgti į nufotografuotų asmenų teises. Nuotraukoje esantys asmenys turi portreto teises, susijusias su jo / jos padaryto portreto paskelbimu. Portretas yra tada, kai nuotraukoje esantį asmenį galima atpažinti, net jei veido nematyti. Gali pakakti būdingos laikysenos ar aplinkos.

Ar nuotrauka buvo padaryta asmens, nufotografuoto, vardu ir ar gamintojas nori paskelbti nuotrauką? Tada gamintojui reikia fotografuoto asmens leidimo. Jei trūksta leidimo, nuotrauka gali būti neviešinama. Ar nėra užduoties? Tokiu atveju nufotografuotas asmuo, remdamasis savo portreto teise, gali prieštarauti nuotraukos paskelbimui, jei gali įrodyti pagrįstą suinteresuotumą tai padaryti. Dažnai pagrįstas interesas apima privatumą ar komercinius argumentus.

Ar norėtumėte daugiau informacijos apie autorių teises, portreto teises ar mūsų paslaugas? Tada susisiekite su Law & More. Mūsų teisininkai yra intelektinės nuosavybės teisės ekspertai ir mielai jums padeda.

Law & More