Susisiekite su savo vaiku Koronos krizės įvaizdžio metu

Kreipkitės į savo vaiką Koronos krizės metu

Dabar, kai koronavirusas išplito ir Nyderlanduose, daugelio tėvų susirūpinimas didėja. Kaip vienas iš tėvų dabar galite susidurti su pora klausimų. Ar jūsų vaikui vis dar leidžiama eiti į jūsų buvusįjį? Ar galite išlaikyti savo vaiką namuose, net jei jis ar ji šį savaitgalį turėtų būti su mama ar tėčiu? Ar galite reikalauti pamatyti savo vaikus, jei jūsų buvęs partneris nori juos išlaikyti namuose dėl koronos krizės? Tai, be abejo, yra ypatinga situacija kiekvienam, ko mes niekada nepatyrėme anksčiau, todėl tai kelia klausimų mums visiems be aiškių atsakymų.

Mūsų įstatymų principas yra tas, kad vaikas ir tėvas turi teisę bendrauti vienas su kitu. Todėl tėvai dažnai yra įpareigoti susitarti dėl kontakto. Tačiau dabar gyvename išskirtiniais laikais. Nieko panašaus anksčiau nepatyrėme, todėl nėra vienareikšmių atsakymų į aukščiau pateiktus klausimus. Esant dabartinėms aplinkybėms, svarbu įvertinti, kas jūsų vaikams yra geriausia, remiantis protingumu ir teisingumu kiekvienoje konkrečioje situacijoje.

Kas nutiks, kai Nyderlanduose bus paskelbta apie visišką blokavimą? Ar vis dar galioja sutarta kontaktinė tvarka?

Šiuo metu atsakymas į šį klausimą dar nėra aiškus. Imdami Ispaniją kaip pavyzdį, matome, kad ten (nepaisant uždarymo) tėvams leidžiama toliau taikyti kontaktinius susitarimus. Pavyzdžiui, Ispanijos tėvams yra aiškiai leidžiama pasiimti vaikus ar vesti juos pas kitą tėvą. Šiuo metu Nyderlanduose nėra specialių taisyklių dėl kontaktinių kontaktų koronaviruso metu.

Ar koronavirusas yra svari priežastis neleisti jūsų vaikui eiti pas kitą tėvą?

Remiantis RIVM gairėmis, kiekvienas turėtų kiek įmanoma likti namuose, vengti socialinių kontaktų ir laikytis pusantro metro atstumo nuo kitų. Galima įsivaizduoti, kad nenorite leisti savo vaiko pas kitus tėvus, nes jis / ji, pavyzdžiui, yra padidintos rizikos zonoje arba turi sveikatos priežiūros sektoriaus profesiją, dėl kurios padidėja rizika, kad jis / ji taps užkrėstas korona.

Tačiau neleidžiama naudoti koronaviruso kaip „pasiteisinimo“ trukdyti jūsų vaikų ir kito tėvo ryšiui. Net ir šioje išskirtinėje situacijoje jūs privalote kuo labiau skatinti savo vaikų ir kito tėvo ryšius. Tačiau svarbu informuoti vieni kitus, jei, pavyzdžiui, jūsų vaikai turi ligos simptomų. Jei per šį ypatingą laikotarpį neįmanoma pasiimti ir atvežti vaikų, galite laikinai susitarti dėl alternatyvių būdų, kaip kuo labiau palaikyti kontaktą. Pavyzdžiui, galite galvoti apie platų kontaktą per „Skype“ arba „Facetime“.

Ką galite padaryti, jei kitas iš tėvų atsisako jūsų kontaktų su jūsų vaiku?

Šiuo išskirtiniu laikotarpiu sunku įvykdyti kontaktinį susitarimą, jei galioja RIVM priemonės. Štai kodėl protinga pasikonsultuoti su kitu iš tėvų ir kartu nuspręsti, kas naudingiausia jūsų, bet ir jūsų, sveikatai. Jei abipusės konsultacijos jums nepadeda, galite pasikviesti ir advokatą. Paprastai tokiu atveju būtų galima pradėti tarpinę procedūrą, kad būtų užtikrintas kontaktas per advokatą. Tačiau kyla klausimas, ar galite pradėti procedūrą tam esant dabartinėms aplinkybėms. Šiuo išskirtiniu laikotarpiu teismai uždaromi ir nagrinėjamos tik skubios bylos. Kai tik bus panaikintos priemonės dėl koronaviruso, o kitas tėvas ir toliau žlugdys kontaktą, galite kreiptis į advokatą, kad šis įvyktų. Portugalijos advokatai Law & More gali jums padėti šiame procese! Vykdydami koronaviruso priemones taip pat galite susisiekti su Law & More konsultacijai su savo buvusiu partneriu. Mūsų teisininkai gali užtikrinti, kad kartu su savo buvusiu partneriu galite pasiekti draugišką sprendimą.

Ar turite klausimų apie kontaktus su savo vaiku ar norėtumėte pabendrauti su savo buvusiu partneriu, prižiūrint teisininkui, kad būtų pasiektas draugiškas sprendimas? Nesivaržykite susisiekti Law & More.

Law & More