Kompensacija už skrydžio vėlavimo žalą

Kompensacija už skrydžio vėlavimo žalą

Nuo 2009 m. Vėluojant skrydžiui jūs, kaip keleivis, nebestovite tuščiomis rankomis. Iš tikrųjų sprendime Sturgeon Europos Sąjungos Teisingumo Teismas išplėtė oro linijų pareigą mokėti kompensaciją. Nuo tada keleiviai galėjo gauti kompensaciją ne tik atšaukus skrydį, bet ir vėluojant. Teismas nusprendė, kad abiem atvejais oro linijos turi tik a trijų valandų marža nukrypti nuo pradinio grafiko. Ar oro linijų bendrovė viršijo aptariamą maržą ir ar atvykstate į savo kelionės tikslą daugiau nei per tris valandas? Tokiu atveju oro linijų bendrovė turės jums kompensuoti už vėlavimą padarytą žalą.

Tačiau jei oro linijų bendrovė gali įrodyti, kad ji nėra atsakinga už aptariamą vėlavimą, tokiu būdu įrodydama ypatingos aplinkybės kurio nebuvo galima išvengti, ji neprivalo mokėti kompensacijos už daugiau nei trijų valandų vėlavimą. Atsižvelgiant į teisinę praktiką, aplinkybės retai būna ypatingos. Tai taikoma tik tuo atveju, kai:

  • labai blogos oro sąlygos (pvz., audros ar staigus ugnikalnio išsiveržimas)
  • stichinės nelaimės
  • terorizmas
  • medicinos avarijų
  • iš anksto nepranešę streikai (pvz., oro uosto darbuotojų)

Teisingumo Teismas techninių orlaivio defektų nelaiko aplinkybe, kurią galima laikyti ypatinga. Anot Nyderlandų teismo, tokios aplinkybės neapima ir pačios aviakompanijos darbuotojų streikų. Tokiais atvejais jūs, kaip keleivis, tiesiog turite teisę į kompensaciją.

Ar turite teisę į kompensaciją ir ar nėra išskirtinių aplinkybių?

Tokiu atveju aviakompanija turi sumokėti jums kompensaciją. Todėl jūs neturite sutikti su kita galima alternatyva, pavyzdžiui, vaučeriu, kurį jums pateikia aviakompanija. Tam tikromis aplinkybėmis jūs taip pat turite teisę į priežiūrą ir (arba) apgyvendinimą, o aviakompanija turi tai palengvinti.

Kompensacijos dydis paprastai gali svyruoti nuo 125 iki 600, - eurų vienam keleiviui, atsižvelgiant į skrydžio ilgį ir vėlavimo trukmę. Jei skrydžiai vėluojama mažiau nei 1500 km, galite tikėtis 250, - eurų kompensacijos. Jei skrydžiai vykdomi 1500–3500 km atstumu, 400, - eurų kompensacija gali būti laikoma pagrįsta. Jei skrisite daugiau nei 3500 km, jūsų kompensacija už daugiau nei trijų valandų vėlavimą gali siekti 600, - eurų.

Galiausiai, kalbant apie ką tik aprašytą kompensaciją, yra dar viena svarbi jūsų, kaip keleivio, sąlyga. Tiesą sakant, jūs turite teisę į žalos atlyginimą tik tuo atveju, jei jūsų skrydžio vėlavimas yra mažesnis Europos reglamentas 261/2004. Tai yra atvejis, kai jūsų skrydis išvyksta iš ES šalies arba kai skrendate į ES esančią šalį su Europos oro linijų bendrove.

Ar skrydis vėluoja, ar norite sužinoti, ar turite teisę gauti kompensaciją už vėlavimo padarytą žalą, ar ketinate imtis kokių nors veiksmų prieš aviakompaniją? Prašome susisiekti su advokatais Law & More. Mūsų teisininkai yra ekspertai, atsakingi už pavėluotą žalą, ir mielai suteiks jums patarimų.

Law & More