Vardo keitimas

Vardo keitimas

Pasirinkite vieną ar daugiau vaikų vardų

Iš esmės tėvai gali laisvai pasirinkti vieną ar daugiau savo vaikų vardų. Tačiau galų gale jūsų netenkina pasirinktas vardas. Ar norite pakeisti savo ar vaiko vardą? Tada reikia stebėti daugelį svarbių dalykų. Juk pakeisti vardą nėra „tiesiog“ įmanoma.

Vardo keitimas

Pirmiausia, norint pakeisti vardą, reikia pagrįstos priežasties, tokios kaip:

  • Įvaikinimas arba natūralizavimas. Todėl jūs galite būti pasirengę naujai pradžiai, kurioje norėsite atsiriboti nuo savo praeities arba po integracijos programos iš ankstesnės jūsų tautybės per naują vardą.
  • Lyties keitimas. Iš esmės ši priežastis kalba pati už save. Galų gale visiškai įmanoma įsivaizduoti, kad dėl to jūsų vardas nebeatitinka jūsų asmens ar lyties ir jį reikia pakeisti.
  • Taip pat galbūt norėsite atsiriboti nuo savo tikėjimo ir pakeisti savo tipišką religinį vardą. Priešingai, žinoma, taip pat įmanoma, kad imdamiesi tipinio religinio vardo norite sustiprinti ryšį su savo religija.
  • Patyčios ar diskriminacija. Galiausiai gali būti, kad jūsų vardas ar vaiko vardas dėl jo rašybos sukelia blogas asociacijas arba yra neįprasti, nes veda prie maro eilių.

Minėtais atvejais sprendimas, žinoma, bus kitoks vardas. Be to, vardas neturi būti netinkamas ir jame turi būti keiksmažodžių arba jis turi sutapti su esama pavarde, nebent tai taip pat yra įprastas vardas.

Ar turite pagrįstą priežastį ir norite pakeisti savo ar savo vaiko vardą? Tada jums reikia advokato. Advokatas jūsų vardu teismui nusiųs laišką, kuriame prašys nurodyti kitą vardą. Toks laiškas dar žinomas kaip aplikacija. Šiuo tikslu turite pateikti savo advokatui reikalingus dokumentus, tokius kaip paso kopija, autentiška gimimo liudijimo kopija ir BRP išrašo originalas.

Procedūra teisme paprastai vyksta raštu ir jūs neprivalote atvykti į teismą. Tačiau posėdis yra įmanomas, jei perskaičius ieškinį teisėjui reikia daugiau informacijos, kad galėtų nuspręsti, suinteresuotoji šalis, pavyzdžiui, vienas iš tėvų, nesutinka su prašymu arba jei teismas mato kitą priežastį.

Teismas paprastai taip pat priima sprendimą raštu. Laikas nuo ieškinio pateikimo iki teismo sprendimo priėmimo yra maždaug 1–2 mėnesiai. Jei teismas patenkins jūsų prašymą, jis naują vardą perduos savivaldybei, kurioje esate registruotas jūs arba jūsų vaikas. Po teismo priimto teigiamo sprendimo savivaldybė paprastai turi 8 savaites pakeisti vardą savo savivaldybės asmens duomenų bazėje (GBA), prieš tai galėsite kreiptis dėl naujo asmens dokumento ar vairuotojo pažymėjimo su nauju vardu.

Teismas taip pat gali priimti kitokį sprendimą ir atmesti jūsų prašymą, jei teismas mano, kad nėra pakankamai priežasčių pakeisti jūsų arba jūsų vaiko vardą. Tokiu atveju per tris mėnesius galite kreiptis į aukštesnįjį teismą. Jei taip pat nesutinkate su apeliacinės instancijos teismo sprendimu, per 3 mėnesius galite kreiptis į kasacinį teismą su prašymu panaikinti apeliacinės instancijos teismo sprendimą. Apeliaciniame ir kasaciniame procese jums turi padėti advokatas.

Ar norite pakeisti savo ar savo vaiko vardą? Prašau susisiekti Law & More. Prie Law & More mes suprantame, kad pokyčiai gali turėti daug priežasčių, ir priežastys skiriasi kiekvienam asmeniui. Štai kodėl mes naudojame asmeninį požiūrį. Mūsų teisininkai gali ne tik suteikti jums patarimų, bet ir padėti jums kreiptis dėl vardo pakeitimo ar padėti teisminio proceso metu.

privatumo nuostatos
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį naudojantis mūsų svetaine. Jei naudojatės mūsų paslaugomis per naršyklę, galite apriboti, blokuoti ar pašalinti slapukus naudodami savo žiniatinklio naršyklės nustatymus. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių turinį ir scenarijus, kurie gali naudoti stebėjimo technologijas. Toliau galite pasirinktinai pateikti savo sutikimą, kad leistumėte įterpti tokias trečiąsias šalis. Norėdami gauti išsamią informaciją apie slapukus, kuriuos naudojame, renkamus duomenis ir kaip juos apdorojame, patikrinkite mūsų Privatumo politika
Law & More B.V.